Зенит ЦСКА преглед на мача. Болка, нерви, крясъци и минимум футбол

Леонид Слуцкисе смята за един от най-задълбочените, последователни, дори консервативни треньори Руска Висша лига. Духът на авантюризма му е ако не напълно чужд, то поне не твърде близък. Неговият ЦСКА се отличава с постоянство - кадрово, тактическо и в резултат точково. Ротацията заради самата ротация не е за него. В LAN, подобно на компютър, всички ходове са изчислени и логически обосновани. Затова преустройството на играта на червено-сините в последния кръг се обсъжда дълго и доста оживено във футболните среди.

ИгнашевичИ Широковв резерв - какво беше, допълнителен почивен ден за ветерани (70 години за двойка) преди мачовете на националния отбор или прогноза за по-дългосрочен план? Леонид Викторович ме заинтригува, толкова ме заинтригува! Стартовият протокол на мача в Санкт Петербург косвено потвърди втората версия. И двамата "армейци" Николаевичи се озоваха в резервите за втори пореден кръг.

Центърът на защитата на вицешампиона, както в парижката битка национални отбори, се оказа чисто братски и „плаващото“ място в средната линия отново отиде Головин. Шансовете на Александър за ново пътуване до Франция, вече по-дълго, нарастват с всеки изминал ден - само ако човекът избегне наранявания и замаяност от вертикално излитане. Не е само той, всичко е футбол Русияжизнено заинтересовани.

Вили-БоасТой също така се въздържа от коригиране на състава и пусна абсолютно същите 11 души срещу ЦСКА, както направи срещу Криля Советов преди две седмици. Дори първоначалното флангиране ХълкИ Шатова, периодично сменящи местата си, останаха непроменени. Олег гравитира към десния край, Живанилдо – към левия.

В руския национален отбор Дзюбас Василий БерезуцкиТе се състезават само по акъл. Но тук нямаха време за взаимни закачки. От първите минути Артьом започна да оказва силен натиск върху близнаците Цесков, принуждавайки ги веднага да работят с максимални усилия.

Стратегията на отборите беше продиктувана от целесъобразността на турнира. На теория московчани можеха да бъдат доволни от равенство, но Зенит не можеше да бъде доволен. Това определи характера на първото полувреме. „Зенит“ започна да бъде по-агресивен, по-инициативен и бързо показа сериозността на намеренията си с добър стандарт от Маурисиои накрая почти поведе. Физически силни момчета с Дзюбойловко изпълни бърза атака и не зае правилната позиция Акинфеев, ЦСКА би получил изключително нежелана топка в собствената си врата още в откриването. Игор не трепна в близък бой.

След поредното нашествие Дзюбакъм червено-синия отзад Даниудари топката в мрежата. Но в Санкт Петербург днес засадите бяха записани по-ясно, отколкото предния ден в Ростов на Дон. Португалски голов съдия от Санкт Петербург Егорованулиран и, трябва да кажа, с основателна причина. И там той ахна отдалеч - не изчисли доста траекторията на полета.

През първата третина на срещата ЦСКА поведе с оригинален ъглов удар (сервис Дзагоеваниско до близкия стълб - нулиране Еременко– изстрел Березуцки№ 24 над гредата) и няколко интересни, но неизказани подхода.

Домакините действаха по-разнообразно, като умело редуваха флангови пробиви с атаки в центъра, дълги пасове с къси. Фактът, че преди антракта таблото на Петровски запази стартовите нули, е голяма заслуга Акинфеева. Те Хълкполучи удар и Витсел.

Веднъж ЕгоровВъпреки това извади тефтер от джоба на гърдите си - но само за да напише в него името на първата дузпа. Както се досещате, той беше удостоен със съмнителна чест Вернблум, едноличен лидер за сезона в картите. Санкт Петербург стана 12-и за него - следователно Понтус няма да играе срещу Мордовия следващата събота. Ето шанс за Бибраса Натонадвисна...

От началото на втората част се активизира загряващият сектор Широков. А на терена център на вниманието беше друг римлянин с номер 25 на гърба. И, за мое съжаление, не в най-добрата светлина. „Порезът“ на руския финландец при преминаване от защита в атака доведе до бърза атака на Зенит към вратата Акинфеева. Вече има две Березутскихсе оказа недостатъчно, за да се удържи един Хълк. Дзюба направи ефективен пас към собствения си номер седем.

Няколко минути по-късно, унил Еременкоотиде да си почине и изскочи на поляната под свирката на трибуните Широков. Дори когато беше „зенитчик“, отношенията му с местната общественост бяха противоречиви, особено с тази част от нея, която обитава „завоя“. Самият капитан на руския отбор вероятно не е разчитал на овации в Санкт Петербург. И отдавна съм свикнал с подсвиркването.

Следване Широков Слуцкивдигна тревога Цауню. Латвийската многобойка зае позицията Шченникова- отляво в защита. И веднага попадна под Хълк. Докато Александър оглеждаше тревата, той направи перфектния пас към Дани. Но на удара на Мигел му липсваше точност. Малко и пак.

И тогава пое инициативата в свои ръце. Сам по себе си пряк свободен удар на бразилеца не представляваше голяма опасност Акинфеева. Капитанът на армията стана жертва на банален рикошет. Удряне на главата Дзагоев, топката рязко промени посоката си на летене и вместо в десния ъгъл, се пръсна в противоположния. Просто изоставен от вратаря...

Накрая Боас пусна свеж Кришито, КокоринаИ Хави Гарсия, А СлуцкиОланаре. Последният треньор на Зенит, който го извади от игра Хълк- под бурни овации. Андре разбра намека на Петровски и сърдечно придружи героя на вечерта от терена. Заслужава го, независимо от всичко!

И ето го голът 100 Дзюбаотново отложено. Вярно, не мисля, че Артьом е убит за това сега. Интересите на екипа са на първо място!

Вчера в Москва на стадион "Локомотив" се проведе мач за Суперкупата на Русия, в който се срещнаха столичният ЦСКА и петербургският Зенит.

Единственото попадение в срещата отбеляза в 22-ата минута на първото полувреме бразилският халф на синьо-бяло-сините Маурисио. 27-годишният полузащитник порази вратата на Игор Акинфеев след центриране от десния фланг на Артур Юсупов. След почивката армейците се активизираха и успяха да организират няколко опасни момента, но не успяха да се върнат.

Зенит спечели Суперкупата на Русия за четвърти път. Що се отнася до ЦСКА, московският клуб продължава да поддържа лидерството по брой победи в турнира - отборът на Леонид Слуцки спечели този трофей шест пъти.

ЦСКА (Москва) – Зенит (Санкт Петербург) – 0:1 (0:1)

цел:Маурисио, 22.
ЦСКА:Акинфеев, Марио Фернандес, Игнашевич, А. Березуцки, Шченников, Тошич (Головин, 61), Вернблум, Натхо, Еременко, Йонов (Миланов, 74), Траоре (Страндберг, 78).
"Зенит":(Санкт Петербург): Лодигин, Смолников, Нету, Гарай, Кришито, Юсупов (Джорджевич, 80), Хави Гарсия, Маурисио, Шатов, Кокорин (Жирков, 66), Дзюба (А. Кержаков, 66).
Предупреждения:Тошич, 10. Кокорин, 45. Вернблум, 61. Начо, 61. Маурисио, 61. Шатов, 61. Лодигин, 76.

Думи след мача:

Мирча Луческу ( старши треньор"Зенит"):

"Първият мач се оказа много труден, имаше много емоции. Първият мач в Русия. Това е много силен шампионат, особено в първия мач с националния шампион беше много трудно. Ще ме оценят и Отборът като цяло е добре, че резултатът е положителен, това ми позволява да продължа да работя спокойно и да реализирам идеите си. Много съм доволен от днешната игра.

Суперкупата може да не означава много, но е важна за имиджа на клуба. Отборът игра най-добрите играчиРусия, всеки от тях има свои собствени амбиции. Бяхме на върха. Имахме добри точкикогато контролирахме напълно мача.

моя най-важната задача- промяна на играта на отбора. Но това не може да стане за кратък период от време: необходими са търпение и скрупулен анализ. Радвам се, че успяхме да контролираме мача. аз съм щастлив последните минутикакто първото полувреме, така и второто. Имахме още три-четири положения, когато можехме да отбележим. И двата отбора все още не са готови на сто процента: на фона на умората имаше много грешки и от двете страни. Но като цяло играта се оказа зрелищна и дошлите зрители се забавляваха.”

Леонид Слуцки (старши треньор на ЦСКА):

„Започнахме много силно мача, не успяхме да направим качествени селекции в плануваните зони. Това е естествено в началото на мача Зенит изглеждаше по-силен, след което играта се изравни Успяхме да използваме стандартни фигури, но нямахме достатъчно атакуващи ресурси повечемоменти.

Новаците играха по най-добрия начин - повече се отнасяше за Траоре. това важна фигурав атакуващите формации на отбора. Той се хвана за топките, имаше няколко шанса, но засега все още не е перфектно по отношение на взаимното разбирателство с партньорите му.

В централния мач от 15-ия кръг на Висшата лига лидерът в шампионата изравни с армейците (1:1). Мачът беше изпълнен със сблъсъци и не мина без отстраняване.

« Зенит„Той също така бележи много по-често през второто полувреме – и сега също очевидно се подобри. От съблекалнята домакините сервираха два поредни опасни стандарта, но ЦСКАкъсметлия. Натискът върху гостите обаче нарасна осезаемо, а за армейците стана още по-лошо в 54-ата минута, когато Biyolполучи втори пореден жълт картон. ЦСКАостана в малцинство.

« Зенит„Веднага увеличих силата си, Семакхвърлен в битка Шатовас Ерохин- и промените се случиха. Олег свърши много полезна работа в центъра на терена, а Александър отбеляза. След отбелязан гол "Зенит„Стана много по-лесно и ЦСКА продължи да натиска в наказателното поле - нямаше какво повече да се направи. Вярно ли е",Зенит„Защитаваше се високо, така че периодичните контраатаки на гостите бяха опасни. Но това не доведе до нищо. Пропуснах страхотен момент след един от тях Чалов- Отне му много време, за да стъпи на крак под атака.

В края на редовното време на терена избухна меле, в което бяха главните действащи лица ОбляковИ Дзюба. Но не изтривайте никого Вилковтой не го направи, но отборите завършиха наравно. Логично, но нервно.