Манчестър Хъл. Манчестър Юнайтед сложи последния щрих на Хъл Сити

В мач от третия кръг на английската Висша лига Манчестър Юнайтед победи Хъл Сити като гост.

Отборът на Жозе Моуриньо оказа невероятен натиск върху защитните формации на съперника и успя да грабне три точки във втората добавена минута. Победният голМаркъс Рашфорд отбеляза за Червените дяволи.

27 август. Стадион Кингстън Комюникейшънс (Кингстън ъпон Хъл).

Сблъсъкът между Хъл Сити и Манчестър Юнайтед в събота вечер предизвика голям интерес. И двата отбора стигнаха до третия кръг без загуба на точки, като същевременно демонстрираха много качествен футбол в последните два мача. Това би трябвало да е норма за Червените дяволи, но Тигрите изненадаха приятно феновете на английската Висша лига. Друг интересен детайл е сблъсъкът между Майк Фелан и Манчестър Юнайтед. Действащият треньор на Хъл игра дълги години за манкунианците, а също и работи в треньорски съставрамо до рамо с Алекс Фъргюсън.

Майк Фелан, както може да очаквате, не направи промени в стартов съставХъл Сити спрямо предишните два мача. Жозе Моуриньо също не направи промени в сравнение с мача срещу Саутхемптън. Изглежда, че двойката централни защитници Ерик Бейли - Дейли Блинд напълно подхожда на португалския треньор, а Крис Смолинг трябва да се постарае много в тренировките, за да спечели надпреварата.

Мачът в Кингстън ъпон Хъл се проведе при проливен дъжд, което нямаше как да не окаже влияние върху случващото се. Вземете например епизода, когато Робърт Снодграс се претърколи на хлъзгава морава и се заби право в стълба. Един от лидерите на Хъл Сити получи помощ за няколко минути, за щастие всичко мина наред. Публиката видя първия повече или по-малко опасен момент в 10-ата минута. Антони Марсиал хвърли топката в центъра на наказателното поле, а Златан Ибрахимович надвисна над Къртис Дейвис и с глава я прати над гредата.

Манчестър Юнайтед имаше предимство, но футболистите на Хъл Сити действаха без страх и се опитаха да атакуват при първата най-добра възможност. Около 25-ата минута Робърт Снодграс изпълни добре свободен удар - топката прелетя точно вдясно от рамката. Скоро Андрю Робъртсън от левия фланг направи акцентиран пас към далечната греда, но Снодграс в битката с Шоу не стреля правилно, след което влетя в гредата, както вече обсъдихме.

Може би най-много най-добър моментпрез първото полувреме се появи пред вратата на тигрите по-близо до почивката. Хуан Мата се възползва от подхлъзването на бранителя на Хъл Сити на мокрия терен. Испанецът нанесе удар от десния край на наказателното поле - Елдин Якупович засече с ръка топката в центъра. Уейн Рууни веднага стреля отблизо, а вратарят на домакините вече не можа да помогне на тима си. Тигрите имаха късмет, защото ударът от играта уцели Къртис Дейвис. Футболистите на Манчестър Юнайтед смятаха, че капитанът на Хъл играе с ръка, но Джонатан Мос постъпи правилно, като не отсъди дузпа.

Робърт Снодграс излезе за второто полувреме накуцвайки. Халфът на Хъл Сити успя да се разиграе само минута след почивката - сблъсък с гредата през първото полувреме не се размина без да остави следа върху футболиста. Манчестър Юнайтед продължи да владее инициативата, разигравайки дълго време топката в противниковата половина на терена. Но всичко това се случи почти без напредък, тъй като домакините държаха организирано защитата. Жозе Моуриньо, още в края на един час игра, реши да пусне Хенрих Мхитарян на терена.

Времето минаваше, а Манчестър Юнайтед не можеше да пробие слоестата защита на Хъл Сити. В 72-ата минута гостите поискаха дузпа от Джонатан Мос, но реферът не видя игра с ръка на Мейлер след флангово подаване на Валенсия. Петнадесет минути до края на редовното време Тигрите почти отбелязаха. Том Хъдълстоун нанесе удар извън наказателното поле, Давид де Хеа бе уловен на контра след чувствителен рикошет на Ерик Бейли, но топката профуча вдясно от рамката!

В 79-ата минута Маркъс Рашфорд можеше да стане герой на Червените дяволи. Младият нападател търкулна топката в десния ъгъл извън наказателното поле, но Елдин Якупович спаси "тигрите". Тогава Пол Погба стреля остро отдясно във вратарското поле, а домакините с проблеми отблъснаха заплахата. Тогава Хенрих Мхитарян се оказа в смъртоносна позиция, но втурналият се под атаката Къртис Дейвис спаси Хъл Сити. Дори и телевизионните зрители усетиха невероятното напрежение на терена в Кингстън ъпон Хъл. Във втората минута на добавеното време Манчестър Юнайтед все пак грабна три точки. Уейн Рууни напусна Ел-Мухамади отляво и центрира във вратарското поле, където Рашфорд се оказа най-пъргав.

Манчестър Юнайтед измъкна победа като гост на Хъл Сити и продължава да върви без загуби.

Не го пропускайте! Турнирна маса, статистика и новини!

Алексей Антоненко

Свиване на видеоклипа

Галерия

Свиване на галерията

Преглед на мача

Юнайтед ще се опита да спечели състезанието за първи път от 2010 г., докато мениджърът Жозе Моуриньо може да спечели Купата на лигата за четвърти път в кариерата си.

Манкунианците са безспорните фаворити за предстоящия сблъсък, но Хъл ще бъде мотивиран от факта, че никога досега не са достигали финал за Купата на лигата. Нов треньорМарко Силва от Хъл вече направи добро впечатление, като победи Суонзи в третия кръг на ФА Къп и сега ще се опита да надгради този успех с победа над Юнайтед.

Новини за отбора

След победата на Юнайтед над Рединг за ФА Къп, Моуриньо каза, че дава почивка на играчите, които ще играят срещу Хъл.

„Днес пуснах нови играчи на терена“, цитира Sky Sports главния треньор, „тези, които не са играли с“ Уест Хямом." Следващият мач срещу Хъл отново ще е със свежи играчи. Така че можете да си представите нашия отбор, това ще бъде Златан (Ибрахимович), (Пол) Погба, (Андер) Ерера, (Антонио) Валенсия, тези, които не играха днес.

Междувременно Силва вероятно ще играе със същия състав, който победи Суонзи, като се има предвид, че Хъл не е печелил мач от ноември.

Преглед

Юнайтед спечели осем поредни мача във всички турнири и няма загуба от началото на ноември.

Червените дяволи на Моуриньо се очертаха като сериозна сила във Висшата лига и загубата им на полуфинала за Купата на лигата може да се окаже голяма изненада.

Убедителна победа за Юнайтед в предстоящата среща може да им гарантира място на Уембли, въпреки че реваншв Хъл на 26 януари.

Тигрите могат значително да подобрят шансовете си за достигане до финала на състезанието, ако избегнат поражение на Олд Трафорд, но въпреки скорошната им победа над Суонзи, това ще бъде трудна задача за тях.

Звездите на Юнайтед наскоро спечелиха добра форма, а Ибрахимович и Погба бяха номинирани за титлата Най-добър играчмесеца във Висшата лига.

"Хъл" на в моментазаема последно място в турнира маса за ядрена подводница, а при неотдавнашната си победа над Суонзи успяха да запазят суха мрежа за първи път от август.

Хъл обаче има предимството на нов мениджър, чиято тактика все още не е позната на опонентите им. Те също влизат в тази среща с висок морал, след като са имали вълнуваща победа зад гърба си.

През този сезон Хъл вече успя да покаже характера си на клуба от Манчестър, когато в мача от Висшата лига Червените дяволи успяха да измъкнат победата само благодарение на гол на Маркос Рашфорд в 90-ата минута на срещата.

Свиване на визуализация

Доклад от мача

Дяволите достигат полуфинал за Купата Английска лигане изненада никого. В крайна сметка подобни неща се случиха и при Мойс, и то с много по-малки трансферни инжекции. Друго нещо е присъствието на Хъл Сити на този етап, който ще трябва да играе срещу манкунианците три пъти през януари. Естествено, само времето ще покаже дали оставката на Фелан е било оправдано и обмислено решение или ще се превърне в едно от типичните добри намерения, с които обикновено е постлан пътят към долните дивизии, но изглежда, че помощникът на сър Алекс Фъргюсън е положил значително по-малко усилия за да подготви отбора за мача, проучи надлъж и шир Олд Трафорд.

Нов старши треньорТигрите не се страхуваха да поемат управлението на клуб, който се бори във Висшата лига и, наред с други неща, се сблъскаха с огромни проблеми в защита. Така Юнайтед едва не откри резултата още във 2-ата минута на мача с елементарна атака с пас по левия и ръба и „центриране“ към централната зона пред наказателното поле на гостите. И ако Якупович не беше показал чудеса на реакция и координация, Мата можеше да доближи сценария на скорошния мач срещу Рединг до реалността.

Разбира се, на набързо сглобената защита на Хъл Сити й липсваха редица техники, за да сдържа постоянното настъпление на Дяволите. Например „изкуствена“ засада, чиято невъзможност засили външното впечатление за огромното превъзходство на манкунианците. Междувременно до края на половин час от срещата нямаше достатъчно наистина вълнуващи моменти във владенията на тигрите. Да, гостите натискаха здраво срещу собствената си врата, но Якупович изобщо не летеше от греда на греда, вадейки мъртви топки, а Погба имаше убийствен шанс поради причината, че самият скъп французин, волно или неволно, допринесе за временното малцинство от подопечните на Силва, които загубиха норвежеца Хенриксен в тежък сблъсък и бяха принудени да чакат разрешението на рефера Френд, за да направят непланирана смяна.

С равни сили Хъл Сити постепенно коригираха привидно безнадеждното си положение. А по-близо до почивката "тигрите" вече имаха няколко опасни "набези" в наказателното поле на Де Хеа, като най-сериозният от тях бе Адама Диаманде, който се опита "визуално", срещу испанския вратар, да удари с глава топката в „долния“ ъгъл. Въпреки това, дори и при гол, а не и при удар в страничната греда, Юнайтед щеше да избегне съдбата да започне от центъра на терена, тъй като съдията на линията не разбра сложната динамика на епизода, заемайки страната на манкунианците, въпреки рикошета от гърба на изскочилия Смолинг.

И характерното е, че 25 минути по-късно същият съдия отново „подигра“ на „дяволите“. Преди това Рууни имаше отличен шанс да отбележи без спорни проблеми, но от хвърлянето на Погба капитанът на домакините стреля точно вляво от "далечния" ъгъл. Предимството на Юнайтед изглеждаше извън съмнение, но отново не успяха да вкарат „чист“ гол: Френд и неговите помощници не обърнаха необходимото внимание на избутването на Мхитарян в гърба на защитника, което улесни пас или удар с глава от арменеца и лека засада на малкия, който все пак успя да забие „снаряда“ в мрежата с „ляво“ (!) от метър до целта.

Хъл Сити като че ли подаваше добре топката през целия мач, но в последния етап действаха изключително беззъбо, сякаш нападателите не съществуваха на терена и просто пропуснаха две възможности за полувреме. Манкунианците се опитаха да увеличат резултата, но като се има предвид селекцията на играчите, те трябваше да създадат много повече положения във владението на Якупович, отколкото ударът на Погба в гредата от свободен удар.

Под ръководството на португалския треньор Мате очевидно не е предопределен да има пълноценен мач с Юнайтед. Трудно е да се направи без здрав и як Фелайни, особено с минимален резултат - никога не знаеш какво е способна да хвърли най-лошият отборВисша лига. Днес Снодграс беше катастрофално неуспешен при центриранията си, което означава, че "тигрите" загубиха последната си опция за атака и съответно "къдрокосият" белгиец получи шанс не само да работи в собственото си наказателно поле, но и да посетете някой друг. В 87-ата минута 27-ият номер на дяволите отвърна на хвърлянето и, спомняйки си внушените от Луис Ван Гаал нападателни умения, вкара втория гол на манкунианците от „втория етаж“, оставяйки Хъл Сити с много илюзорни надежди за окончателен.

Първият ще се състои във вторник вечерта. полуфинален мачКупата на Лигата между Манчестър Юнайтед и Хъл Сити, която ще се играе на Олд Трафорд.

На крачка от Уембли

Феновете на Юнайтед обичат да посещават националния стадион, който посетихме два пъти през последната година - финала за ФА Къп и ФА Суперкъп.

Отборът не спечели отново Купата на лигата до 1992 г. и оттогава вдигна трофея четири пъти - последния пътслучи се преди седем години.

Жозе Моуриньо открито заяви, че иска да се бори за всеки възможен трофей.

Какъв път сме изминали?

Отборът на Моуриньо започна своя път с мач срещу Нортхемптън Таун, играещ в Първия Футболна лига, влизайки в мача след три поредни загуби. Юнайтед се върна след разочароваща серия, за да победи своите опоненти с 3-1 в Sixfields.

Тогава Червените дяволи трябваше да играят срещу съседен отбор, разположен на пет километра от Олд Трафорд. Тогава тимът на Пеп Гуардиола показа почти безупречен старт на сезона и водеше класиранеВисшата лига, но голът на Хуан Мата беше достатъчен, за да победят заклетите си врагове и да продължат в следващия кръг.

На четвъртфиналите Юнайтед игра срещу Чуковете, с които трябваше да изиграят два мача в рамките на три дни - първо се игра мач от Висшата лига, който завърши наравно 1:1, а след това хората на Моуриньо не оставиха шанс на противник, победил с 4 -1.

След мача срещу Рединг за ФА Къп Жозе Моуриньо обяви, че Антонио Валенсия, Пол Погба, Андер Ерера и Златан Ибрахимович ще започнат мача. На тима скоро му предстои важен мач срещу Ливърпул, но португалецът обеща да подходи с пълно въоръжение към двубоя срещу тигрите.

Давид де Хеа може да се завърне в отбора, въпреки че Серхио Ромеро продължава да показва удивителни изяви – допусна само един гол в пет мача този сезон, и това беше дузпа срещу Нортхемптън.

Люк Шоу трябваше да излезе на терена, но по последни данни англичанинът е настинал и едва ли ще може да помогне на отбора. Участието на Маркос Рохо в мача остава под съмнение, а Ерик Байи също е извън игра, тъй като защитник на Кот д'Ивоар е с националния си отбор.

Що се отнася до съперниците, Майкъл Доусън беше принуден да напусне по време на последния мач, чиято контузия може да увеличи главоболието на старши треньора на отбора, който няма нито един здрав номинален централен бек, останал в болницата.

Робърт Снодграс остава най-важният играчХъл Сити е в средата на терена, въпреки че получи оферта за трансфер от Уест Хям, която бързо беше отхвърлена.

Междувременно нападателят на Евертън Оумар Ниасе, който отбеляза гол срещу Юнайтед в мач с резервите по-рано този сезон, е свързван с трансфер на KC Stadium и трансферът може да бъде завършен в близко бъдеще.

Промени в противниковия лагер

Миналата седмица бивш треньорМайк Фелън от Юнайтед беше уволнен като мениджър на Хъл Сити, въпреки че отборът завърши предишните четири етапа на Купата на Лигата под негово ръководство. Новият мениджър на тигрите Марко Силва вече беше наречен „новият Моуриньо“, след като неговият отбор победи Суонзи с 2-0 в мача от третия кръг на ФА Къп миналата събота.

Как играхме срещу Хъл в последния мач?

Успяхме да спечелим гостуването точно в края на мача, когато Маркъс Рашфорд, който влезе като резерва през второто полувреме, завърши центриране на Уейн Руни и изтича да сподели радостта от победата с феновете на гостите в този августовски дъжд .

Предстои ли ни серия срещу Хъл?

Да, и да се надяваме, че жребият за 4-ия кръг на ФА Къп няма да ни събере отново. И ако картите се паднат така, тогава ни очаква забавен календар - домакински мач срещу Хъл Сити за Купата на лигата, след това домакински мач от Висшата лига срещу Ливърпул, пътуване до Стоук Сити и след това три поредни мача срещу Тигри!

Бивши играчи на Юнайтед в опозиционния отбор

Джеймс Уеър редовно влиза в състава на тима, но той получи игрово време само в мача за Купата на Лигата. За Тигрите също играят Уил Кийн и бивш играч младежки отборАлекс Брус, но и двамата играчи в момента са в болница.

Моуриньо познава Марко Силва

„Познавам много добре новия мениджър на Хъл Сити“, каза Хосе. „Той е умен човек и, разбира се, ще се опита да постигне добър резултатс вашия екип. Но ние искаме да стигнем до финалите."

Хъл 2- 3 Манчестър Юнайтед

Поражението с 1-2 беше достатъчно за Манчестър Юнайтед да стигне до финала за Купата на Лигата. В края на февруари манкунианците ще се срещнат на "Уембли" със Саутхемптън, който преди ден изхвърли Ливърпул от турнира.

Заявката за днешния мач предизвика неподправен интерес. Снодграс и Марсиал не бяха тук. Последният имаше спор с Моуриньо и можеше да бъде предложен за трансфер. А съдбата на Снодграс вече е решена - лидерът на Хъл отиде в Уест Хям. Мястото на шотландеца бе заето от Умар Ниасе, който беше даден под наем на тигрите от Евертън до края на сезона. Друг звезден новак Лазар Маркович остана на пейката. Всички основни играчи излязоха на терена за гостите. Рууни остана на пейката, а Рашфорд и Лингард играха от началните минути. Можете също така да отбележите португалското дерби на треньорския мост между Моуриньо и Да Силва, който започва пътуването си в английското първенство.

Днес стоях пред Хъл трудна задача: вкарайте поне два пъти и не пропускайте. За целта беше необходимо да се действа изключително надеждно пред собствената врата и да се внимава за възможности в чуждото наказателно поле. През първото полувреме "тигрите" успяха да играят на два фронта. Домакините взеха инициативата и още в 11-ата минута принудиха Де Хеа да покаже отличната си реакция. Първо Сам Клукас стреля опасно от фалит, а след това Умар Ниасе стреля към вратаря от голлинията, но не успя да бие вратата.

И все пак в 34-ата минута Хъл направи крачка към така желания финал, като се изравни с един гол. Мос отсъди много противоречива дузпа за събарянето на Магуайър. Хъдълстоун, който се приближи до точката, реализира уверено сета и изведе отбора си напред с 1-0!

Манчестър Юнайтед трябваше да се събуди. Почти веднага Ибрахимович можеше да изравни резултата. Шведът получи топката след успешен рикошет, хукна към чуждото наказателно поле и приближавайки се до бранителите, нанесе коварен удар в десния ъгъл. Маршал се събра и направи наистина героично спасяване.

След почивката "дяволите" се заеха сериозно с работата. Защитата на Хъл трябваше да издържи истинска атака. Засега "тигрите" се справяха, но 66-ата минута стана фатална за тях. Хъдълстоун неуспешно изби топката изпод Рашфорд, подавайки точно към Погба, французинът изпрати топката в къщата на Магуайър с лек удар и вкара първия си гол в този турнир, 1-1!

Сега Хъл имаше само малък шанс да стигне до финала. Скоро домакините можеха да се окажат в ролята на отвръщащи, но топката срещна напречната греда след удар на Рохо. Хъл удари и гредата. И в 85-ата минута Хъл, с усилията на Ниасе, успя да вкара втори гол, но това вече не беше достатъчно, за да се класира за финала на турнира.

Хъл изглеждаше много добре днес и заслужено спечели (за първи път от 1974 г.). За съжаление, Силва все още не беше в отбора за първия мач. Може би тогава всичко щеше да се окаже различно. Сега Манчестър Юнайтед ще играе със Саутхемптън на Уембли на 26 февруари, докато Хъл ще се съсредоточи върху запазването на мястото си в елитната дивизия.