Scenár športového festivalu „Môj veselý, zvučný ples“ náčrt hodiny (skupina seniorov) na danú tému. Športový festival "Funny ples" Popis podujatí s plesom

Pre strednú a juniorskú skupinu

Dátum: apríla

Cieľ: Zlepšiť motorické zručnosti a schopnosti, rozvíjať fyzické vlastnosti: silu, obratnosť, orientáciu v priestore, koordináciu pohybov, rýchlosť pri hrách s loptičkami a loptičkami. Pestovať zmysel pre vzájomnú pomoc, vzájomnú pozornosť, podporovať rozvoj priateľskosti. Vytvorte dobrú náladu, vyvolajte pocity radosti.

Vybavenie: hudobný doprovod, loptičky malého priemeru - podľa počtu detí, masážne lopty podľa počtu detí, lopty veľkého priemeru - 2 ks, obruč - 2 ks, veľké gumené skákacie lopty (chmeľ) - 2 ks, kolky - 6 ks.

postavy:

Klaun Bom

Hrach

Priebeh prázdnin:
Deti vstupujú do sály za hudby, kde ich čaká klaun Bom.

Klaun Bom:

Ahojte deti.
Chlapci - skokani,
vysmiate dievčatá.
Som vtipný klaun Bom
Vyznám sa v telesnej výchove.
Rád skáčem, bavím sa,
hádzať sa a šantiť.

A tiež milujem sviatky. Viete aký je dnes sviatok? nie? Potom hádajte hádanku:

Nechce lietať

Ak ho zhodíte, vyskočí.

Znova hodiť - pôjde cvalom.

Hádaj? - Toto je .... (lopta) - ukazuje krásnu loptičku.

Dnes je "Ball Day!" A navrhujem, aby ste šli do krajiny Funny Balls! Ale aby sme sa tam dostali, musíme sa zmeniť na gule. Opakujte po mne: "Točte, točte sa (krúžte okolo seba) a premeňte sa na guľu!"

Pozrie sa na chlapcov, no, teraz je to iná záležitosť, všetci sme sa zmenili na loptičky a teraz môžeme ísť do čarovnej krajiny loptičiek. ísť? (Áno)

(Deti sedia na lavici obkročmo, pred lavicou je volant)

Hudba "Ideme, ideme, ideme"

Klaun Bom: A tak sme dorazili do krajiny "Funny Balls". A loptičky, ako každý vie, sú nemotorné a nezbedné, veľmi radi sa hrajú a skáču. Poďme sa s tebou hrať.

Hra „Moja veselá zvučná lopta“

Priebeh hry:

Deti stoja na jednej strane ihriska, vedľa nich je klaun s loptou v rukách. Ukazuje, ako ľahko a vysoko sa lopta odrazí, ak je odbitá rukou, pričom akcie sprevádza slovami:

Moja veselá zvoniaca lopta

Kam si odskočil?

Červená, žltá, modrá,

Nenaháňaj sa za tebou.

Potom klaun vyzve deti, aby skočili, pričom udierajú loptou o zem. Po opätovnom prečítaní básne hovorí: "Teraz to doženiem!" Deti prestávajú skákať a utekajú. Klaun sa tvári, že ich chytil.

Klaun Bom: Výborne, chlapci, ale počúvajte, zdá sa mi, že sem niekto prichádza ...

Vchádza hrášok

Hrach: Ahojte chalani, som veľmi rád, že vás vidím v našej krajine "Funny Balls". Táto krajina má veľa zaujímavých hier, zábavy a výziev, ale ste pripravení prejsť nimi? (odpovede detí) Tak teda začnime.



Prvá súťaž "Moja zábavná lopta"

Priebeh súťaže:

Medzi kolíky musíte guľôčku váľať.

Druhá súťaž „Kto je rýchlejší“

Priebeh súťaže:

Skákanie na nafukovacích loptách.

Tretia súťaž „Od domu k domu“

Priebeh súťaže:

Presuňte loptičky z jednej obruče do druhej, kto je rýchlejší.

Hrach: Výborne, chlapci, zaslúžite si byť nazývaní loptičkami. A odteraz budete v tejto krajine vždy vítanými hosťami. A teraz vám navrhujem dať si pauzu. Chlapci, teraz vám dám také masážne loptičky a uvidíme, ako sa nám podarí masírovať ruky. Opakujte slová a činy po mne.

Cvičenie pre prstovú gymnastiku s masážnymi loptičkami.

Vezmeme ježkovu guľu

(vezmite si masážnu loptičku)

Poďme jazdiť a trieť.

(kotúľanie sa medzi dlaňami)

Vyhodiť a chytiť

(môžete len zdvihnúť loptu)

A počítajte ihly.

(prstami jednej ruky stlačíme hroty)

Položme ježka na dlaň,

(dajte si loptu do dlane)

Rukoväťou stlačíme ježka

(ručne stlačte loptu)

A poďme trochu jazdiť...

(ručne gúľajte loptu na dlani)

Potom zmeníme rukoväť.

(vymeňte rukoväť a tiež gúľajte loptu)

Hrach: Tak chlapci, oddýchnite si? Poďme si ešte zahrať.

Lopty omrzelo sedieť v koši a všetky sa rozutekali na všetky strany. Pozbierajme všetky loptičky späť do koša.

Hra "Zbierajte lopty"

Priebeh hry:

Pri veselej hudbe učiteľ (v našom prípade Goroshchenko) rozhádže loptičky po miestnosti a navrhne najprv zbierať loptičky jednej farby, potom druhej. Hru je možné opakovať 2-3 krát.

Hrach: Výborne, chlapci pozbierali všetky lopty.

Klaun Bom: Pea, som veľmi rád, že sa ti páčilo hrať s našimi chlapmi, ale je čas, aby sme sa vrátili do škôlky.



Hrášok sa lúči s chlapmi, deti si sadnú obkročmo na lavičku s volantom a vracajú sa do sály pri pesničke „Ideme, ideme, ideme“.

Klaun Bom: Tak čo, chlapci, páčil sa vám výlet do krajiny Funny Balls? (odpovede detí) Nabudúce tam určite zavítame znova a teraz je čas premeniť sa späť na chlapov a vrátiť sa do skupiny. Opakujte po mne: "Točte, točte a premeňte sa na deti." Za veselej hudby chalani opúšťajú sálu.

Skákanie, okrúhle, svetlé, iné, milované - a to všetko je loptička! Práve tomuto hračkársko-športovému náčiniu sa dostalo u detí veľa sympatií. Medzi rôznymi aktívnymi hrami si deti najčastejšie vyberajú loptové hry, medzi hračkami v obchode - často sa lopta posiela do pokladne. Tak sme mu venovali samostatný sviatok – Happy Ball Day! Veď si to zaslúži!

Leto je obdobím loptových hier. Záujemcov od malých po veľké lákajú rôzne plesy – s obrázkami z rozprávok, pruhované, viacfarebné, futbalové, volejbalové, áno, nikdy neviete, aké iné! Je nepravdepodobné, že by sa takouto rozmanitosťou mohla pochváliť akákoľvek iná hračka. Rozhodli sme sa teda, že v ten deň budeme vyzerať jasne a športovo, a tak sa všetci spolu obliekli do našej športovej uniformy.

Počasie nás však sklamalo. Zrejme nám chcela vyliať dážď na gule, aby rástli a zároveň aj nás. Z takéhoto nedorozumenia sme sa museli ukryť v budove materskej školy a stráviť prázdniny tam. To ho však nerobí menej zaujímavým a užitočným.

Samozrejme, hlavným organizátorom „skákacieho“ podujatia bol náš inštruktorka telesnej výchovy - Irina Yurievna Buldysheva. Kto vie všetko o loptách a ešte viac!

Irina Yuryevna sa podľa svojich slov snaží pomocou lopty formovať záujem a túžbu detí venovať sa telesnej výchove a športu, rozvíjať fyzické vlastnosti - obratnosť, rýchlosť, rovnováhu, silu, vytrvalosť a schopnosť byť kreatívny v pohybe. činnosť. Hra s loptou pomáha pestovať vynaliezavosť, chuť pomáhať, schopnosť empatie, cieľavedomosť a sebadôveru.

Na našu dovolenku boli "pozvané" rôzne lopty - stredné gumené lopty, nafukovacie lopty, futbalové lopty, skákacie lopty, malé lopty atď.

„Epigraf“ udalosti bol hádankou o ... samozrejme, GUĽA! A hlavným hosťom našej materskej školy v ten deň bol ... samozrejme, Ball-Merry. Pravda, prišiel k nám v nejakej smutnej nálade, ani sme to nečakali. Ale všetko sa ukázalo byť vyriešené. Vo svojej krajine Funny Balls - smútok. Baba Yaga začarovala všetky lopty a deti sa s nimi prestali hrať. Plesy sa nudili a boli smutné. Preto prišiel Jolly Ball hľadať pomoc u nás, aby pomohol svojim bratom a obnovil ich bývalého ducha dobra a zábavy.

A potom, hneď po jeho príbehu, sama vtrhla do sály Baba Yaga. Nehanbi sa, oslavovala víťazstvo nad loptičkami a vystrašila nás, že viac našich obľúbených okrúhlych hračiek už neuvidíme. Ale boli sme pripravení na všetky testy, len aby sme pomohli začarovaným loptičkám z problémov. A potom sme sa spolu s Irinou Yuryevnou rozcvičili, vzali so sebou dobrú náladu, rýchlosť, odvahu, vytrvalosť, vynaliezavosť, vynaliezavosť a vyrazili zachraňovať lopty. Čo len plesy v tej krajine neboli! Ukazuje sa, že sa používajú v toľkých športoch!

A Baba Yaga pre nás pripravila skúšky, aby sme sa vyrovnali „kráľovstvu skokov“. Prvým testom, kde sme čelili najväčším guľám zo všetkých, boli hoppové preteky. Súťaž sa volala „Disenchant the Hopp“. Pri všetkých rýchlostiach sme sadli na poskoky a rútili sa na druhú stranu haly, kto bol rýchlejší.

A loptičky, ako sa ukázalo, môžu byť skutočnými projektilmi, ak vezmete malých predstaviteľov „okrúhlej rodiny“ a spustíte ich priamo na cieľ. Toto sme robili počas súťaže „Sharpshooter“. Kto trafil cieľ zo vzdialenosti 3 metrov, lopta bola odčarovaná.

"Throw-catch" - skúška pre obratných, dobre mierených a silných. Deti stáli po oboch stranách natiahnutej volejbalovej siete. Úlohou niektorých bolo hádzať loptu, iných na zadnú stranu – chytiť ju. Ak sa s úlohou vyrovnali úspešne, loptičky boli odčarované.

Ukazuje sa, že loptu možno nielen hádzať, chytať, penalizovať a riadiť rýchlosťou, ale aj nosiť. Počas súťaže „Skoč, nepadni“ museli naši mladí športovci skákať s loptou, pričom ju držali medzi kolenami. Ak športovec dobehol do cieľa a po ceste mu loptička nespadla, tak aj táto loptička bola odčarovaná.

No a posledný test bol na "výhľad". Pred chalanov boli vyložené kartičky so športom a rôznymi druhmi lôpt. Úlohou bolo pomenovať šport, v ktorom sa používa práve táto lopta.

Keď sme splnili všetky úlohy a Baba Yaga už nemala nič na sklade, musela to vzdať a odčarovať „Krajinu smiešnych gulí“. Tak sa loptičky stali deťom zadarmo a opäť užitočné a deti dokázali, že sa stali silnejšími, obratnejšími, rýchlejšími a priateľskejšími. Pri rozlúčke sa dokonca Baba Yaga milo a pozdravila deti loptičkami, a nie obyčajnými, ale mydlovými! A Jolly Ball nakoniec rozveselil a rozdal všetkým deťom pastelky, aby čo najskôr vytiahli na chodník gule z jeho kráľovstva.

Áno, a prišiel aj na náš plesový festival absolvent našej materskej školy - Tikhon Orlov, ktorý trénuje v škole olympijskej futbalovej rezervy. Irina Yurievna povedala deťom, že Tikhon vždy vynikal v telesnej výchove v materskej škole. A na počesť sviatku usporiadal mladý futbalista majstrovskú triedu s loptou pre predškolákov.

Fotky z dovolenky

Veľa rôznych loptových hier.
Nepoznám sa s každým.
Lopta je už dávno známa ľuďom.
Na každom mieste to bolo iné:
Z trávy, z handier, hliny.
Bol drevený.
S príchodom gumy
Je skákavý a ľahký.
Ach, gule, gule, gule!
Si nervózny, horúci!
Vytvárate náladu
Je radosť s vami komunikovať.
Tvoje úžasné pohyby
Darujte nádherné chvíle!

Počas MS sa v knižnici č.18 uskutočnil letný vzdelávací a herný program „Môj veselý zvučný ples“. Deti zo školských táborov sa tejto akcie s veľkou radosťou zúčastnili. Dozvedeli sa o histórii plesu a o rôznych loptových hrách.

V prezentácii herného programu bolo deťom povedané, že v záznamoch a freskách takmer všetkých starovekých civilizácií vedci nachádzajú zmienky o určitých loptových hrách. V treťom tisícročí pred Kristom už Egypťania organizovali turnaje v starovekej podobe futbalu.

A v ruinách starovekých osád na polostrove Yucatán v Strednej Amerike sa našli ihriská na hranie loptičiek. Indiáni považovali loptu za symbol Slnka a Mesiaca. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa ho v mnohých hrách ani nedotkli rukami. A keď náhodou dostali bolestivý úder loptou, brali to ako požehnanie a ani nepomysleli na to, že by sa rozplakali alebo sa urazili od súpera.

Tie prvé klbká boli upletené z trávy, palmových listov, prútia, vyrobené z plodov stromu, vlny, zošité z koží, stočené z handier, vypchaté trávou, pilinami a iným podobným materiálom. A v Ríme, asi pred dvetisíc rokmi, sa to stalo. Hovorí sa, že učiteľ telocviku Atzius, ktorý prechádzal okolo mäsiarstva, si všimol obrovský býčí mechúr. Atziusovi to došlo: kúpil bublinu, obložil ju koženým obalom a výsledkom bola nafukovacia lopta – ľahká a skákajúca. Teraz to bol objav!

Deti sa dozvedeli, že na Rusi sa medzi pospolitým ľudom najčastejšie vyrábali loptičky patchworkom a vypchávali sa handrami. V severných provinciách sa gule tkali z lyka - popruhov vyrobených z brezy, lipy alebo vŕbovej kôry. V niektorých oblastiach sa loptičky vypchávali ovčou vlnou.

Odvtedy sa objavilo veľa rôznych typov loptičiek ... Pre každú hru - jej vlastné, špeciálne. V kvíze chalani hádali, ktorá lopta je na čo určená; a preložil aj názvy loptových hier: futbal, teda „futbal“, to je „futbal“. A „kôš“ v názve basketbalu je „košík“.

Počas podujatí si deti s obľubou zahrali niektoré loptové hry: „Chyť loptu!“, „Ručne – sadni!“, „Zem, voda, oheň, vzduch!“ a tiež si zaspomínali a naučili sa navzájom rôzne hry.

Samozrejme, v knižnici sa deti zoznamujú s básničkami o plese

S. Marshak, T. Shatskikh, A. Metzger a ďalší. Množstvo článkov o futbale v súvislosti s prebiehajúcim šampionátom vychádza v detských časopisoch a vydanie časopisu „Detská encyklopédia“ číslo 6 na rok 2018 je kompletne venované histórii majstrovstiev sveta vo futbale.

"ZEM, VODA, OHEŇ, VZDUCH!"
Popis hry

Všetci hráči stoja v kruhu, vedúci stojí v strede. Vodič hodí loptu ktorémukoľvek hráčovi, pričom povie jedno zo štyroch slov: zem, voda, oheň alebo vzduch.

Pri slove „zem“ musí ten, kto chytí loptu, pomenovať akékoľvek suchozemské zviera: „voda“ - akákoľvek ryba; "vzduch" - vták; a pri slove „oheň“ - nemôžete chytiť loptu a všetci mávajú rukami. Hráč, ktorý urobí chybu, je mimo.

Športový festival „Môj veselý zvučný ples“

(pre deti seniorských a prípravných skupín)

Cieľ: formovanie zdravého životného štýlu u detí predškolského a základného školského veku.

Úlohy: - prispievať k zachovaniu a posilneniu fyzického a psychického zdravia;

Podporovať rozvoj kultúry vzťahov pri práci v tíme;

Vštepiť aktívny životný štýl.

Vybavenie: loptičky, farbičky

Priebeh udalosti:

Vedenie : Chalani, dnes máme sviatok športového plesu. Lopta patrí medzi obľúbené detské hračky. Preto sa stal hrdinom mnohých básní. Pripomeňme si ich spoločne.

1 .Môj veselý, zvučný ples,

Kam si utiekol?

Červená, modrá, modrá…

Nenaháňaj ťa!"

2 .Naša Tanya hlasno plače:

Spustil loptu do rieky.

Ticho Tanechka neplač...

Lopta sa nepotopí v rieke"

3 .Smiešny priateľ, moja guľa!

Všade, všade je so mnou!

Jeden dva tri štyri päť…

Je pre mňa dobré s ním hrať!

Vedenie : Lopta, chlapci, sa objavila už dávno, v dávnych dobách. Najprv bola lopta upletená z trávy a palmových listov, potom bola vyrobená z plodov stromov a zvieracích chlpov. Neskôr začali šiť z kože zvierat a potom sa naučili vyrábať z gumy. Teraz je to veľmi obľúbené športové vybavenie. Pri akých športoch sa používa lopta?

deti : S loptou sa hrá futbal, basketbal, volejbal, rugby, tenis atď.

Vedenie : Dnes sa od vás očakáva, že budete súťažiť s loptou. Pred začiatkom súťaže sa však musíme zahriať.

Prebieha zahrievací komplex s loptou pri hudbe.

1. Štafeta "Prihrávanie lopty".

inventár: pre každý tím - jedna lopta.

Príprava štafety:Tímy si vyberajú kapitánov. Na mieste sú nakreslené dve paralelné čiary vo vzdialenosti 3 metre: tímy sa zoradia za jedným, kapitáni stoja za druhým, každý tvárou k svojmu tímu. Kapitáni majú v rukách volejbalovú loptu.

Popis relé:Na signál od rozhodcu hádžu kapitáni loptu hráčom pred svojimi družstvami. Po chytení lopty sa hráč hodí späť ku kapitánovi a on sám zaujme miesto na konci stĺpca. Potom kapitán hodí loptu druhému hráčovi a keď ju dostane späť, tretiemu atď. Po odovzdaní lopty kapitánovi každý hráč beží na koniec stĺpca.

Hody lopty sa vykonávajú ľubovoľným spôsobom (pravou alebo ľavou rukou od ramena, oboma rukami od hrudníka atď.) bez toho, aby sa loptička dotkla podlahy.

Štafetový beh končí, keď ten, kto prvý chytil loptu hodenú kapitánom, je na štartovacej čiare.

2. Relé "Žaby"

inventár: pre každé družstvo - lopty podľa počtu účastníkov.

Príprava štafety:Hráči stoja v kolóne za štartovacou čiarou. Pred každým tímom vo vzdialenosti 6 metrov na podlahe leží obruč, v ktorej ležia lopty.

Popis relé:Na signál rozhodcu deti presunú „žaby“ k obrúčkam. Potom si vezmú loptu, vlezú s ňou do bránky a bežia späť k svojmu tímu (lopty sa dajú do koša)

3. Štafeta "Zábavné tučniaky"

inventár: 1 lopta pre každé družstvo.

Príprava štafety:členovia tímu sú stavaní na blížiace sa štafetové preteky (rozdelené na 2 časti a stoja oproti sebe). Vzdialenosť medzi štartom a cieľom je 15-20 metrov.

Popis relé:vodcovia prvej skupiny družstva držia vypchatú loptu medzi nohami (najlepšie nad kolenami). Pri štartovacom signáli sa začnú pohybovať dopredu a po dosiahnutí opačnej štartovacej čiary odovzdajú loptičky vodidlám prichádzajúcich stĺpcov. Členovia tímu, ktorí dokončili vzdialenosť, stoja na konci svojho stĺpca. Relé pokračuje v tomto poradí. Ak lopta spadne na podlahu, musí sa zdvihnúť, zovrieť medzi nohy a až potom pokračovať v štafete. Víťazom je tím, ktorý ako prvý dokončí štafetu.

4. Relé "Carry the baterka."

Deti, ktoré držia v rukách „pochodeň“ (loptu na veľkom čipe), postupne prekonávajú prekážkovú dráhu.

Slovná hra áno alebo nie

Vedúci zvolá športovú hru. Ak potrebuje loptu, potom deti povedia „ÁNO“. Ak sa lopta pri tomto športe nepoužíva, deti povedia „Nie“. (Futbal, golf, tenis, hokej, plávanie, krasokorčuľovanie, futbal, volejbal, streľba)

5. Relé "Pavúky".

Výborne! Zvládli ste moju úlohu výborne. Čaká vás ďalšia fáza súťaže. V jednom smere sa hráči pohybujú v „pavúkoch“ s loptou. Späť - vezmite loptu do rúk a utekajte späť. Tím, ktorý ako prvý splní úlohu, vyhrá.

6. Hra "Prines balón."

Každý tím dostane balón. Deti si musia loptičku hádzať, podávať si ju, najdôležitejšie je, aby sa lopta nedotýkala zeme. Vyhráva tím, ktorý udrží loptu vo vzduchu najdlhšie.

Vedenie : Výborne chlapci! Splnili ste všetky úlohy! Úlohy boli nielen zaujímavé, ale aj veľmi užitočné, pretože ste sa dali na šport! A náš veselý, zvučný ples nám v tom pomohol!

Plesový festival sa skončil. Milé deti, venujte sa športu a buďte zdraví.


"Deň hry a lopty" ​​MADOU "Materská škola č. 14", Kurčatov, región Kursk. Športová zábava s rodičmi "Deň plesu v predškolskom veku" Ciele a ciele: Popularizácia ľudových hier medzi predškolákmi a ich rodičmi; Rozvoj obratnosti, koordinačných schopností, vytrvalosti, vynaliezavosti; Vytváranie priaznivej mikroklímy, dôverných vzťahov medzi dospelými a deťmi, rodičmi a učiteľmi; Oboznámenie detí a rodičov s ruským folklórom. Hostiteľ: Ahoj rodičia! Chcete ísť na náš sviatočný štadión? Vstúpte bez váhania! Nepotrebujete lístky. Ukážte iba nám veselú náladu! Vychovávateľ: Ach, akí čestní ľudia sa tu zišli? Aká tu bude dovolenka, kto by to tušil? Hostiteľ: No tak, deti. Ahojte deti. Dievčatá a chlapci. Ďakujeme, že ste neprešli. Prišli k nám na dovolenku. Poď dnu, nehanbi sa. Urobte si pohodlie! Vychovávateľ: Všetci ste v poriadku a múdri. Katyushka-Katyushka je zlatovlasé dievča. A Andryusha je dobrý chlap. A Kiryusha je odvážna! Sme radi, že dnes všetkých vidíme, a je čas otvoriť sviatok! Vedenie: Počkaj, počkaj Pozvali sme všetkých na dovolenku a vôbec sme nevysvetlili, aká dovolenka tu bude. Hostia čakajú na vysvetlenie. Pedagóg: Náš sviatok nie je jednoduchý Deň plesu a ľudových hier s ním. Dieťa: Existuje taká dovolenka? Moderátor: Stále ako sa to deje. Zhromaždite ľudí, staňte sa okrúhlym tancom. Rozcvička "Vtipné opakovania" Prednášajúci: Nechajte detstvo dostatočne hrať Dosť, sýtosti, nie skrátka Dajte, ako sa kvet otvára. Ušetrite dušu dieťaťa, starajte sa o svoje oči. Márne za žart nevyčítaj Ani rodič, ani učiteľ. Nech sa detstvo dosť hrá, Smej sa, skáč. Učiteľ: Potom sa začneme hrať a rodičia spolu so svojimi deťmi spomínajú na svoje detstvo a hry. Moderátor: Predstavujem porotu, prísnu, ale spravodlivú, Vorobina N.V., Semyonova Yu.V., Zhmykhova I.N., Mishustina E.A. Štafeta č. 1 „Chyť loptu“ (otec si oblečie nohavice, šesť detí z tímu pribehne k obruči, vezme loptu a hodí ju otcovi, otec chytí loptu s nohavicami. Tím, ktorý chytí viac lôpt, vyhráva). Štafeta č. 2 „Preteky lôpt pod nohami“ (10 účastníkov za družstvo. Prvý hráč pošle loptu medzi nohy hráčov od seba. Posledný hráč z každého družstva sa zohne, chytí loptu a rozbehne sa po stĺpe dopredu , stojí na začiatku kolóny a opäť posiela loptu medzi nohy od seba atď. Vyhráva družstvo, ktoré dokončí štafetu rýchlejšie.) Štafeta č. strane stránky, rodičia na druhej. Deti štartujú, vedú loptu k rodičom, podajú loptu a postavia sa na koniec kolóny rodičov. Rodič vedie k deťom, prihráva loptu a stojí na konci kolóny detí.) Hostiteľ: Spomeňme si, aký veľký sviatok oslavuje naša krajina v máji? 1 dieťa: Májový sviatok - Deň víťazstva Oslavuje celá krajina. Naši starí otcovia dávali vojenské rozkazy. 2 dieťa: Cesta ich volá ráno Na slávnostný sprievod. A zamyslene od dverí sa o ne starajú staré mamy 3 deti: Čo je Deň víťazstva? Toto je ranná prehliadka: Prichádzajú tanky a rakety, vojaci pochodujú. 4 deti: Čo je Deň víťazstva? Je to slávnostný pozdrav: Ohňostroj sa vznáša k oblohe, rozptyľuje sa sem a tam. 5 dieťa: Čo je Deň víťazstva? Toto sú stolové piesne, Toto sú príhovory a rozhovory, Toto je album starého otca. 6 dieťa: Toto sú ovocie a sladkosti, toto sú vône jari ... Čo je Deň víťazstva - To znamená - nie je vojna. Vychovávateľ: Naše dievčatá budú všetkým zablahoželať k Dňu víťazstva tancom. Tanec „Poď, Rusko“ Hostiteľ: - Vo vojne bolo potrebné veľké množstvo nábojníc, nábojov a granátov, takže počas bombardovania si vojaci pomáhali a prinášali náboje do zbraní. Štafetový beh č. 4 „Doruč mušle“ (Deti a rodičia sa pohybujú s malou loptou vloženou medzi čelo, musia dobehnúť k cieľu a vložiť „škrupinu“ do koša, vrátiť sa späť držiac sa za ruky a odovzdať štafetu ďalšej dvojici Tím, ktorý je rýchlejší, vyhráva a loptičky odnesie bez chýb). Štafetový pretek číslo 5 "Hoďte loptu." (Hráč, pohybujúci sa v priamej línii, kotúľa vypchatú loptu s obručou ku kužeľu, obíde ju, vráti sa späť, kotúľajúc loptu, odovzdá štafetu ďalšiemu hráčovi). Štafetový pretek číslo 6 "Hit loptu." (Deti stoja v kolóne, pred nimi vo vzdialenosti 1,5 - 2 m je štít ďalej od štítu v rovnakej vzdialenosti ako stojí rodič. Dieťa hádže loptičku, naráža ňou na štít a beží k koniec stĺpca, po odraze rodič chytí loptičku a úder loptičky o štít hodí ďalšiemu dieťaťu atď.). P \ hra „Preteky loptičiek“ (deti a rodičia stoja v kruhu cez jeden. Vodič kotúľa loptu po kruhu so slovami „Pastier, pastier, hrajte na roh! Tráva je mäkká, rosa sladká. Pohon loptu do poľa, choďte na prechádzku do voľnej prírody!“ A zastaví sa medzi hráčmi ako dieťa a rodič, rozpŕchnu sa rôznymi smermi, kto pribehol prvý a zobral loptu, stáva sa vodcom). Vychovávateľ: Igrolya, Igrolochka, Nádherná krajina. Každý tu bol viac ako raz, kto kedy hral schovávačku alebo značku. Aké hry hrali vaša mama a otec ako dieťa? Opýtajme sa ich. Ak chcete, môžete hrať hry navrhnuté rodičmi. Moderátor: A teraz porota. Zhrnutie a odmeňovanie Vychovávateľ: A nechajte chlapcov a dievčatá. Všetky nezbedné deti. Dnes povedia nahlas. Nech žije Hra!