Полуфинали на шампионата по хокей за младежи. Руският младежки отбор загуби на полуфиналите на Световното първенство по хокей

Първи полуфинал на Световното първенство за младежи - Русия - САЩ. Съперниците вече се бяха срещали в груповата фаза и тогава американците спечелиха - 3:2. Преди началото на мача нашите фенове бяха обнадеждени от следните два факта: ние не губим от американците в плейофната серия и при две срещи между приблизително еднакви по сила съперници през едно и също първенство, победи, като правило се разделят наполовина. Това се случи през последните години.

Руският отбор откри резултата в средата на първата част, след като Кирил Капризов излезе зад вратата.

Но на последната минутапериод, американците изравниха резултата, Самсонов не успя да се справи с хвърляне от нулев ъгъл.

Русия - САЩ. 1:1. Клейтън Келър

В началото на вторите двадесет минути Денис Гурянов отново извежда нашите напред.

Русия - САЩ. 2:1. Денис Гурянов

Американците си връщат мнозинството и след това повеждат за първи път в мача.

Русия - САЩ. 2:3. Колин Уайт

В 46-ата минута Гурянов засече подаване на съперник и излезе един на един с вратаря Парсънс. Нашият нападател преодоля грациозно американския вратар. 3:3 – резултатът се запази до края на редовното време.

Русия - САЩ. 3:3. Денис Гурянов

Десетминутното продължение във формата четири на четирима не донесе голове, но имаше много положения.

Русия - САЩ. Щанга и Иля Самсонов спасяват руснаците

Съдбата за място на полуфиналите се реши след дузпи. Серия от пет удара завърши наравно - 2:2 вкараха Гурянов и Воробьов, американците - Тери и Брако, а с последните два удара в серията. Любопитно е, че не всички в нашия отбор знаеха, че сега в първата серия отборите изпълняват по пет опита. След като американците пропуснаха за трети пореден път, а ние вече имахме гол на Гурянов, част от отбора дори успяха да се зарадват на победата.

По-нататък - до първия пропуск. Гурянов се разписва отново, за четвърти път в мача - два в редовното време и две дузпи. За американците Трой Тери надигра Самсонов на почивката. Полунин излиза - и ето първият пропуск, когато вече не е възможно да се пропусне. И американците отново имат Тери и това е третият път. И отново удря вратата на Самсонов - победа за американците. И помним престрелката Русия-САЩ на Олимпиадата в Сочи. Тогава зъл генийТи Джей Оши се превърна в нашия отбор, вкарвайки удари след мача срещу Бобровски отново и отново.

Русия - САЩ. 3:4. Дузпи

Сега руският отбор ще играе в мача за третото място със загубилия на полуфиналите Канада - Швеция.

Руският младежки отбор по хокей загуби полуфинала на Световното първенство, което се провежда в Канада. В мача, който се проведе в нощта срещу четвъртък, 5 януари, руснаците загубиха от отбора на САЩ. Основното и продълженията завършиха наравно 3:3, а при дузпите американците имаха повече късмет и ще срещнат домакините на шампионата на финала.

Контекст

Сега руснаците ще имат мач за третото място. В него отборът на Русия ще играе срещу отбора на Швеция, който загуби от Канада във втория полуфинал.

На последните две световни първенства за младежи Руски хокеистизагуби във финалните мачове. През 2015 г. руснаците се оказаха по-слаби от канадците, а година по-късно - финландците. IN последния пътРуският отбор спечели Световното първенство по хокей за младежи до 20 години през 2011 г.

Вижте също:

• това екстремен изглед зимни спортовеДнес хиляди хора са ангажирани. Дори има световни и европейски първенства! Професионалистите на скибоба - вид велосипед със ски вместо колела - изпълняват майсторски пируети. Аматьорите могат да го използват просто за слизане в планините. Казват, че можете да научите това само за няколко часа.

• Фоторепортаж: Необичайни зимни спортове

Сноукайтингът е занимание за опитни водачи на хвърчила, които теглят сноуборд виртуози през заснежени равнини и планини. В този спорт всичко зависи от силата на вятъра, който ви позволява да се движите с висока скорост и периодично да излитате високо от земята. Училището Wasserkuppe в Герсфелд в Централна Германия предлага курсове за начинаещи.

Фоторепортаж: Необичайни зимни спортове

Зимен голф

Почти всяка област е подходяща за снежна опция, както и замръзнали водни тела (с дебелина на леда най-малко 40 см!). Правилата на играта са същите, но топките трябва да са цветни.

Покоряването на стръмни ледени склонове - стени на сгради, скали или, да речем, замръзнали водопади - се превърна в една от независимите дисциплини в алпинизма. Но имате нужда от специално оборудване: ледени брадви, метални котви, наречени ледени риби.

За да завладеят девствените снежни склонове на планината, скиорите вместо с лифт се качват до изходната точка с хеликоптер. Това е единственият начин да се насладите на девственото състояние на заснежените девствени земи, далеч от асфалтирани пътеки и масови спускания. Но феновете на хелиски са изложени на голям риск: всеки момент може да ги застигне лавина.

Най-старото устройство за придвижване по сняг днес отново е популярно. Няма нищо по-приятно от спокойна разходка със снегоходки. това спорт ли е Трудно е да се отговори категорично. Но снегоходките са добри за туризъм на дълги разстояния - един от любимите видове отдих за туристите.

Днес този спорт има много фенове. Всъщност има няколко вида спорт с шейни. Разликата е в броя на кучетата в шейната, в дължината на дистанцията и в това дали „ездачите” бягат пеша, на ски, карат се на шейна или... велосипеди.

IN голям спорттой не влезе, но има много привърженици на "ледената" версия на тениса. като тенис кортВсяка открита пързалка или езеро, което е имало време да замръзне правилно, е подходящо. Но тенисистите на лед първо трябва да владеят отлично не само ракета, но и изкуството на кънки.

Скьоринг

През 1928 г. през зимата олимпийски игриВ Швейцария skjøring е представен за първи път като спорт с шейна. Ездачът стои на ски или сноуборд и е теглен от кон, развиващ скорост до 40-50 км в час. Не е лесно да се задържиш на крака.

Срещата с американците в Монреал завърши с победа на отбора на САЩ при дузпи с 4:3, съобщава Р-Спорт. Серията от удари след мача беше катастрофа за руснаците. Старши треньорът на националния отбор Валери Брагин обясни, че футболистите са излезли на леда рано, след като съперниците са отправили по три удара в дузпите, въпреки че са знаели предварително техния брой.

Валери Брагин, старши треньор на руския младежки отбор по хокей:

Дузпи? Знаехме, че ще има пет изстрела, знаеха го и играчите. Но емоциите преляха и един играч изтича на леда. Поради желание и отдаденост към екипа няма въпроси. През първия период отборът на САЩ имаше предимство, във втория ние имахме предимство, а третият беше равен. В продълженията играта отиде до гол, трудно е да се оцени - и ние, и съперникът имахме шансове. Дузпите са петдесет на петдесет. Бих искал да поздравя САЩ за достигането до финала и да им пожелая успех.

Отборите завършиха основното време на срещата при равен резултат – 3:3. В поредицата от удари след мача обаче американците все пак бяха по-точни.

Националният отбор за младежи ще трябва да се бори за третото място. Във втория полуфинал отборите на Канада и Швеция ще спорят за билет за финалната среща.