Световно първенство сред младежките отбори. Руският младежки отбор по хокей на лед започва световното първенство

4 януари 2017 г.
Полуфинал.

РУСИЯ - САЩ 3:4 B (1:1; 1:2; 1:0; 0:0; 0:1)

Руснаците отбелязаха шайби: Капризов (Воробьев), Гурянов (Кудако, Карнаухов), Гурянов.

Появата на Иля Самсонов на вратата не беше изненада. В състава се завърна нападателят Данил Юртайкин, а защитникът Артем Волков и нападателят Герман Рубцов не взеха участие в мача.

В началото играта вървеше почти нон-стоп, но не се стигна до наистина опасни моменти. Спокойният и точен ход на мача беше нарушен от първата връзка на руснаците: Полунин наложи битка в зоната на американците, Воробьов остави шайбата на Капризов, който изскочи зад вратата и удари Парсънс. Щеше да се счупи, когато късметът се усмихна на американците - Келър го хвърли от ъгъла на площадката, поразявайки партньора си: рикошет и 1:1.

Втората част започна с атаки на руския отбор, една от които завърши с гол на Гурянов, който довърши шайбата след удар от далечна дистанция на Кудако. Американците отговориха на попадението на руснаците с две, като първо Канин вкара в мнозинството, а след това Уайт отново, не без помощта на рикошет, изведе тима на САЩ напред - 3:2.

В началото на третия период американците получиха възможност да увеличат предимството си благодарение на наказателното попадение, но Келер не успя да победи Самсонов, който плътно улови шайбата. Не мина и минута - Денис Гурянов показа как да реализира излизане един на един, след като издаде двойно. Оставащото време до края на периода премина в двуостри атаки, но в момента на сирената таблото показа 3:3. Допълнителните десет минути бяха продължение на третата част: опасни атаки, но отново без резултат.

При дузпите късметът се усмихна на съперника - победното хвърляне бе дело на Трой Тери.

Според Руската федерация по хокей на лед

42-то Световно първенство ще бъде особено забележително за руския национален отбор и неговия старши треньор Валери Брагин, чийто младежки етап от кариерата му започна със "златния" турнир през 2011 г.

Това първенство се проведе точно в Бъфало, така че Брагин вероятно беше доволен, че този град спечели най-ожесточената конкуренция за правото да бъде домакин на турнира от Питсбърг, Сейнт Луис и Чикаго.

Именно този MFM-2011 промени статуса на турнира в очите на руските фенове. От неясно и интересно състезание за масовата публика младежките световни първенства се превърнаха в статута на неизменен новогодишен атрибут на руснаците, които поне малко се интересуват от хокей.

Всъщност дори може да се каже точно кога и защо се е случила тази промяна на съзнанието.

На 5 януари 2011 г. Русия победи Канада на финала, реванш за поражението в групата.

Ако в първия мач на турнира (3:6) руснаците направо загубиха третия период от кленовите листа, до които отборите се приближиха с резултат 3:3, то във финала отделенията на Брагин бяха по-ниски от финала 20 минути при резултат 0:3, но успяха да удържат невероятните пет поредни гола и грабнаха златото.

Този мач беше официално признат от Международната федерация по хокей (IIHF) за най-добрият в историята на младежките световни първенства.

Чудеса по график

Но основната причина защо младежки хокейполучи в очите на феновете статуса, който заслужаваше, дори не е златото на Бъфало-2011.

Хокей на ниво младежки отбори и отборът на Брагин не оставят безразлични. Това е празник на играта, искреността, уменията, емоциите, характера и патриотизма в най-добрия смисъл на думата.

Освен това отборът под ръководството на Брагин има една особеност: винаги играе докрай, не се предава в нито една ситуация, благодарение на което често прави фантастични чудеса.

Самият Брагин през годините на работа с руския младежки отбор спечели почетния прякор Валерий Камбекович.

Брагин наистина знае как да работи с млади хокеисти, разбира тяхната психология и от година на година намира правилният начинкъм сърцата им.

През 2004 г. специалистът ръководи отбора на Русия на световното първенство за юноши и спечели златото там с екипа на Александър Радулов и.

Дори тогава във финалния мач срещу Съединените щати руснаците успяха да спечелят (3:2), след като загубиха първия игрови сегмент с минимален резултат.

Но завръщанията на отбора на Брагин вече бяха пуснати в потока на младежко ниво. През 2011 г. финалният мач с Канада беше венецът на чудесата от руския отбор, а преди него имаше четвъртфинална победа над Финландия след продължения (4:3 OT), когато в началото на 56-ата минута Русия отстъпваше с резултат 1:3 и полуфинал срещу Швеция, спечелен с дузпи (4:3 B).

В този мач руският отбор водеше с две попадения, но позволи на съперника не само да се върне, но и да поведе, а в 57-ата минута все пак се измъкна и стигна до самия финал срещу Канада.

На следващата година руснаците се върнаха на четвъртфиналите срещу Чехия (2:1 OT), но на финала удържаха срещу Швеция на раменете на вратаря, който отрази първите 57 удара към собствената си врата, но все пак пропусна 58-ия в продълженията от Мика Зибанеджад. Руснаците успяха да нанесат само 17 удара към шведската врата.

След това Брагин подаде оставка и в продължение на две години оглави основния младежки отбор на страната.

Въпреки факта, че под него те бяха спечелени два пъти бронзови медали, наистина не искам да си спомням този период: по някаква причина в руския отбор и на двата турнира имаше много странен подбор на играчи, когато едно или две звена бяха очевидно по-слаби от останалите и наградите всъщност бяха спечелени на раменете на лидерите на националния отбор.

Въпреки че и в двата случая на руския отбор липсваше доста в полуфиналите срещу Швеция, а в "бронзовите" мачове Канада беше надиграна два пъти, завръщането на Брагин в младежкия отбор през 2015 г. се възприема като благословия.

До второто идване на специалиста става злато. През 2015 и 2016 г. националният отбор под негово ръководство взе сребърни награди, а миналата година остана само с бронз, но много, много обидно.

Но на тези турнири Брагин потвърди репутацията си. През 2015 г. във финала с Канада малко не стигна за обрат - Русия безнадеждно отстъпваше с резултат 1:5 през третия период, но вкара три поредни гола и почти спаси срещата.

Е, 40-то МФМ мина под знака на "завръщане" Руски младежки отбор. В груповата фаза бяха извоювани волеви победи над Чехия (2:1 B) и Финландия (6:4), но това бяха само цветя.

В плейофите Русия спаси три пъти и два пъти в последната минута, като смени вратаря на шести полеви играч. Така беше на четвъртфинала срещу Дания (4:3 OT), на полуфинала с американците (2:1) руснаците обърнаха мача във втория сегмент, а на финала срещу Финландия Русия не достигна секунда в малцинство в 58-ата минута успя да прехвърли срещата в продължения с гол шест секунди преди сирената, но в допълнителния сегмент пропусна.

Аномалия-2017

Световното първенство за младежи през 2017 г. излезе странно по много причини. Първо, за първи път в историята на този турнир действащият шампион не попадна в плейофите, а в плейофния кръг за оцеляване в елита.

Финландският национален отбор успя да загуби шансовете си да напусне последното място в групата с Швеция, Дания, Чехия и Швейцария още преди последния кръг, а след това не без проблеми спечели серията за оцеляване срещу Латвия (2:1 , 4:1).

Срещу Русия игра иновацията на турнира. В MFM в Монреал и Торонто за първи път имаше правило, според което в плейофите серията дузпи първоначално се състои не от три, а от пет опита.

По някаква причина руските хокеисти не знаеха това и в спасения период в третия период - но какво да кажем? - полуфиналът срещу САЩ, след отразената трета американска дузпа отидохме да се радваме.

Оказа се твърде рано - реферите върнаха отборите на леда, а американците реализираха следващите два опита, руснаците отбелязаха само един, а Звездите и райетата извадиха късмет в допълнителните дузпи.

Суперкомпозиция на Русия

Отборът на Брагин отива на настоящия световен форум в много мощен и обещаващ състав. Нападателят Андрей Свечников твърди, че ще бъде избран през лятото на 2018 г. в проекта на НХЛ под първия номер.

Играейки в Канада за Викторианвил, той стана вторият най-добър голмайстор в историята на Младежката лига на Квебек (QMJHL) (след) миналия сезон.

Вече играе в АХЛ за фермерския клуб Сейнт Луис, Сан Антонио, е много обещаващ нападател, за когото се предрича страхотно бъдеще в НХЛ.

И накрая, Русия има шикозно трио от фермата на СКА "СКА-1946" Алтибармакян - Полодян - Малцев. Тези момчета определено трябва да направят име за себе си в Бъфало. В последните супер серии с отборите от канадската юношеска лига те изглеждаха страхотно.

И, разбира се, в отбора на Брагин няма хокеисти, чието обаждане в младежкия отбор би изглеждало странно, което младежкият отбор от 2013 и 2014 г. не избегна ...

Съставът на руския отбор на MFM-2017:

вратари:("СКА-Нева"), ("Su Falls", USHL), ("Chelmet");

защитници:(ЦСКА), ("Челмет"), ("Суифт Карънт", WHL), ("Динамо" Москва), ("Толпар"), ("СКА-Нева"), ("Гелф Сторм", OHL), ( "СКА-Нева");

напред:(Съдбъри, OHL), (Авангард), Виталий Абрамов (Викториавил, QMJHL), (Локомотив), (СКА-Нева), Андрей Свечников (Бари Колтс, OHL), (СКА-Нева), (Акади-Батхърст, QMJHL) , Марсел Шолохов (Челмет), Клим Костин (Сан Антонио, АХЛ), (СКА-Нева), (Локомотив) .

чужди съзвездия

Въпреки че руският национален отбор ще бъде един от основните фаворити на MFM тази година, има много блестящи млади играчи и в други отбори.

Традиционно силният отбор е доведен в Америка от Швеция, чиято хокейна тренировъчна система за юноши работи като истинска поточна линия.

Може би си струва да подчертаем двама хокеисти от Tre Krunur. 18-годишният бранител вече играе със сила в елитната дивизия на Швеция за Фрьолунда, отбеляза 11 (5 + 6) точки в този шампионат и е основният конкурент за първия номер на драфта за 2018 г.

Но главната звезда на шведите все още е 19-годишният нападател Елиас Петерсон, който просто взривява шведската лига като част от Векше.

Нападателят отиде в младежкия отбор в статус голмайсторлиги! Още в първия си сезон той отбеляза фантастичните 35 (11 + 24) точки в 26 мача!

1,35 точки на мач в шведското първенство все още не е отбелязвал нито един хокеист в богатата история на хокея в страната.

Можем да кажем, че Ванкувър Кенъкс, които го избраха под пети номер в миналогодишния драфт, удариха джакпота. Петерсън трябва да бъде достоен наследник на Оркас и братята Седин, които през първата си година в хокея за възрастни излязоха с резултат от около една точка на мач и все още са най-добрите в историята на SHL.

От финландците ще откроим централният нападател Расмус Купари, който на 17 години не само играе в елитната дивизия на националния шампионат за Карпят, но е и най-младият в Суоми, както и лявото крило на Йокерит Ели Толванен, който в дебютния си мач в KHL отбеляза хет-тройка, а сега има 32 (17 + 15) точки в 39 мача от редовния сезон.

Американците имат много опитен отбор тази година, който също е традиционно обигран, тъй като повечето от играчите му преминаха през отбора на USNTDP junior training system.

В същото време лидерът на "звездите и ивиците" 19-годишната перспектива на "Ню Йорк Айлъндърс" Кийфър Белоус успя да играе миналия сезон за Бостънския колеж след тази "ковачка на таланти", а тази година играе в западния хокейна лига(WHL) в Канада за Портланд и отбеляза 40 (19 гола +21) точки в 31 мача там.

Канадският съперник на Белоус в WHL Кайл Клауг, който е перспектива " Лос Анджелис Кингс”, фен на играта и, очевидно, наследник - лидер на отбора на кленов лист.

На сметката на 19-годишния Клаг този сезон невероятните 47 (10 + 37) точки за защитник в 28 мача на Западната хокейна лига!

Също така заслужава да се отбележи капитанът на отбора Дилън Дубе, избран от Калгари Флеймс и вкарал 39 (18 гола, 21) точки в 27 мача в WHL този сезон за Келоуна, както и двама други нападатели.

Алекс Форментън и Робърт Томас са единствените 18-годишни, класирали се за отбора на Канада за този MFM.

Те са съотборници в Лондон в Хокейната лига на Онтарио (OHL), докато Форментън успя да направи своя дебют в НХЛ за Отава Сенаторс в началото на сезона, преди да се завърне в юношеския хокей. Нападателят на Луис Блус Томас има 46 точки (20 асистенции 26) в 27 мача от OHL този сезон.

Удобен график

Въпреки факта, че тази година турнирът се провежда отвъд океана, графикът на мачовете за руските фенове е доста удобен.

Това се дължи на факта, че отборът ни попадна в група B, където няма нито Канада, нито САЩ, които ще получат местния най-добър час, което означава дълбока нощ за жителите на централната част на Русия.

Отборът на Брагин ще започне турнира на 26 декември с мач с Чехия от 20.00 часа московско време, с Швейцария ще играе на 28-и от 22.00 часа московско време, мачът с Беларус ще започне точно ден по-късно, а само финалът съвпада групова фазасрещу Швеция ще се проведе на 1 януари от 04:00 часа московско време поради неговия статус.

Все пак за руснаците, които ще празнуват преди това Нова година, може дори да е по-добре.

В група А, която включва Канада, САЩ, Финландия, Дания и Швейцария, северноамериканското дерби ще се проведе за първи път в историята на МФМ под открито небе на стадиона за Американски футбол « New Era Field”, който може да побере почти 72 хиляди зрители.

Що се отнася до плейофите, нокаут мачовете ще се проведат още през 2018 г. и почти всички те ще се проведат на домашния стадион на клуба от NHL Buffalo Sabres, Kickbank Arena, който може да побере почти 20 000 фенове.

Можете да се запознаете с други новини, материали и статистика за руския национален отбор по хокей, както и в групите на спортния отдел в социалните мрежи

На 26 декември 2017 г. в Бъфало стартира Световното първенство по хокей на лед за младежи 2017-2018 (MFM). Първите мачове вече успяха да покажат дали руският „младежки отбор“ има шанс за шампионски статут. Резултатите бяха доста противоречиви: една загуба и една победа.

В груповата фаза всички отбори бяха разделени в две групи А и Б. Група А включваше следните страни: Канада (U - 20), САЩ (U - 20), Финландия (U - 20), Словакия (U - 20). ), Дания (U–20). Група B включва отбори от следните държави: Швеция (U-20), Русия (U-20), Чехия (U-20), Швейцария (U-20), Беларус (U-20). Всички мачове ще се играят на New Era Field, KeyBank Center и HarborCenter.

Резултати от Световното първенство по хокей на лед за младежи 2017 г.: начални мачове

На 26 и 27 декември се проведоха срещите: Беларус – Швеция – 1:6; Канада - Финландия - 6:2, Швейцария - Беларус 3:2 и Чехия - Русия - 5:4. Първият мач на руския "юношески отбор" премина доста гладко. Отначало играта беше вяла, но през втория период резултатът се промени от 2:2 до 4:2, а след това и до 5:2. Но тогава руснаците получиха "второ дихание" и успяха да променят резултата до 5:4. Въпреки че нашият младежки отбор не успя да спечели този мач, феновете все още смятат, че това е доста добър резултат за руския отбор U-20, но се притесняват за следващите си мачове.

Резултати от Световното първенство по хокей на лед за младежи 2017: последни мачове

На 28 декември имаше такива мачове: Словакия - Канада - 0:6, Финландия - Дания - 4:1, Русия - Швейцария - 5:2 - първата победа на руския младежки отбор в MFM. Много трудна победа, но изключително приятна за всички фенове. В този мач Владислав Семин откри резултата в 11-ата минута на срещата. Още за руски отборголове отбелязаха Клим Костин (39), Артур Каюмов (52), Георги Иванов (59) и Виталий Абрамов (59). А за швейцарския младежки отбор голове отбелязаха Марко Миранда (21) и Кен Йегер (43).

Днес, 29 декември, петък, завършиха две срещи: Швеция - Чехия - 3:1 и САЩ - Словакия - 2:3.

Резултати от Световното първенство по хокей на лед за младежи 2017: график на предстоящите мачове

Още днес, 29 декември, от 20:00 ч играта ще минеБеларус - Русия, а от 23:00 часа е мачът Канада - САЩ. 30 декември: 20:00 Чехия - Беларус, 22:00 Швеция - Швейцария. И 2017 ще завърши с такива мачове: 00:00 Финландия - Словакия, 04:00 Дания - Канада, 20:00 Швейцария - Чехия. Още в първия ден на следващата година - 1 януари, тоест понеделник: 00:00 САЩ - Финландия, 02:00 Словакия - Дания, 04:00 Русия - Швеция.

Световно първенство по хокей на лед за младежи 2017 г, който ще се проведе в родината на хокея, в канадските градове Торонто и Монреал, започва на 26 декември 2016 г. Финалният мач на Световното първенство сред младежките отбори 2017 г., в който участват хокеисти до 20 години, ще се проведе в последния ден на турнира - 5 януари 2017 г. Да се ​​надяваме, че руският младежки отбор по хокей, трениран от Валери Брагин, ще успее да стигне до финала.

Световно първенство по хокей на лед за младежи: график

За въпроси - кога и къде младостСветовно първенство по хокей на лед - вече отговорихме. Сега нека поговорим за участниците и структурата на турнира. В Световното първенство по хокей на лед за младежи 2017 ще участват 10 отбора, разделени в две подгрупи. Младежкият отбор на Русия ще играе в група B, където освен него са отборите на Канада, САЩ, Словакия и Латвия. На свой ред петте отбора от група А ще бъдат националните отбори на Финландия, Швеция, Чехия, Дания и Швейцария. По 4 отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите, след което продължава плейофната система.

Сега повече за графика на световното първенство по хокей на лед за младежи 2017 г., съставен според московското време. В първия ден от турнира, 26 декември, ще се проведат два мача: Швеция и Дания ще играят от 21:00 часа московско време, а САЩ и Латвия ще играят от 23:30 часа.

На 27 декември, в един през нощта, ще се срещнат чехи и финландци, а след това, в четири сутринта московско време, руският отбор в откриващия мач на MFM-2017 ще играе с домакините на шампионата, канадци. През същия ден, на 27 декември, чехите отново ще излязат на леда: в 21:00 часа те трябва да се срещнат с швейцарците.

В нощта на 27 срещу 28 декември, точно в полунощ, отборът на Русия ще започне втория си мач срещу латвийците. В 01:30 часа на 28 декември финландците играят с датчаните, а в 04:00 часа канадците ще гледат словаците.

Четири битки са насрочени за четвъртък, 29 декември. В 01:00 часа ще започне срещата на шведите с швейцарците, в 03:30 часа - словаците ще играят с американците, в 21:00 часа датчаните ще кръстосат клечки с чехите, а в 23:30 часа отборът на Русия ще се сближават с отбора на САЩ. Stars and Stripes, както виждате, ще трябва да проведат две срещи в рамките на 20 часа.

В петък, 30 декември, са два мача: Финландия - Швеция (01:30) и Латвия - Канада (04:00).

Последният ден от отиващата си година в МФМ ще се окаже наситен със събития. На 31 декември на леда ще играят: Швейцария - Дания (01:00), Словакия - Латвия (03:30), Швеция - Чехия (21:00) и САЩ - Канада (23:30).

IN навечерието на Нова Година 1 януари груповата фаза ще завърши с два мача: Финландия - Швейцария (01:30) и Русия - Словакия (04:00). Трябва да се отбележи, че руският отбор ще играе всички мачове от груповата фаза в Торонто, на арената на Air Canada Center.

Четвъртфиналите ще се проведат на 2-3 януари. На 2 януари ще се проведат два мача: от 21:00 часа победителят от група А ще играе с отбора, заел 4-то място в група Б, а от 23:30 часа победителят от група А ще се изправи срещу четвъртия отбор от група А. По-рано от 19:00 часа ще има репешаж за 9-то място между аутсайдери.

Във вторник, 3 януари, предстоят още два мача от 1/4-финалите. В 01:30 часа вторият отбор от А група ще играе с третия отбор от група Б, а в 04:00 часа вторият отбор от група Б ще се срещне с третия тим от група А.

Полуфиналите на MFM-2017 са насрочени за 4-5 януари. На 4 януари от 23:00 часа победителят от четвъртфиналите A1-B4 ще играе с победителя от двойката B2-A3, а на 5 януари от 03:30 часа отборите от четвъртфиналните двойки B1- A4 и A2-B3 ще играят.

Вечерта на 5 януари от 23:30 часа е мачът за 3-то място, а в нощта на 5 срещу 6 януари от 4:00 часа ще започне финалната среща в Монреал.

Световно първенство по хокей на лед за младежи 2017 г.: къде да гледате

Всички мачове на младежкия отбор на Русия по хокей с MFM-2017 през на живоТелевизионен канал "Мач ТВ". Началото на предаванията на живо съвпада с началото на посочените по-горе срещи. Като се има предвид фактът, че игрите се провеждат в момент, който не е най-удобен за гледане в Русия (през нощта), сутринта следващия ден"Мач ТВ" ще препокаже мачовете на руския национален отбор в запис.

Съставът на руския отбор за световното първенство за младежи 2017 г

В заключение - около Руски младежки отбор за Световното първенство по хокей на лед IIHF 2017. Главен треньорРуският младежки отбор Валери Брагин повика 23 хокеисти на турнира в Канада.

Вратари: Антон Красоткин (Локо), Владислав Сухачов (Челмет), Иля Самсонов (Металург Мг).

Защитници: Вадим Кудако (Северстал), Михаил Сидоров (Ак Барс), Сергей Зборовски (Регина), Егор Воронков (Витяз), Григорий Дронов (Металург Mg), Михаил Сергачев (Уиндзор), Егор Риков (СКА), Артем Волков ( Динамо БШ).

Нападатели: Кирил Капризов (Салават Юлаев), Кирил Ураков (Торпедо НН), Данила Кварталнов (ЦСКА), Александър Полунин (Локомотив), Кирил Беляев (Югра), Герман Рубцов (Витяз), Павел Карнаухов (ЦСКА), Денис Алексеев (Адмирал) ), Данил Юртайкин (Рязан), Михаил Воробьов (Салават Юлаев), Яков Тренин (Гатино), Денис Гурянов (Тексас).

Световното първенство по хокей на лед за младежи 2018 г. започва на 26 декември 2017 г. и завършва на 5 януари 2018 г. Следващото теглене на турнира, както и последния път, ще се проведе на територията Северна Америкав американския град Бъфало. Лидерите ще дойдат на шампионата хокейни отбори. Зрителите ще видят отборите на Канада, Швеция, Чехия, Финландия, САЩ - общо 10 национални отбора. Но само един от тях ще спечели трофея от 42-ото издание на шампионата.

Къде и кога ще се проведе Световното първенство по хокей на лед за младежи през 2018 г

Зрителите ще видят спортния екшън от 26 декември 2017 г. до 5 януари следващата година. Хокеистите ще се съберат в американския град Бъфало. На тяхно разположение ще бъдат три модерни спортни комплекса: New Era Field, Cybank Center и Harbour Center.

"Харбър център"

Многопрофилен комплекс, който се използва широко за изложби и концерти. Капацитетът е много нисък - 1800. По всичко личи, че организаторите сериозно ще се замислят как да увеличат броя на местата.

"Кибанк-център"

Домашната арена на местния хокеен отбор "Бъфало Сейбърс", предназначена за 19 000 зрители. И двете полуфинални мачовеи финала на световното първенство.

"Нова ера поле"

Огромен футболен стадионна открито, на чиито трибуни могат да се поберат над 71 000 фенове. Но зрителите не трябва да се притесняват. Организаторите няма да ги замразят за целия турнир. Само един мач ще се играе на леда на New Era Field. Но какво - САЩ срещу Канада! Мачът ще се проведе в груповата фаза.

• 5 януари: финал и двубой за бронза.

Отделно си струва да споменем утешителния кръг. Това е серия от игри от три мача, която се играе до 2 победи. Среща двамата най-лоши членове на групите. Победителят в конфронтацията получава възможност да остане вътре топ дивизия, а губещият се прехвърля на по-ниско ниво в лигата.

Отбори Световно първенство по хокей на лед U20 2018

В "световното първенство по хокей" ще участват 10 ледени отбора, екипирани от играчи на възраст не повече от 20 години. Организаторите на турнира вече ги разделиха на два квинтета.

Група А:

• Канада;
  • Дания;
  • Словакия;
  • Финландия.

По един мач ще се проведе в New Era Field и Harbour Center, а останалите в Cybank Center.

Група Б:

• Русия;
  • Швеция;
  • Чехия;
  • Швейцария;
  • Беларус.

Хокейните мачове ще се провеждат на леда на Cybank Center и Harbour Center.

Националният отбор на Русия на Световното първенство по хокей на лед за младежи през 2018 г

Нашата „млада издънка” отново ще се опита да спечели златните медали на състезанието. Графикът на игрите на руския отбор в груповата фаза на Световното първенство е следният:

• 26 декември 2017 г: Русия - Чехия;
  • 28 декември: Русия – Швейцария;
  • 29 декември: Русия - Беларус;
  • 31 декември: Русия - Швеция.

Групата е равностойна. Трудно е да си представим, че националният отбор няма да успее да пробие в плейофите. Основни съперници за първото място в квинтета вероятно ще бъдат шведите и чехите.

Финал на Световната купа по хокей на лед IIHF 2018

Трудно е да се прогнозира кой ще се класира за финала. Но ако се обърнем към статистиката от последните години, списъкът на потенциалните участници изглежда така: Русия, Канада, САЩ, Финландия и Швеция.

Канада

16-кратни победители в състезанието. Особено много златни щампи "Кленови листа" в средата на 90-те и 2000-те. Няма съмнение, че канадците ще се опитат да доведат победите си до 17!

Русия

Вътрешният състав има 13 отличия най-висок стандарт, 4 от които тя спечели в съвременния период. Последен пътнашите момчета спечелиха злато през 2011 г. Оттогава отделенията на Валери Брагин са много близо до успеха. Но засега успяват да вземат само сребро и бронз.

Финландия

Отборът на Суоми беше най-добър 4 пъти. Последното злато им отиде през 2016 г. Прави впечатление, че още в следващото издание финландците почти излетяха от елитната дивизия. Като цяло не знаете какво да очаквате от тези странни финландци...

Швеция

Скандинавците взеха трофея от Световната купа само 2 пъти. Не много за толкова сериозно хокейна страна. Но Tre Krunur има шанс да се подобри!

Турнирът ще се проведе в американски град. Затова няма съмнение, че отборът на САЩ - победителят на Мондиал 2017 - ще къса и хвърля, подкрепян от родни трибуни!