Зенит Урал 22 април най-добрите моменти. Началната маса ни подведе

Десет години. Десет дълги години всички, свързани със Зенит, чакаха стадионът на остров Крестовски да приеме първия си мач. Когато събориха старата арена - стадион "Киров", смятаха, че след 2-3 години на новата сграда може да се гледа футбол. По това време беше 2006 г. Основният камък на Зенит Арена беше положен през 2007 г. Първоначалната дата за завършване март 2009 г. беше отложена, според официалните данни, поради смъртта на японския архитект на арената Кишо Курокава и произтичащите от това трудности при проектирането. Всяка година откриването на стадиона се отлага от 12 до 24 месеца. Дори имаше съмнения дали ще е готов за Мондиал 2018, тъй като имаше проблеми с изпълнителя. И за щастие до декември 2016 г. беше обявено, че основните строителни работи са завършени и през април 2017 г. Крестовски ще бъде готов да приеме първия мач.

Ярко олицетворение на тази епопея точно преди мача "Зенит" - "Урал" беше историята на Владислав Радимов за това как той в разговор с Андрей Аршавин говори за това дали ще има време да играе на новия стадион или не. В резултат на това най-вероятно самият Аршавин няма да има време. А Радимов, припомняме, окачи ботушите в края на 2008 г. Нямаше развлекателна програма преди двубоя, тъй като организаторите веднага предупредиха: това не е откриващ мач, това е една от трите тестови игри преди Купата на Конфедерациите. Двубоят се оказа като на арена, тъй като те решиха да свалят покрива поради февруарското време в априлския Петербург. Единственото, което беше тържествено, беше символичен удар по топката от Владимир Кулик, един от голмайсторив историята на Zenith. Кулик даде пас на Роман Павлюченко, след което играта започна.

Първи път.

Въпреки факта, че опасните моменти започнаха да падат от самото начало на битката, беше невъзможно да се нарече интересна в първите минути. Имаше твърде много грешки и брак и от двете страни. Всъщност това позволи на вратарите да загреят в началните десет минути. Първият гол в историята на Зенит Арена можеше да бъде отбелязан още в 4-ата минута. Доменико Кришито отправи насочен удар от центъра на половината на противниковото поле - топката прелетя точно в целта и само остро хвърляне на Заболотни позволи на Урал да избегне проблеми в тази ситуация.

Пет минути по-късно домакините нанесоха нов опасен удар - вече от по-близка дистанция. Именно Дани от зоната на дъгата отново провери реакцията на вратаря на "землите" - тя отново се оказа отлична. И за момента Урал не им позволи да се приближат - отделенията на Александър Тарханов бяха много плътно разположени близо до тяхното наказателно поле. Едва след 10-ата минута те започнаха да се появяват в противниковата половина на терена.

За тези нападения Урал създаде малко караница на вратата на Зенит: Емелянов и Бикфалви опасно удариха от разстояние, но и в двата случая Лунев уверено взе топката в ръцете си. Към средата на полувремето играта се успокои. И се изправи. Да, Зенит владееше малко повече топката, но Екатеринбург се опита да не даде инициативата на противника и когато имаше възможност, гостите изхвърлиха топката извън централния кръг и се втурнаха напред със значителна сила.

23-ата минута беше знаменателна: Бикфалви фаулира срещу Цалагов и получи първия жълт картон в историята на Крестовски. Съмнително постижение, но както и други важни събития, трябва да бъде записано - все пак първият мач на стадиона, който се чака десет години. Зенит не успя да атакува, въпреки че наблегна повече на атакуващите действия от Урал. Въпреки че подопечните на Мирча Луческу действаха по различни начини, просто им липсваше това, което „синьо-бяло-сините“ постоянно правеха в миналите мачове - центрирания на Дзюба.

Първият епизод, когато Артьом беше полезен на втория етаж, се случи още на 30-ата минута, когато имаше отстъпка за Джулиано, който трябваше да излезе един на един със Заболотни, но се подхлъзна, позволявайки на Заболотни да вземе снаряда в своя ръце. Стадионът ахна - най-вече защото отдавна не се е случвало нищо по-опасно. Няколко минути след това отново имаше повод за ахване, но по-тъжно за феновете на Зенит: Павлюченко стреля от зоната на дъгата, Лунев фиксира топката, но несигурно. Разбийте Роман по-силен, Санкт Петербург ще има проблеми.

Играта беше равностойна, а до края на полувремето Урал имаше още шансове. В 40-ата минута Роман Емелянов, който игра грубо в единоборство срещу Кокорин, вкара втория жълт картон във отговорността на Урал. Александър беше ранен в тази ситуация, за него беше оставена електрическа кола, от която нападателят на Зенит отказа, напускайки терена, придружен от лекари. И три минути по-късно треньорски съставМирча Луческу направи принудителна смяна: Шатов излезе вместо Кокорин, който остана на тревата до края на полувремето, но зад границата. В първата добавена минута Дзюба можеше да вкара от ъгъла на вратарския ъгъл, но в крайна сметка пропусна.

Втора половина.

Началото на вторите четиридесет и пет минути едва не се превърна в катастрофа за Зенит. Очевидно Александър Тарханов по време на почивката даде инсталацията да продължи напред с големи сили в първите пет минути. Атаките на „землите” бяха опасни с добавката „потенциално” до 50-ата минута. Юсупов направи неуспешен пас назад, Емелянов засече топката, преодоля Иванович в наказателното поле и стреля сигурно в долния ляв ъгъл - гредата! Това беше най-опасният момент в този момент.

И изглеждаше, че Урал ще продължи да тъпче напред, но в крайна сметка Зенит, осъзнавайки колко близо е пропуснатата топка, грабна инициативата. Имаше опасни центрирания в изпълнение на Смолников, играта се коригираше през центъра. Юсупов бе заменен от Йоан Моло, който изпълни опасен свободен удар близо до десния край на наказателното поле. "Урал" в тези минути, както и в средата на първото полувреме, отново седна в защита и не можа да излезе от нея. Вярно, това беше малко полезно за отбора на Санкт Петербург - нямаше опасни удари и Заболотни влезе в играта само когато трябваше да вкара топката в полето.

И в 60-ата минута имаше ключов моментсъвпада. Смолников се опита да хване топката от лъка на някой друг, но Бикфалви, нокаутирайки топката, се заби в крака на страничната част на Зенит поради инерция. За това нарушение румънецът получи жълт картон, който автоматично премина в червен. Като цяло епизодът е по преценка на съдията, тъй като първоначално Ерик игра с топката и едва след това удари крака. Нещо този момент напомни отстраняването на Видал. Но в Шампионската лига отстраняването беше напълно незаконно - самият Асенсио се заби в краката на чилиеца. Веднага кракът на Смолников беше статичен, само Бикфалви игра. Като цяло 50/50. Имаше фаул, но той дръпна ли жълтото?

Всичко щеше да се получи, ако Роман Павлюченко беше реагирал спокойно на това отстраняване. Но "Спящият великан" избухна, започна гневно да изразява недоволството си пред съдията, в един момент дори удари главата на Йесков. За което вероятно получи директен червен картон. Каквото и да се случи, не можете да се държите така. Дори играчите на Челси през 2009 г., когато Том-Хенинг Евребо удави последните мечти на лондончани, не се представяха. Само Михаел Балак в самия край хукна след норвежеца, опитвайки се да го моли за произвол. За Урал финалът можеше да бъде много по-лесен, но Павлюченко разочарова отбора си.

След това "земите" нямаха друг избор, освен да седнат в мъртва защита и да отблъснат атаките на "Зенит". Нету от Петроград излезе вместо Юрий Жирков, а Кришито се премести на обичайния ляв фланг. Интересното е, че дори във формата на играта 11x9 домакините изобщо не успяха. Въпреки че веднага се появиха реални шансове за гол. В 65-ата минута Джулиано стреля в близост до гредата, а минута по-късно Дани уцели рамката. Освен това всичко това се случи, след като защитникът на Урал почти сряза топката в собствената си врата - Заболотни спаси, но Николай не успя да чукне топката далеч. В резултат довършването на Дани едва не се оказа фатално за гостите.

Веднага Урал направи първата смяна: вместо Чисамба Лунгу на терена на Зенит Арена се появи Михаил Меркулов. Може би напразно Тарханов отстрани Лунгу - замбиеецът можеше сам да организира шанс за гол. Но в такава ситуация нямаше особен избор. Клубът от Санкт Петербург създаде няколко положения в бъдеще, но имаше само няколко опасни. Въпреки че, като се има предвид разликата в класата, в такава ситуация Зенит трябваше да се справи с противника в движение.

Едва след 80-ата минута се стигна до очакваното масово натрупване на вратите на Заболотни, по време на което петербургци провалиха три (!) положения за гол. Първо след фалца Дзюба трябваше да вкара с глава в близкия ъгъл на Джулиано, но Балажиц го изпревари. Тогава Нето можеше да удари под същата дясна греда, но изобщо не уцели топката. И за капак защитникът попречи на Дзюба да отбележи. И едва при четвъртия опит снарядът беше пред портите на Заболотни. И дори тогава не вкараха - натиснаха го. В 86-ата минута, след подаване на Кришито от стандарта, Иванович вкара кълбо във вратата извън вратарското поле, избутвайки по пътя Заболотни - 1:0! Ето кого определено не очакваха да бъде авторът на първата топка в Крестовски!

След този епизод се случи още един скандал: Емелянов сякаш буташе Дзюба твърде ревностно, Артьом не го хареса и той почти удари Роман с лакът в лицето. След това започна престрелка, резултатът от която беше връчването на "жълт картон" и на двамата. Но тук е уловката - за футболиста на Урал той стана втори. Третото отстраняване в "земните пчели"! Невероятен!

Пред Урал просто трябва да свалите шапка: момчетата на Александър Тарханов дори влязоха в атака в седемте, а освен това в първата добавена минута почти изравниха резултата - Лунев едва покри топката след пас на Димитров стачка. След това екатеринбургчани тръгнаха в атака с целия отбор, за което се опариха: Зенит организира контраатака 3 на 0, Джулиано даде пас в наказателното поле наляво за Мольо, който търкулна снаряд в празна врата - 2:0!

Резултати от мачовете.

Честно казано, в момента е трудно да се коментира обективно всичко, което се случи в първия мач на стадион "Крестовски". Нито едно отстраняване от "Урал" не беше сто процента. В епизода с Бикфалви - 50/50, в епизода с Павлюченко - също можете да се ограничите до жълто. Няма майтап, но моментът с участието на Емелянов беше може би най-чистият в това отношение - взаимна престрелка и втори жълт картон. Единственият момент - Есков можеше да отстрани и Дзюба, Артьом игра грубо с лакът. Но би ли повлияло на резултата? Трудно е да се каже. Едно е сигурно: ще има много рецензии в пресата и по телевизията.

Междувременно нека заявим сухи факти: Зенит започна историята на Крестовски с победа, не позволявайки на ЦСКА да излезе начело. Урал днес демонстрира много добър футбол, но ... Някъде дисциплината наистина се провали. Жителите на Екатеринбург показаха, че могат не само напълно да напуснат зоната в следващите кръгове преходни мачове, но и да спечели Купата на Русия.

Футболни прегледи, новини, трансфери, rfpl, Спартак, Барселона, ​​Ювентус, Реал и други клубове Нашата група във VKONTAKTE - https://vk.com/futbolnye_hroniki„ЗЕНИТ“ ОТКРИ ПОБЕДАТА НА КРЕСТОВСКИ. "УРАЛ" ПОЛУЧИ ТРИ ОТСТРАНЕНИЯ "Зенит" победи "Урал" в мача от 24-ия кръг на Висшата лига - 2:0. Играта беше първата нова арена "Санкт Петербург", който е построен на мястото на стадион "Киров". Този мач, първият тест за стадиона на Купата на Конфедерациите 2017 и Световното първенство 2018, се проведе под плосък покрив. Като диктор на стадиона работи заслужилият и народен артист на Русия Михаил Боярски. Когато бяха обявени съставите, зрителите (според изискванията на ФИФА мачът не можеше да присъства на повече от 25 000 фенове, в резултат на това присъствието беше 20 004 души) освиркваха нападателя на Зенит Александър Кокорин и старши треньора Мирча Луческу. В началото на мача организирани синьо-бяло-сини фенове направиха мащабен спектакъл "Завръщане в бъдещето". В същото време феновете, въпреки изискванията за безопасност, използваха фойерверки и димни бомби. В края на първото полувреме Кокорин се контузи. Вместо това Луческу пусна на терена Олег Шатов. През второто полувреме гостите бяха в малцинство. Полузащитникът на Урал Ерик Бикфалви получи втори жълт картон при единоборство срещу Игор Смолников, след което нападателят на Бъмбълби Роман Павлюченко започна да изразява агресивно недоволството си от решението на главния съдия Алексей Йесков. Нападателят се срещна с рефера лице в лице, а след това изви пръст на слепоочието си и се обърна към съдията с повишен тон зад гърба на партньорите си, които го отрязаха от Йесков. Победният гол "Зенит" удържа в крайна сметка при равенството на "стандарта". Вратите на Николай Заболотни бяха ударени от Бранислав Иванович. След това Есков показа жълти картони за престрелка на полузащитника на Урал Роман Емелянов и нападателя на Санкт Петербург Артем Дзюба. За халфа на гостите наказанието се превърна в изваждане, трето в мача за тима на Александър Тарханов. В крайна сметка вторият гол на "Зенит" в атака "три на нула" бе удържан от Йоан Моло. Зенит е трети с 46 точки. Вторият ЦСКА е с 47, Спартак е с 54 преди днешното гостуване на Ростов, Урал остана на 10-о място с 29 точки. В следващия, 25-и кръг, клубът от Екатеринбург във вторник, 25 април, гостува на Спартак, а Санкт Петербург - на 26 април, сряда, гостува на Оренбург. Руското първенство Висша лига, 24 кръг Зенит (Санкт Петербург) – Урал (Екатеринбург) – 2:0 (0:0) Голове: Иванович, 86 (1:0). Моло, 90+4 (2:0). Зенит: Лунев, Смолников, Иванович, Кришито, Жирков (№, 63), Цалагов, Юлиану, Юсупов (Моло, 53), Дани, Кокорин (Шатов, 44), Дзюба. Урал: Заболотни, Кулаков, Динга, Балажиц, Данцев, Димитров, Емелянов, Бикфалви, Лунгу (Меркулов, 68), Илин, Павлюченко. Предупреждения: Бикфалви, 23. Емелянов, 40. Дзюба, 86. Кришито, 89. Изгонен: Бикфалви, 61 (втори ж.к., груба игра). Павлюченко, 62 (неспортсменско поведение). Емелянов, 86 г. (втори ж.к., неспортсменско поведение). Съдии: ЕСКОВ. Елеференко, Мосякин (всички Москва). 22 април. Санкт Петербург. Стадион "Санкт Петербург Арена".

Подхожда се в обективно тежка психологическа ситуация. Домакинството е страхотно събитие за всеки футболен отбор- поради все още неразрешени проблеми с тревата на Крестовски, тя стана обект на шеги на феновете и притеснение на самите играчи. Друг негативен фон е отпадането от шампионската надпревара след поражението от Спартак. Третият е конфликтите в съблекалнята, извадени наскоро от агента на Шатов.

Лидерът по спечелени точки през пролетния дял на първенството гостува на неудобния Зенит. "Урал" в движение, спечели последните четири RFPL мачове(три - сухи), стигна до финала на Купата на Русия. Имам предвид, че би било наивно да чакаме проста игра.

Въпреки че за първия мач се продаваха билети само за долния сектор на стадиона, феновете отпразнуваха новодома с грандиозно представление. Зависеше от играчите.

Началната маса ни подведе

Зенит започна мощно, явно разчитайки бърз гол. В първите 10 минути гостите играха на ретур, а Кришито и Иванович спечелиха въздуха и разбиха атаките по нов начин. Кришито дори стреля - той изтича до чуждото наказателно поле, вкопчи се в защитниците на "Урал", които не го срещнаха, а италианецът стреля от дистанция. Вторият удар също е извън наказателното поле.

Зенит бързаше, но гостите бързо се ориентираха, започнаха да срещат противници далеч от наказателното си поле. Не можеше да минем оградата от осем играчи през центъра, трябваше да падаме по фланговете. Тук беше открито известно недоразумение между Дзюба и останалата част от атакуващата група. Самият Артьом беше по-често на фланга, отколкото в центъра на атаката. Отляво го окачи в зона, където нямаше никой освен него. В резултат на това през цялото първо полувреме той нито веднъж не спечели топка за яздене и не я пусна на Джулиано или Дани при атака. Още когато отборите тръгнаха към трибуната, Джулиано емоционално обясняваше нещо на нападателя. Съдейки по жестовете - че е по-добре за него да не отива много на фланга.

Даде топката - удари!

Половин час по-късно Урал, с владение на топката от 30%, не отстъпваше на Зенит по брой удари към вратата. Ударите не са били опасни. Само два в целта и те са безобидни, не са силни. Но такъв фокус върху вратата се уважава. Буквално всеки път, когато Павлюченко успяваше да хване топката в централния кръг, Урал доведе атаката до удара. Бикфалви удряше най-често: играеше на нетипична позиция в центъра на халфовата линия, но от това не загуби активността си в атака. До 40-ата минута Лунев вече беше осем ударен на вратата.

Половин номер: три удара на Чисамба Лунгу. Това не е толкова много, но целият Зенит имаше същата сума.

Изненада през второто полувреме

Всички очакваха, че от 46-ата минута Зенит ще добави. Колкото и да е странно, добави "Урал". Три удара за пет минути са силни. Първо Димитров бе първи на отбитата топка и стреля извън наказателното поле. следващия моментбеше асистенция: Юсупов неочаквано даде топката на Емелянов, той постави тялото на Иванович, повлече топката и удари от центъра на наказателното поле - удари гредата. След това Зенит се събуди и отдалечи мача от вратата си. Мирча Луческу пусна Моло вместо Юсупов и пусна Джулиано в двойка към Дзюба, а Дани мина по левия фланг на атаката. Малко по-рано, в края на първото полувреме, вместо контузения Кокорин излезе Шатов.

Изтриванията са ключов момент в играта

До 60-ата минута Зенит притисна съперника към наказателното поле, въпреки че все още не се стигна до опасни удари. Мачът стана доста нервен, но Урал издържа. И тогава дойде основният момент в мача. Бикфалви, който имаше жълт картон, влезе в силен удар и ... стигна до топката, но след това премина през крака на Смолников. Реферът Есков реши да покаже втория жълт картон. Играчите на Урал веднага го заобиколиха: Лунгу прегърна съдията за минута и разказа историята на живота си, а Павлюченко се опита да удари, блъсна съотборника си върху Йесков и също разказа нещо емоционално - очевидно не историята на живота си. Друго отстраняване. Странно решение, съдиите са под напрежение в десет епизода на мач, защо не реши всичко с отстраняване? Въпреки че жълтият картон на Павлюченко за нападение срещу съдията може би трябваше да бъде показан.

След двойно отстраняване ударите преминаха към вратата на Заболотни. От 60-ата до 80-ата минута тимът от Санкт Петербург отбеляза девет удара. Но отстраняването не реши проблема с попаденията в целта: осем от девет пропуснаха. "Урал" игра по класическата схема на двора 4-4-никой. Работи надеждно.

"Зенит" натисна в 86-ата минута, Иванович вкара топката буквално от голлинията след корнер. Емелянов и Дзюба натискаха малко по-назад. След това се скупчиха още малко. Емелянов държеше нападателя с две ръце, в отговор той го махна и удари с лакът в тила. Накрая се намеси и реферът, който явно пропусна епизода и просто показа по един жълт картон и на двамата. Емелянов тя беше втората. Той пропусна и мача със Спартак в следващия кръг.

Играйки с осем футболисти, Урал създаде голов шанс в 91-ата минута и можеше да направи този мач легендарен, но Димитров не успя да победи Лунев. А при третата добавка трима играчи на Зенит изпаднаха върху вратаря. Логично е: само три от "Урал" не бяха достатъчни. Победа с 2:0 в дебютния мач на новия стадион. Но наистина ли беше футбол?

Не, нямаме нужда от видео повторения: съдиите също са участници в играта, което означава, че имат право на грешки. Обичаме футбола заради емоциите, а грешките добавят емоции към него. И така нататък. Чудя се дали след такъв мач ще продължат да ни говорят нещо подобно.

Зенит подходи към най-важния мач с Урал в обективно трудна психологическа ситуация. Домакинството е страхотно събитие за всеки футболен отбор - заради все още неразрешените проблеми с тревата на Крестовски, тя стана обект на шеги от страна на феновете и притеснение от страна на самите играчи. Друг негативен фон е отпадането от шампионската надпревара след поражението от Спартак. Третото са последните изказвания на агент Шатов за конфликти в съблекалнята.

Лидерът по спечелени точки през пролетния дял на първенството гостува на неудобния Зенит. "Урал" в движение спечели четири скорошни мачовеВисшата лига (три - суха), стигна до финала за Купата на Русия. Имам предвид, че би било наивно да чакаме проста игра.

Зенит започна мощно, като явно разчиташе на ранен гол. В първите 10 минути гостите играха докрай, а Кришито и Ивановичспечели "ефира" и разпръсна атаките на нов. Кришито дори стреля - той изтича до чуждото наказателно поле, вкопчи се в защитниците на "Урал", не го срещна и италианецът стреля отдалеч. Вторият удар също беше извън наказателното поле.

Зенит бързаше, но гостите бързо се ориентираха, започнаха да срещат противници далеч от наказателното си поле. Не можахме да преминем "оградата" от осем играчи през центъра, трябваше да падаме по фланговете. Тук беше открито известно недоразумение между Дзюба и останалата част от атакуващата група. Самият Артьом беше по-често на фланга, отколкото в центъра на атаката. Отляво висеше в зоната, където освен него нямаше никой. В резултат на това през цялото първо полувреме той нито веднъж не спечели топка за яздене и не я пусна на Джулиано или Дани при атака. Още когато отборите тръгнаха към трибуната, Джулиано емоционално обясняваше нещо на нападателя. Съдейки по жестовете, щеше да е по-добре за него да не отива твърде далеч на фланга.

Дадоха топката - удар!

Половин час по-късно Урал, с владение на топката от 30%, не отстъпваше на Зенит по брой удари към вратата. Хвърлянията не бяха опасни. Само два в целта и те са безобидни, не са силни. Но такъв фокус върху вратата се уважава. Буквално всеки път, когато Павлюченко успяваше да хване топката в централния кръг, Урал доведе атаката до удара. Бикфалви удряше най-често: играеше на нетипична позиция в центъра на халфовата линия, но от това не загуби активността си в атака. До 40-ата минута Лунев вече беше осем ударен на вратата.

Време номер:три удара на Чисамба Лунгу. Това не е толкова много, но целият Зенит имаше същата сума.

Всички очакваха, че от 46-ата минута Зенит ще добави. Колкото и да е странно, добави "Урал". Три удара за пет минути са силни. Първо Димитров бе първи на отбитата топка и стреля извън наказателното поле. Следващият шанс беше гол: Юсуповнеочаквано "подаде" топката Емелянов, той постави случая на Иванович, повлече топката и удари от центъра на наказателното поле - удари гредата. След това Зенит се събуди и отдалечи мача от вратата си. Мирча Луческу е освободен Моловместо Юсупов и изпратен Хулианов двойка към Dziuba и Даниотиде на левия фланг на атаката. Малко по-рано, в края на първото полувреме, вместо контузения Кокорин, Шатов.

До 60-ата минута Зенит притисна съперника към наказателното поле, въпреки че все още не се стигна до опасни удари. Мачът стана доста нервен, но Урал издържа. И тогава дойде основният момент в мача. Bicfalvie, който получи жълт картон, влезе в силен шпагат и ... стигна до топката, но след това премина през крака на Смолников. Реферът Есков реши да покаже втория жълт картон. Играчите на Урал веднага го заобиколиха: Лунгу прегърна съдията за минута и сякаш разказа историята на живота си, и Павлюченкотой се опита да удари, блъсна съотборника си към Йесков и също изрази нещо емоционално. Друго отстраняване. Странно решение. Съдиите са под напрежение в 10 епизода на мач, не могат ли да решат всичко с отстраняване? Въпреки че жълтият картон на Павлюченко за нападение срещу съдията трябваше да бъде показан.

След двойно отстраняване, удари се отправиха към вратата на Заболотни. От 60-ата до 80-ата минута тимът от Санкт Петербург отбеляза девет удара. Но отстраняването не реши проблема с попаденията в целта: осем от девет пропуснаха. "Урал" игра по класическата схема "4-4-никой" в задния двор. Работи надеждно.

"Зенит" натисна в 86-ата минута, Иванович вкара топката буквално от голлинията след корнер. Емелянов и Дзюба натискаха малко по-назад. След това се скупчиха още малко. Емелянов държеше нападателя с две ръце, в отговор той го махна и удари с лакът в тила. Накрая се намеси и реферът, който явно пропусна епизода и просто показа по един жълт картон и на двамата. Емелянов тя беше втората. Той ще пропусне и мача със Спартак в следващия кръг.

Играйки с осем души, Урал създаде шанс за гол в 91-ата минута и можеше да направи този мач легендарен, но Димитров не успя да надиграе Луньова. И в третата добавена минута трима футболисти на Зенит изпаднаха на вратаря. Логично е: само три от "Урал" не бяха достатъчни. Победа с 2:0 в дебютния мач на новия стадион. Но наистина ли беше футбол?

Не, нямаме нужда от видео повторения: съдиите също са участници в играта, което означава, че имат право на грешки. Обичаме футбола заради емоциите, а грешките добавят емоции към него. И всичко това... Чудя се дали ще продължат да говорят нещо подобно след такъв мач.