Зенит Урал 22 април най-добрите моменти. Началната купчина ни разочарова

Десет години. Десет дълги години всички, свързани със Зенит, чакаха стадионът на остров Крестовски да приеме първия си мач. Когато събориха старата арена - стадион "Киров", смятаха, че в новата сграда ще може да се гледа футбол след 2-3 години. Тогава беше 2006 г. Първият камък на Зенит Арена беше положен през 2007 г. Първоначалната дата за завършване март 2009 г. беше отложена, според официалните данни, поради смъртта на японския архитект на арената Кишо Курокава и поради последващи трудности при проектирането. Всяка година откриването на стадиона се забавяше с 12 до 24 месеца. Дори имаше съмнения дали ще е готов за Мондиал 2018, тъй като възникнаха проблеми с изпълнителя. И, за щастие, до декември 2016 г. беше обявено, че основните строителни работи са завършени и през април 2017 г. Крестовски ще бъде готов да приеме първия мач.

Ярко въплъщение на тази епопея непосредствено преди мача Зенит - Урал беше историята на Владислав Радимов за това как в разговор с Андрей Аршавин той обсъди дали ще има време да играе на новия стадион или не. В резултат на това самият Аршавин най-вероятно няма да стигне навреме. А Радимов, припомняме, окачи ботушите в края на 2008 г. Преди мача нямаше развлекателна програма, тъй като организаторите веднага предупредиха: това не е откриващ мач, това е един от трите тестови мача преди Купата на Конфедерациите. Битката се оказа като на арена, тъй като те решиха да свалят покрива поради февруарското време в априлския Санкт Петербург. Единственото, което беше тържествено, беше символичното ритване на топката от Владимир Кулик, един от голмайсторив историята на Зенит. Кулик подаде топката към Роман Павлюченко, след което играта започна.

Първо полувреме.

Въпреки факта, че имаше опасни моменти от самото начало на битката, беше невъзможно да се нарече интересна в първите минути. Имаше твърде много грешки и дефекти и от двете страни. Всъщност това позволи на вратарите да загреят в началните десет минути. Първият гол в историята на Зенит Арена можеше да бъде отбелязан още в 4-ата минута. Доменико Кришито стреля целенасочено от центъра на противниковата половина - топката летеше право в целта и само острото хвърляне на Заболотни позволи на Урал да избегне проблеми в тази ситуация.

Пет минути по-късно домакините нанесоха нов опасен удар – този път от близка дистанция. Именно Дани от вратарското поле отново провери реакцията на вратаря на „Бамбълбис“ – тя отново се оказа отлична. И за момента уралците не ги допуснаха да се доближат – подопечните на Александър Тарханов бяха разположени много плътно близо до тяхното наказателно поле. Едва след 10-ата минута те започнаха да се показват в противниковата половина на терена.

По време на тези атаки Урал създаде малко бъркотия на вратата на Зенит: Емелянов и Бикфалви стреляха опасно от дистанция, но и в двата случая Лунев уверено взе топката в ръцете си. Към средата на полувремето играта се успокои. И се изравни. Да, Зенит владееше малко повече топката, но отборът от Екатеринбург се опита да не даде инициативата на противника и когато имаше възможност, гостите хвърлиха топката извън централния кръг и се втурнаха напред със значителна сила.

23-ата минута стана знаменателна: Бикфалви фаулира Цалагов и получи първия жълт картон в историята на Крестовски за това. Съмнително постижение, но както и други важни събития, трябва да бъде записано - все пак първият мач на стадиона, чакан десет години. Зенит не направи почти нищо в атака, въпреки че наблегна повече на атакуващите действия от Урал. Въпреки че отборът на Мирча Луческу действаше по различни начини, липсваше само това, което „синьо-бяло-сините” постоянно правеха в предишните мачове – центрирания към Дзюба.

Първият епизод, когато Артьом беше полезен на втория етаж, се случи още в 30-ата минута, когато имаше отстъпка на Джулиано, който трябваше да излезе един на един със Заболотни, но се подхлъзна, позволявайки на Заболотни да вземе снаряда в ръцете му. Стадионът ахна, най-вече защото отдавна не се е случвало нищо по-опасно. Няколко минути след това отново имаше повод за ахване, но по-тъжно за феновете на Зенит: Павлюченко стреля от зоната на дъгата, Лунев фиксира топката, но несигурно. Ако Роман беше ударил по-силно, отборът от Санкт Петербург щеше да има проблеми.

Играта беше равностойна, а до края на полувремето Урал имаше още шансове. В 40-ата минута Роман Емелянов даде втори жълт картон на Урал, който се справи грубо с Кокорин. В тази ситуация Александър беше ранен, след него дойде електрическа кола, която нападателят на Зенит отказа, напускайки терена, придружен от лекари. И три минути по-късно треньорски съставМирча Луческу направи принудителна смяна: Шатов влезе вместо Кокорин, който остана на тревата до края на полувремето, но зад границата. В първата минута на добавеното време Дзюба можеше да вкара от ъгъла на вратаря с обрат, но в крайна сметка пропусна.

Второ полувреме.

Началото на вторите четиридесет и пет минути едва не се превърна в катастрофа за Зенит. Очевидно по време на почивката Александър Тарханов даде инструкции да се върви напред масово в първите пет минути. Атаките на "землите" бяха опасни с надпис "потенциално" до 50-ата минута. Юсупов направи неуспешен обратен пас, Емелянов засече топката, преодоля Иванович в наказателното поле и вероятно стреля в долния ляв ъгъл - гредата! Това беше най-опасният момент по това време.

И изглеждаше, че Урал ще продължи да тъпче напред, но в крайна сметка Зенит, осъзнавайки колко близо е пропуснатата цел, грабна инициативата. Последваха опасни центрирания на Смолников, а играта през центъра се подобри. Юсупов бе заменен от Йоан Моло, който изпълни опасен свободен удар в десния край на наказателното поле. „Урал“ в тези минути, както и в средата на първото полувреме, отново седеше в защита и не можа да излезе от нея. Вярно, това беше малко полезно за отбора от Санкт Петербург - нямаше опасни удари и Заболотни влезе в играта само когато трябваше да вкара топката в полето.

И в 60-ата минута това се случи ключова точкамач. Смолников се опита да хване топката на чуждата врата, но Бикфалви, избивайки топката, по инерция се заби в крака на отбора на Зенит. За това нарушение румънецът получи жълт картон, който автоматично премина в червен. Като цяло епизодът е по преценка на рефера, тъй като Ерик първоначално игра с топката и едва след това удари крака. В известен смисъл този момент напомняше отстраняването на Видал. Но в Шампионската лига изпращането беше напълно незаконно - самият Асенсио се заби в краката на чилиеца. Веднага кракът на Смолников беше статичен, само Бикфалви игра. Като цяло 50/50. Имаше фаул, но жълт картон ли беше?

Всичко щеше да се получи добре, ако Роман Павлюченко беше реагирал спокойно на това отстраняване. Но „Спящият великан” избухна и започна гневно да изразява недоволството си пред съдията, като в един момент дори блъсна Есков с глава. Вероятно затова получи директен червен картон. Каквото и да се случи, не можете да се държите така. Дори играчите на Челси не се представяха през 2009 г., когато Том-Хенинг Евребо угаси последните мечти на лондончани. Само Михаел Балак хукна след норвежеца в самия край, опитвайки се да му потърси отговорност за своеволията. За Урал финалът можеше да бъде много по-прост, но Павлюченко разочарова отбора си.

След това "земите" нямаха друг избор, освен да седнат в защита и да отблъснат атаките на Зенит. За тима от Санкт Петербург Нето влезе на мястото на Юри Жирков, а Кришито премина на обичайния си ляв фланг. Интересното е, че дори във формата на игра 11х9 домакините не успяха във всичко. Въпреки че веднага се появиха реални шансове за гол. В 65-ата минута Жулиано стреля отблизо до гредата, а минута по-късно Дани уцели рамката. Освен това всичко това се случи, след като защитникът на Урал почти сряза топката в собствената си врата - Заболотни се притече на помощ, но Николай не успя да избие топката далеч. В резултат завършващият ход на Дани едва не се оказа фатален за гостите.

Веднага Урал направи първата смяна: вместо Чисамба Лунгу на терена на Зенит Арена се появи Михаил Меркулов. Може би напразно Тарханов извади Лунга - замбиеецът можеше сам да организира шанс за гол. Но в тази ситуация нямаше голям избор. Клубът от Санкт Петербург създаде няколко положения по-късно, но само две-три бяха опасни. Въпреки че, като се има предвид разликата в класата, в такава ситуация Зенит трябваше да се справи с противника веднага.

Едва след 80-ата минута започна очакваната масирана атака към вратата на Заболотни, при която петербургци провалиха три (!) положения за гол. Първо, след отстъпката, Дзюба трябваше да прати с глава Жулиано в близкия ъгъл, но Балазич го изпревари. Тогава Нето можеше да удари под същата дясна греда, но изобщо не уцели топката. И за капак защитникът попречи на Дзюба да отбележи. И едва при четвъртия опит снарядът се озова във вратата на Заболотни. И дори тогава не вкараха - натиснаха. В 86-ата минута след центриране на Кришито Иванович вкара сферата във вратата извън вратарското поле, като в същото време изби Заболотни - 1:0! От когото определено не се очакваше да вкара първия гол на Крестовски!

След този епизод се случи още един скандал: Емелянов сякаш бутна Дзюба твърде ревностно, Артьом не го хареса и той почти удари Роман с лакът в лицето. Тогава започна схватка, резултатът от която беше представянето на „горчица“ и на двамата. Но тук е уловката - за футболиста на Урал той стана втори. Трето премахване като част от „Пчели“! Невероятно!

Просто трябва да свалите шапка на Урал: момчетата на Александър Тарханов дори тръгнаха в атака със седем, а освен това в първата добавена минута почти изравниха резултата - Лунев едва покри топката след удар на Димитров. Тогава отборът от Екатеринбург се впусна в атака с целия отбор и се опари: Зенит организира контраатака 3 на 0, Жулиано подаде топката отляво в наказателното поле към Мольо, който търкулна топката в празната врата - 2 :0!

Резултати от мача.

Честно казано, в момента е трудно да се коментира обективно всичко, което се случи в първия мач на стадион "Крестовски". Нито едно отстраняване от Урал не беше сто процента. В епизода с Бикфалви - 50/50, в епизода с Павлюченко - също беше възможно да се ограничим до жълто. Не е майтап, но моментът с участието на Емелянов беше може би най-чистият в това отношение - взаимен сблъсък и втори жълт картон. Единственият момент е, че Есков можеше да изгони и Дзюба, Артьом игра грубо с лакът. Но дали това ще повлияе на резултата? Трудно е да се каже. Едно е сигурно: ще има много анализи в пресата и телевизията.

Засега нека посочим сухите факти: Зенит започна историята на Крестовски с победа, не позволявайки на ЦСКА да поведе. "Урал" демонстрира днес много добър футбол, но... Някъде дисциплината наистина се провали. Екатеринбургчани показаха, че са способни не само напълно да напуснат зоната в следващите кръгове преходни мачове, но и да спечели Купата на Русия.

Футболни прегледи, новини, трансфери, RFPL, Спартак, Барселона, ​​Ювентус, Реал Мадрид и други клубове Нашата група във VKONTAKTE - https://vk.com/futbolnye_hroniki„ЗЕНИТ“ ОТКРИ КРЕСТОВСКИ С ПОБЕДА. „УРАЛ“ ПОЛУЧИ ТРИ ОТСТРАНЕНИЯ „Зенит“ победи „Урал“ в мач от 24-ия кръг на Висшата лига – 2:0. Играта стана първата в историята на нова арена "Санкт Петербург", който е построен на мястото на стадион "Киров". Този мач, първият тест за стадиона за Купата на конфедерациите през 2017 г. и Световното първенство през 2018 г., се проведе под плосък покрив. Диктор на стадиона беше заслужилият и народен артист на Русия Михаил Боярски. Когато бяха обявени съставите, зрителите (според изискванията на ФИФА мачът не можеше да бъде посетен от повече от 25 хиляди фенове, в резултат на което беше регистрирана посещаемост от 20 004 души) освиркваха нападателя на Зенит Александър Кокорин и старши треньора Мирча Луческу. В началото на мача организирани фенове на синьо-бяло-небесносините проведоха мащабен спектакъл „Завръщане в бъдещето“. В същото време феновете, въпреки изискванията за безопасност, използваха сигнални ракети и димни бомби. В края на първото полувреме Кокорин се контузи. Вместо това Луческу пусна на терена Олег Шатов. През второто полувреме гостите останаха в малцинство. Полузащитникът на Урал Ерик Бикфалви получи втори жълт картон при единоборство срещу Игор Смолников, след което нападателят на Бъмбълбис Роман Павлюченко започна да изразява агресивно недоволството си от решението на главния рефер Алексей Есков. Нападателят излезе очи в очи с рефера, а след това изви пръст на слепоочието си и се обърна с повишен тон към съдията зад гърба на партньорите си, които го отрязаха от Йесков. Зенит вкара победния гол в края по време на сет. Бранислав Иванович удари вратата на Николай Заболотни. След това Есков показа жълти картони за сблъсъка на полузащитника на Урал Роман Емелянов и нападателя на Санкт Петербург Артьом Дзюба. За халфа на гостите наказанието доведе до изтриване, трето в мача за тима на Александър Тарханов. В крайна сметка второто попадение на Зенит при атаката 3 на нула бе дело на Йоан Моло. Зенит е на трето място с 46 точки. ЦСКА, който е втори, има 47, Спартак е с 54 преди днешното гостуване с Ростов с 29 точки остана на 10-о място. В следващия, 25-и кръг, клубът от Екатеринбург гостува на 25 април, вторник, на Спартак, а на 26 април, сряда, тимът от Санкт Петербург гостува на Оренбург. Руското първенство Висша лига 24-ти кръг „Зенит“ (Санкт Петербург) – „Урал“ (Екатеринбург) – 2:0 (0:0) Голове: Иванович, 86 (1:0). Моло, 90+4 (2:0). „Зенит“: Лунев, Смолников, Иванович, Кришито, Жирков (Нету, 63), Цалагов, Юлиану, Юсупов (Моло, 53), Дани, Кокорин (Шатов, 44), Дзюба. “Урал”: Заболотни, Кулаков, Динга, Балазиц, Данцев, Димитров, Емелянов, Бикфалви, Лунгу (Меркулов, 68), Илин, Павлюченко. Предупреждения: Бикфалви, 23. Емелянов, 40. Дзюба, 86. Кришито, 89. Отстранявания: Бикфалви, 61 (втори GC, груба игра). Павлюченко, 62 (неспортно поведение). Емелянов, 86 (втори жилищен комплекс, неспортсменско поведение). Съдии: ЕСКОВ. Елеференко, Мосякин (всички Москва). 22 април. Санкт Петербург. Стадион "Санкт Петербург Арена".

Подхожда се в обективно тежка психологическа ситуация. Домакинството е прекрасно събитие за всеки футболен отбор- поради все още неразрешени проблеми с тревата на Крестовски стана обект на шеги от страна на феновете и притеснение от страна на самите играчи. Друг негативен фон беше отпадането от шампионската надпревара след поражението от Спартак. Третото са последните конфликти, предизвикани от агента на Шатов в съблекалнята.

Лидерът по спечелени точки през пролетния дял на първенството гостува на неудобния Зенит. "Урал" е на ход, спечели последните четири RFPL мачове(три - сухи), стигна до финала на Купата на Русия. Имам предвид, че би било наивно да чакаме проста игра.

Въпреки че билети за първия мач бяха продадени само за долния сектор на стадиона, феновете отпразнуваха новодома със зрелищно представление. Зависеше от играчите.

Началната купчина ни разочарова

Зенит започна силно, явно разчитайки бърз гол. В първите 10 минути гостите играха за отскочила топка, а Кришито и Иванович спечелиха въздуха и отново ускориха атаките. Кришито дори отправи удар - хукна към чуждото наказателно поле, натиснатите бранители на Урал не го срещнаха и италианецът стреля отдалеч. Вторият удар също беше извън наказателното поле.

Зенит бързаше, но гостите бързо се ориентираха и започнаха да посрещат съперника си извън наказателното поле. Беше невъзможно да преминем през оградата от осем играчи през центъра; трябваше да паднем по фланговете. Тук беше открито известно недоразумение между Дзюба и останалата част от атакуващата група. Самият Артьом по-често се озоваваше на фланга, отколкото в центъра на атаката. Отляво той премина в зона, където нямаше никой друг освен него. В резултат на това през цялото първо полувреме той нито веднъж не спечели топката и не я хвърли към Жулиано или Дани в атака. Още когато отборите тръгнаха към трибуната, Юлиано емоционално обясни нещо на нападателя. Съдейки по жестовете, по-добре е да не отивате твърде далеч от фланга.

Дай топката - удари я!

Половин час по-късно Урал с 30% притежание на топката не отстъпваше на Зенит по брой удари към вратата. Ударите не са били опасни. Само два в целта, и те са безобидни и не са силни. Но този фокус върху целта буди респект. Буквално всеки път, когато Павлюченко успяваше да хване топката в централния кръг, Урал довеждаше атаката до удар. Бикфалви играеше най-често: играеше на нетипична позиция в центъра на халфовата линия, но това не загуби активността му в атака. До 40-ата минута Лунев вече беше стрелян осем пъти.

Номер на половината: три удара от Чисамба Лунгу. Това не е толкова много, но целият Зенит имаше същата сума.

Изненада през второто полувреме

Всички очакваха, че от 46-ата минута Зенит ще се подобри. Колкото и да е странно, добави Урал. Три попадения за пет минути са силни. Първо Димитров бе първи на отбитата топка и стреля извън наказателното поле. Следващ моментбеше голмайсторският: Юсупов неочаквано даде топката на Емелянов, той подаде тялото на Иванович, повлече топката и стреля от центъра на наказателното поле - тя срещна гредата. След това Зенит се събуди и отдалечи мача от целта си. Мирча Луческу пусна Моло вместо Юсупов и сдвои Жулиано с Дзюба, а Дани мина по левия фланг на атаката. Малко по-рано, в края на първото полувреме, Шатов влезе на мястото на контузения Кокорин.

Премахванията са ключов момент в играта

До 60-ата минута Зенит притисна съперника в наказателното поле, въпреки че все още не се стигна до опасни удари. Мачът стана доста нервен, но Урал издържа. И тогава се случи основният момент в мача. Бикфалви, който получи жълт картон, направи силен удар и... стигна до топката, но след това се заби в крака на Смолников. Реферът Есков реши да покаже втория жълт картон. Играчите на Урал веднага го заобиколиха: Лунгу прегърна съдията за минута и разказа историята на живота си, а Павлюченко се опита да го удари, блъсна съотборника си към Есков и също емоционално разказа нещо - явно не историята на живота си. Още едно изтриване. Това е странно решение, съдиите са под натиск в десет епизода на мач, така че не трябва ли всичко да се решава с изтривания? Въпреки това жълтият картон на Павлюченко за атака срещу съдията вероятно трябваше да бъде показан.

След двойното отстраняване се отправиха удари към вратата на Заболотни. От 60-ата до 80-ата минута тимът от Санкт Петербург отбеляза девет удара. Но дузпите не решиха проблема с изстрелите към целта: осем от девет бяха пропуснати. „Урал“ игра според класическата схема 4-4-никой. Работи надеждно.

Зенит оказа натиск в 86-ата минута, Иванович удари топката буквално от голлинията след ъглов удар. Емелянов и Дзюба се блъскаха малко по-назад. След това си побъбриха още малко. Емелянов държеше нападателя с две ръце, в отговор го махна и удари с лакът в тила. Накрая се намеси и реферът, който явно пропусна епизода и просто показа по един жълт картон и на двамата. Емелянов беше втори. Той пропусна и мача със Спартак в следващия кръг.

Играйки с осем футболисти, Урал създаде голов шанс в 91-ата минута и можеше да направи този мач легендарен, но Димитров не успя да победи Лунев. А при третата добавка трима играчи на Зенит паднаха върху вратаря. Логично е: Урал нямаше достатъчно три. Победа с 2:0 в дебютния мач на новия стадион. Но наистина ли беше футбол?

Не, нямаме нужда от видеореплейъри: реферите също са участници в играта, което означава, че имат право на грешки. Обичаме футбола заради неговите емоции, а грешките добавят емоция към него. И т.н. Чудя се дали ще продължат да ни казват нещо подобно след такъв мач.

Зенит подходи към най-важния мач с Урал в обективно трудна психологическа ситуация. Домакинството - прекрасно събитие за всеки футболен отбор - поради все още неразрешени проблеми с тревата на Крестовски, тя стана обект на шеги от страна на феновете и притеснение от страна на самите играчи. Друг негативен фон е отпадането от шампионската надпревара след загуба от Спартак. Третото са последните изявления на агент Шатов за конфликти в съблекалнята.

Лидерът по спечелени точки през пролетния дял на първенството гостува на неудобния Зенит. Урал е на ход, спечели четири последни мачове RFPL (три чисти мрежи), стигна до финала на Купата на Русия. Имам предвид, че би било наивно да чакаме проста игра.

Зенит започна силно, като явно разчиташе на бърз гол. В първите 10 минути гостите играха за последната минута, а Кришито и Ивановичспечели „въздуха“ и отново ускори атаките. Кришито дори отправи удар - хукна към чуждото наказателно поле, натиснатите защитници на Урал не го срещнаха и италианецът стреля отдалеч. Вторият удар също беше извън наказателното поле.

Зенит бързаше, но гостите бързо се ориентираха и започнаха да срещат съперника си далеч от наказателното си поле. Беше невъзможно да се премине през "оградата" от осем играчи през центъра; трябваше да падне по фланговете. Тук беше открито известно недоразумение между Дзюба и останалата част от атакуващата група. Самият Артьом по-често се озоваваше на фланга, отколкото в центъра на атаката. Отляво той премина в зона, където нямаше никой освен него. В резултат на това през цялото първо полувреме той нито веднъж не спечели висока топка и не я хвърли към Жулиано или Дани в атака. Още когато отборите тръгнаха към трибуната, Юлиано емоционално обясни нещо на нападателя. Съдейки по жестовете му, по-добре е да не отивате твърде далеч на фланга.

Половин час по-късно Урал с 30% притежание на топката не отстъпваше на Зенит по брой удари към вратата. Хвърлянията не бяха опасни. Само два в целта, и те са безобидни и не са силни. Но този фокус върху целта буди респект. Буквално всеки път, когато Павлюченко успяваше да хване топката в централния кръг, Урал довеждаше атаката до удар. Бикфалви играеше най-често: играеше на нетипична позиция в центъра на полузащитата, но това не загуби активността му в атака. До 40-ата минута Лунев вече беше стрелян осем пъти.

Номер на времето:три удара от Чисамба Лунгу. Това не е толкова много, но целият Зенит имаше същата сума.

Всички очакваха, че от 46-ата минута Зенит ще се подобри. Колкото и да е странно, добави Урал. Три попадения за пет минути са силни. Първо Димитров бе първи на отбитата топка и стреля извън наказателното поле. Следващият момент беше голов: Юсуповнеочаквано „подаде“ топката Емелянов, той постави тялото на Иванович, повлече топката и стреля от центъра на наказателното поле - тя срещна гредата. След това Зенит се събуди и отдалечи мача от целта си. Мирча Луческу е освободен Моловместо Юсупов и изпратен Хулианов двойка с Дзюба и Даниотиде на левия фланг на атаката. Малко по-рано, в края на първото полувреме, на мястото на контузения влезе Кокорин Шатов.

До 60-ата минута Зенит притисна съперника в наказателното поле, въпреки че все още не се стигна до опасни удари. Мачът стана доста нервен, но Урал издържа. И тогава се случи основният момент в мача. Бикфалви, който получи жълт картон, направи силен удар и... стигна до топката, но след това се заби в крака на Смолников. Реферът Есков реши да покаже втория жълт картон. Той веднага беше заобиколен от играчи на Урал: Лунгу прегърна съдията за минута и сякаш разказваше историята на живота си, а Павлюченкосе опита да го блъсна, блъсна съотборника си към Есков и също изрази нещо емоционално. Още едно изтриване. Странно решение. Съдиите са под напрежение в 10 епизода на мач, така че защо да не решим всичко, като ги изгоним? Въпреки че жълтият картон на Павлюченко за атака срещу съдията вероятно трябваше да бъде показан.

След двойното изгонване последваха удари към вратата на Заболотни. От 60-ата до 80-ата минута тимът от Санкт Петербург отбеляза девет удара. Но дузпите не решиха проблема с изстрелите към целта: осем от девет бяха пропуснати. „Урал“ игра по класическата съдебна система „4-4-никой“. Работи надеждно.

Зенит упражни натиск в 86-ата минута, Иванович удари топката буквално от голлинията след ъглов удар. Емелянов и Дзюба се блъскаха малко по-назад. След това си побъбриха още малко. Емелянов държеше нападателя с две ръце, в отговор го махна и удари с лакът в тила. Накрая се намеси реферът, който явно пропусна епизода и просто показа жълт картон и на двамата. Емелянов беше втори. Той ще пропусне и мача със Спартак в следващия кръг.

Играйки с осем играчи, Урал създаде шанс за гол в 91-ата минута и можеше да направи този мач легендарен, но Димитров не успя да победи Лунева. И в третата добавена минута трима футболисти на Зенит паднаха върху вратаря. Логично е: Урал нямаше достатъчно три. Победа с 2:0 в дебютния мач на новия стадион. Но наистина ли беше футбол?

Не, нямаме нужда от видеоповторения: реферите също са участници в играта, което означава, че имат право на грешки. Обичаме футбола заради неговите емоции, а грешките добавят емоция към него. И всичко това... Чудя се дали след такъв мач ще продължат да ни говорят нещо подобно.