Че в предаване по художествена гимнастика. Европейското първенство по художествена гимнастика се проведе в Румъния

Световното първенство в Монреал стана първият голям турнир от новия олимпийски цикъл, един вид начален етап от подготовката за Олимпиадата през 2020 г. Преди началото на надпреварата старши треньорът на руския национален отбор подчерта това Валентина Родионенко: „Нашите задачи са следните: просто не трепвайте и изпълнявайте. Това е първият такъв сериозно началоОлимпийски цикъл, всички се гледат. Това е като основа за следващите години.”

Съставът на националния отбор е напълно обсъден треньорски съставкореспондира: имаше много нови лица в екипа. И ако Никита ИгнатиевЛюбителите на гимнастиката си спомниха от отличното си представяне на Европейските игри в Баку тогава Сергей ЕлцовИ Артър Далалоянтолкова високо международно нивопристигна за първи път. Имаше нови лица в женския отбор: Мелникова и Пасека, доказани от Олимпиадата, се присъединиха към канадския турнир Елена ЕреминаИ Анастасия Илянкова, готов да изненада публиката.

Разглеждайки актуализирания състав и имайки предвид противоречивото Световно първенство през 2015 г., където руски мъжене спечели нито един медал, а жените спечелиха три титли наведнъж, треньорите на националния отбор изоставиха всякакви планове и прогнози: „Тук не са необходими планове за медали, дай Боже“, отбеляза Валентина Родионенко малко преди началото на турнира .

Съставът на руския национален отбор на световното първенство художествена гимнастика 2017

Победа за президента

Мъжете явно не искаха да останат на Световното първенство без награди, както преди две години. След като пропуснаха своя шанс в многобоя, руснаците планираха да спечелят обратно в определени събития. За щастие успяхме да се класираме за пет от шест финала. за съжаление, Артър ДалалоянНе успяхме да изненадаме съдиите и зрителите на прескока, но по-опитните гимнастички се справиха добре с това, което правят. спечели сребро на кон и бронз на щанги, оставяйки зад себе си само олимпийските шампиони в тези дисциплини. Заслужава да се отбележи, че за Дейвид тези медали бяха първите на световните първенства за седем години от неговите изпълнения и той спечели третата си награда - сребро на халки. И този пътруски спортист

В солидната колекция от медали имаше място и за златото. , специализираща в прескок, успя да защити световната си шампионска титла в любимата си дисциплина. Любопитно е, че гимнастичката посвети победата си на руския президент Владимир Путин, който празнуваше поредния си рожден ден на 7 октомври. Със сигурност лидерът на страната беше щастлив за Елена Еремина, която в същия ден добави сребро на щанги към своя бронз в многобоя. Анастасия Илянковабеше близо до това също да се изкачи на подиума, но губейки малко повече от една десета от точката на белгийката Дервал, тя завърши на четвърто място.

Повтаряне на записа

В резултат на това руският отбор спечели шест награди, повтаряйки се най-добър резултатдесетилетия, показани през 2010, 2011 и 2014 г. В Канада само китайците получиха същия брой награди и никой друг не можа. Такова начало на новия олимпийски цикъл може да бъде само обнадеждаващо. Особено приятно е, че в руския отбор блестят нови звезди: искам да вярвам, че Еремина и Илянкова ще се подобряват само с времето. Същото важи и за младия отбор в мъжкия отбор, въпреки че не се представиха много добре в Монреал.

Турнирът в Канада обаче ще остави не само приятни спомени. Факт е, че много състезатели, треньори и ръководители на делегации имаха въпроси към организаторите на състезанието, които за сметка на телевизията не дадоха достатъчно време на състезателите да изпробват оборудването - оттам и многото грешки и повреди. Валентина Родионенкоотбеляза, че Световното първенство в Монреал ще остане в историята като турнир с най-голямото числонаранявания при спортисти. за щастие руски отбортези злополуки отминаха, но поради нараняване, например, три пъти олимпийски шампион Кохей Учимура, подготвяйки се да се бори за още няколко награди.

Всички медалисти от руския отбор по художествена гимнастика на Световното първенство през 2017 г.

Многобой. мъже.

В многобоя при мъжете руснакът Артур Далалоян спечели сребро със сбор от 85.498 точки. В битката за златото украинецът Олег Верняев изпревари Далалоян с 0,368 точки. Британецът Джеймс Хол спечели бронза, а руснакът Никита Игнатиев спря на крачка от подиума.

Многобой. жени.

15-годишната Елена Еремина зае четвърто място в многобоя. Победи британката Елиса Дауни, втора е унгарката Зофия Ковач, а трета е французойката Мелани Де Хесус Дос Сантос. Друга представителка на Русия Наталия Капитонова завърши девета.

Треньорският щаб на руския национален отбор е възмутен от съдийството в многобоя при жените на първенството.

„Бяха взети абсолютно неразбираеми решения, които лишиха Елена Еремина от бронза“, каза старши треньорът национален отборВалентина Родионенко пред журналисти: „Бяхме възмутени от начина, по който бяха оценени тримата лидери в края на състезанието, когато не можаха да решат кой заема трето място. Тук показват на Еремин, че е спечелила бронз, а след това изведнъж я свалиха на четвърто място. Това ни възмути страшно много. Все още не можем да разберем какво се е случило там. Французойката, която в крайна сметка взе бронз, се появи от нищото. Тя не беше близо. Тя се провали на щангите, не успя на гредата и след това завърши на трето място.

Помислихме и не подадохме протест, предстоят още състезания на индивидуални уреди. Няма смисъл да спорим със съдиите. Ако обобщим представянето на нашите момичета в многобоя, днес Еремина направи това, на което беше способна. Единственото нещо е, че тя нямаше право на грешки на греда. Същото важи и за Капитонова. Но за първи старт на толкова сериозни състезания като Европейското първенство това е съвсем нормално.”

Родионенко също подчерта, че грешките на руснаците на гредата ще бъдат отделна тема за анализ: „Единственото нещо, което не ни устройваше, бяха техните падания от гредата. Но това ще е отделна тема за анализ. Иначе момичетата направиха каквото трябваше. Те имат по-добри оценки на щанги, прилични упражнения на пода.”

По материали от Руската федерация по художествена гимнастика
Снимка от Паскал Памфил, Адриан Радулеску

Каталина Понор, Getty Images

Европейското първенство по спортна гимнастика за 2017 г. приключи.

Припомняме, че Европейското първенство по спортна гимнастика 2017 се проведе в Клуж-Напока, Румъния. Той стана успешен за украинския отбор и неговия лидер Олег Верняев, който спечели два златни медала.

В упражненията на пода Верняев зае едва седмо място. А победата спечели домакинът на състезанието румънецът Мариан Драгулеску, който стана 10-кратен европейски шампион.

Резултати от упражнения на земя (мъже):

В многобоя при жените британката Ели Дауни спечели първото си злато от Европейско първенство. Трябва да се отбележи, че представители на 8 различни държави бяха в топ 8.

Резултати в многобоя (жени):

В прескока при жените победи французойката Колин Девилард, пред британката Елиса Дауни и българката Девай от Унгария.

Резултати на прескок (жени):

В упражненията с кон с накрайници Олег Верняев също завърши едва седми. А руснакът Давид Белявски спечели златото.

Резултати от упражнението на кон (мъже):

На щангите при жените най-силна беше представителката на Белгия Нина Дервел, която изпревари рускинята Елена Еремина и същата британка Ели Дауни.

Резултати от упражнения на успоредка (жени):

Домакинът на състезанието Каталина Понор спечели петото си злато в кариерата на Европейско първенство на греда. Общо тя вече има 8 златни медала от европейски първенства.

Резултати на греда (жени):

Рускинята Ангелина Мелникова спечели земните упражнения при жените. Ели Дауни спечели следващия си медал със сребро.

Резултати от упражнения на земя (жени):

На греда при мъжете най-силен бе швейцарецът Пабло Брегер, който изпревари швейцареца Оливър Хаги и руснака Давид Белявски. Олег Верянев зае едва 8-мо място.