График на мачовете от Шампионска лига октомври. Кога ще се проведе тегленето?

В 3-ия кръг на Шампионската лига всички испански отбори загубиха точки с изключение на Барселона. Но въпреки загубите нито един от испанските отбори не загуби шансовете си да напусне групата.

Спартак Москва – Севиля 5-1

Никой не очакваше такова поражение, дори може би най-много пламенни феновеМосква Спартак. Особено след домакинското равенство с аутсайдера Марибор в първия кръг. Но каквото и да говорите, отборът на Спартак е настроен срещу Севиля пълна програма, което даде просто зашеметяващ резултат.

Началото на срещата не предвещаваше неприятности за отбора на Севиля. Всичко вървеше по план и дори пропуснатият гол в 18-ата минута не обърка реално картите на андалуския тим. Освен това още в 30-ата минута испанците възстановиха равновесието в резултата, като отбелязаха ответен гол. До края на полувремето Севиля просто трябваше да поведе, но нападателят Бен Йедер не успя да стреля покрай защитника в опразнената врата в момент, когато вратарят вече беше върнат. При резултат 1-1 отборите си почиват, но над безоблачното небе на Севиля вече се струпват облаци.

Второто полувреме просто обърна всичко с главата надолу. Спартак някак си ги измести и вместо тях излезе бразилският национален отбор. Всяка атака на Спартак завършваше с точен удар към вратата на противника и тези удари криеха сериозна опасност. В 58-ата минута вторият гол влетя във вратата на гостите и Спартак вече не можа да бъде удържан. 67 мин. 3-1, 74 - 4-1 и в самия край на 90-ата минута петият гол се разхвърча в мрежата на обезсърчените андалусци.

Дори въпреки такова офанзивно и сериозно поражение, Севиля има добри шансове да се класира от групата, друго нещо е, че е много трудно да се възстанови психологически.

Видео от мача Спартак Москва - Севиля 5-1:

Цели:Промес, 18, 90, Мелгарехо, 58, Глушаков, 67, Луис Адриано, 74 – Киар, 30.

Спартак:Селихов - Ещенко, Таски, Джикия, Комбаров - Фернандо, Глушаков - Самедов (Мелгарехо, 25), Попов (Пашалич, 57), Промес - Луис Адриано.

Рико - Меркадо, Чиар, Ленглет, Ескудеро - Крон-Дали (Васкес, 68), Писаро, Банега - Сарабия, Бен Йедер (Мюриел, 82), Нолито (Хезус Навас, 76).

Предупреждения:Джикия, Фернандо – Ескудеро, Писаро.

Реал Мадрид – Тотнъм 1-1

Можем да кажем, че това беше мач за излизане от групата, защото победата на който и да е от отборите на практика го осигуряваше на същия този отбор. Но като се има предвид играта в паралелния мач, където Борусия не успя да победи скромния АПОЕЛ, равенството на практика отвежда и двамата партньори в плейофите.

Самият мач се оказа успешен, въпреки скромния резултат. Играха наистина два страхотни отбора, които си заслужаваха и като игра, и като име. Гостите вкараха първия гол в 18-ата минута, след като Варан проби в собствената си врата. Тогава Тотнъм имаше повече от една отлична възможност да увеличи резултата, но вратарят на мадридчани Навас игра надеждно или английските нападатели не уцелиха целта. В един от епизодите реферът трябваше да отсъди дузпа срещу Мадрид, но нямаше сигнал. Но реферът свири за подобно нарушение в наказателното поле на "шпорите" и Кристиано Роналдо изчисти наказателния удар в 43-ата минута. Това беше 110-ият гол за португалеца в Шампионската лига. Първото полувреме завърши при равен резултат.

През второто полувреме имаше много битка и положения както при единия, така и при другия гол, но повече голове не паднаха. Като цяло равенството би било най-справедливият резултат от това футболно действие, тъй като нито един от отборите не заслужаваше да загуби, демонстрирайки отлична и зрелищна игра.

Цели:Роналдо, 43 (дузпа) - Варан, 28 (автогол)

Реално:Навас - Хакими, Варан, Рамос, Марсело - Модрич, Каземиро, Кроос - Иско (Васкес 87), Бензема (Асенсио 76), Роналдо

Лорис - Орие, Алдервайрелд, Вертонген, Санчес - Сисоко (Хюнг-Мин Сон 89), Дайер, Уинкс - Ериксен - Кейн, Ф. Йоренте (Роуз 80)

Предупреждения:Роналдо - Орие

1 3 7
2 3 7
3 3 1
4 3 1

Карабах – Атлетико Мадрид 0-0

Азербайджанският Карабах спечели точка в Шампионската лига за първи път в историята си. И то не с кого да е, а със самия страхотен Атлетико Мадрид, който през последните 3 години два пъти беше на финал в турнира.

Самата игра със сигурност не изглеждаше привлекателна. Всичко се сведе до факта, че домакините се защитаваха като отбор и от време на време отправяха язвителни атаки към мадридчани. А Дюшекчиите на свой ред атакуваха широко и помитащо, без да спрат никого. И Гризман, и Саул имаха възможности да вземат 3 точки, но ударите им или попаднаха във вратаря, или пропуснаха вратата на Карабах. А ако вземем предвид, че азербайджанците играха половината от второто полувреме в малцинство, то спокойно можем да ги запишем като герои.

Видео от мача Карабах - Атлетико Мадрид 0-0:

: Сехич - Медведев (Ржежничак, 71), Хюсейнов, Садиков, Аголи - Алмейда, Караев - Енрике (Герие, 69), Мишел (Елюнуси, 85), Мадатов - Ндлову.

: Облак – Върсалко, Хименес, Годин, Филипе Луис – Гайтан (Томас, 64), Габи, Саул, Караско (Кореа, 72) – Гамейро (Торес, 72), Гризман.

Предупреждения:Мишел, Ндлову

Премахване : Ндлову (втори жълт, 75)

Барселона – Олимпиакос 3-1

Барселона се оказа единственият испански отбор, който победи уверено съперника си, но го направи в малцинство.

Пороен дъжд посрещна малката публика, дошла на "Камп Ноу", за да подкрепи своите любимци. Но въпреки лошото време, каталунците играха отличен и безупречен футбол както винаги.

През първото полувреме резултатът бе открит с помощта на защитник на Олимпиакос, който сряза топката в собствената си врата в 18-ата минута. През първото полувреме не бяха отбелязани повече голове, но защитникът на Барселона Жерар Пике беше изгонен в 42-ата минута и каталунците играха с десетима през цялото второ полувреме.

Но въпреки отсъствието на основния защитник на тима, сините гранати седяха на гръцката врата през цялото второ полувреме на мача. В 61-ата минута Лионел Меси изпълнява опасен свободен удар и, разбира се, бележи от любимата си точка. И след 3 минути френският защитник Лука Дине отбелязва първия гол в Шампионската лига за Барселона. Мачът се изигра и отборите доиграха спокойно срещата. В края, няколко минути преди края, защитникът на гостите Николау, който си отбеляза автогол през първото полувреме, поправя грешката си и отбелязва гол за престиж. 3-1 и Барселона печели 9 точки от 9 възможни след 3 кръга.

Видео от мача Барселона - Олимпиакос 3-1:

Цели:Николау 18 (автогол), Меси 61, Дине 64 - Николау 89

Барселона:тер Стеген - Роберто, Пике, Умтити, Дине - Паулиньо, Бускетс (Гомес, 80), Иниеста (Ракитич, 67) - Меси, Л. Суарес, Деулофеу (Маскерано, 46)

Олимпиакос 3 0

Кога ще започне?

Всичко вече е започнало! Нов сезонзапочна на 27 юни с мачове в първия от четирите квалификационни етапа. Последният етап от квалификацията - плейофният кръг - ще се проведе в края на август. Груповата фаза, състояща се от шест кръга, ще започне на 12 септември и ще завърши на 6 декември. След двумесечна зимна пауза идва ред и на плейофите. Този етап започва на 13 февруари.

Как се извършва квалификацията?

От 32-ма участници в груповата фаза, в моментаОстаналите 22 билета ще бъдат разиграни в плейофния кръг. Има два начина да се класирате:

• Пътят на шампионите- този път е само за притежателите на шампионска титла на вътрешната арена, започвайки от първия елиминационен кръг най-добрите отборидесет държави с най-ниски оценки. Петимата победители преминават към втория елиминационен кръг, който започва с представители на 29 национални асоциации. Още три отбора започват от трети квалификационен кръг, десетте победители от които формират петте двойки на плейофния кръг.
  • Пътят на представителите на лигата- следван от отбори от страните с най-висок рейтинг, заемащи места в първенствата си от второ до четвърто място. Има само два етапа по този път. Десет отбора започват от третия квалификационен кръг, а пет клуба започват от плейофния кръг.

Кои 22 отбора ще започнат турнира от груповата фаза?

Известно ли е посяването в груповата фаза?*

Първата кошница включва настоящия носител на трофея и шампионите на първите седем държави в ранглистата на УЕФА. Останалите три пота са базирани на края на сезон 2016/17.

Количка 1:Реал Мадрид, Байерн Мюнхен, Челси, Ювентус, Бенфика, Монако, Спартак, Шахтьор
Количка 2:Барселона, ​​Атлетико Мадрид, Пари Сен Жермен, Борусия Дортмунд, Манчестър Сити, Порто, Манчестър Юнайтед, 1 BOP
Кошница 3:Базел, Андерлехт, 6 BOP
Кошница 4: 8 БОП

В зависимост от резултатите от квалификациите, Тотнъм ще бъде във втория или третия пот, Рома, Бешикташ, Фейенорд и РБ Лайпциг в третия или четвъртия.

BOP - TBD

Къде ще се проведе финалът?

Финалът ще се проведе на Олимпийския стадион в Киев, който беше домакин на финала на ЕВРО 2012. Мачът е насрочен за събота, 28 май, с начален час 20:45 CET.

*Информацията за сеитбата не е официална, това са само изчисления на експерти от UEFA.com

Здравейте, скъпи читатели! Започвам преглед на 3-ти кръг на Шампионска лига 2017-2018.
Група А. ЦСКА Москва бе домакин на швейцарския Базел. В първите минути имаше равностойна игра. Да, Базел изглежда започна по-активно. Но армейският отбор оцеля първия
атака и дори се опита да създаде няколко опасни положения към вратата на Базел.
В 29-ата минута обаче Таулант Джака стреля от далечна дистанция и откри резултата.
0-1. Армейците се опитваха да създават положения и да атакуват, но атаките на Базел изглеждаха много по-остри и мощни. В 52-ата минута Базел щеше да вкара втори гол, но съдията отмени попадението заради засада. След това ЦСКА имаше няколко подхода,
няколко възможности за изравняване на резултата, но те ги пропуснаха. И на
В 90-ата минута нападателят на Базел Оберлин излезе 1 на 1 с Акинфеев и постави крайния резултат - 0-2 - победа за Базел. https://www.youtube.com/watch?v=cnoOVit6uqI
Колкото до другия мач от тази група, където лисабон бе домакин на Бенфика
Манчестър Юнайтед, тогава в този мач имаше тотално предимство за Манчестър Юнайтед. Манкунианци
постоянно атакувани, постоянно създавани положения. Но манкунианците в този мач
Липсваше завършване на атаките. Някакъв пропуск, някаква грамотност. А голът се оказа просто любопитен: в 64-ата минута бе отсъден свободен удар срещу Бенфика. След центриране на Маркъс Рашфорд вратарят на Бенфика Свилар улови и вкара топката във вратата. Така резултатът стана 0-1. След това нямаше особено интересни моменти в този мач. 0-1 - победа на Манчестър Юнайтед. https://www.youtube.com/watch?v=otRWkZA4FWk
Така в група А Манчестър Юнайтед има 9 точки, Базел - 6, ЦСКА - 3, Бенфика - 0. На 31 октомври Базел гостува на ЦСКА, Манчестър Юнайтед-Бенфика.
В Б група всичко е доста скучно. Всичко беше ясно с фаворитите на групата, ако и след това
равенство, когато Баария и ПСЖ бяха включени в тази група заедно, като освен това получиха шотландския Селтик и белгийския Андерлехт. В тази група има
само 2 въпроса: кой от двойката Байерн - ПСЖ ще заеме първо място и кой от двойката Селтик - Андерлхт ще отиде в Лига Европа. В третия кръг Байерн гостува на Селтик. Отборът от Мюнхен тръгна напред от първите минути и вече
в 17-ата минута Байерн откри резултата: Левандовски задържа топката близо до аутлинията, подаде към Мюлер и той откри резултата. 1-0. Работи на 29 минути
Комбинация Комман-Кимих: първият стигна почти до крайната линия, след това пусна топката в центъра, вторият отправи страхотен удар с глава, така че резултатът стана 2-0. Трети гол на Байерн
гол след корнер: Робен пусна топката право към Хумелс, който
Белгийският Андерлехт не можа да се противопостави на ПСЖ дори на собствен терен.
Още в 3-ата минута Килиан Мпабе откри резултата. 0-1. Вярно, след това в Андерлехт
имаше няколко много добри възможности за изравняване на резултата, но те
не са използвани. В 44-ата минута триъгълникът Неймар-Мбапе-Кавани проработи и
Кавани вкара втория гол. 0-2. Второто полувреме отново бе доминирано от ПСЖ.
В 58-ата минута Кавани беше на път да вкара трети гол, но съдията на линията отсъди засада. Парижани не се отчаяха. Продължи напред: в 66-ата минута Неймар
Ударът от свободен удар направи резултата 0-3. След това Андерлехт имаше няколко шанса поне да отбележи гол за престиж, но в крайна сметка допусна
четвърти гол. В 88-ата минута Анхел ди Мария постави крайния резултат в мача –
След 3 кръга ПСЖ има 9 точки, Байерн - 6, Селтик - 3, Андерлехт - 0. 31
Октомври Селтик ще приеме Байерн, ПСЖ - Андерлехт.
В група С и двата мача от 3-ия кръг завършиха наравно. В мача между азербайджанския Карабах и Ателетико Мадрид не бяха отбелязани голове. 0-0. Накратко
За да опишем този мач, Атлетико имаше пълно предимство. На 53 мин. Дино
Ндувелду наистина вкара гол срещу Карабах, но той беше отменен поради засада.
Между другото, Гризман вкара гол, но той беше отменен. След това Карабах малко отдалечи мача от вратата си и имаше няколко опасни момента
вкара гол, В 76-ата минута нападателят на Карабах Дино Ндбову искаше да поиска дузпа срещу Атлетико, но в крайна сметка получи втори жълт картон и бе изгонен от терена. След това Атлетико имаше още няколко опасни положения, но в крайна сметка резултатът така и не бе открит. Равенство 0-0.
В друг мач от тази група имаше много голове. Лондонският Челси беше домакин
италиански роми. Този мач имаше всичко. Челси започна много активно, тръгнахме веднага
напред. В 11-ата минута Давид Луис откри резултата с удар от далечна дистанция. 1-0. По принцип след това беше равностойно, Рома по нищо не отстъпваше на Челси като игра. Дори бих
каза, че римляните на Челси надиграват. В 37-ата минута обаче римляните сбъркаха в защита. Морато направи хладнокръвен пас и подаде към Азар, така че резултатът стана 2:0.
Но тогава започна да се случва невероятното. В 40-ата минута нападателят на Рома Александър
Коларов с хладнокръвен удар намали разликата в резултата. 2-1. Второто полувреме започна
по принцип и двата отбора създадоха положения. А в 64-ата минута нападателят на Рома Един Джеко получи топката буквално на 3 метра от вратата и изравни резултата. 2-2.
Още 6 минути по-късно беше отсъден свободен удар срещу Челси, а същият Джеко последва
привличайки римляните напред. 2-3. Но буквално 5 минути по-късно Еден Азар получи
Пас на Педро изравни резултата. 3-3. След това футболистите на Рома имаха няколко шанса да изтръгнат победата. Резултатът обаче отново не се промени. Начертайте
Така след 3 кръга в група C Челси има 7 точки, Рома - 5,
Атлетико - 2, Карабах -1. На 31 октомври Атлетико приема Карабах, Рома-Челси.
В група D Ювентус Торино прие Спортиг Лисабон. Мачът започна
доста смешно: в 12-ата минута нападателят на Спортинг Желтън Мартинс излезе
1 на 1 с Буфон, Буфон излезе от вратата, опитвайки се да пресече топката, топката дойде след
Ударът на Мартинс удари Буфон в гърдите, след което полетя към защитника на Ювентус Алекс
Сандра, а рикошетът му попадна във вратата. 0-1. След това футболистите на Ювентус сякаш се сетиха, че са фаворити в този мач и засечиха
инициатива, започна да създава опасни моменти. В 29-ата минута срещу Спортинг
Беше отсъден свободен удар и Пянич го превърна в 1-1. Преди почивката в Ювентус
имаше още няколко момента да надграждам успеха си, но в крайна сметка
През първото полувреме резултатът беше 1-1. Второто полувреме вече беше с пълно предимство
Ювентус. Те създадоха положения както от игра, така и от стандартни положения. Но в крайна сметка
поведе едва в 85-ата минута: Дъглас Коста се справи фамозно със защитника на Спортинг и подаде към Манджукич, който прати топката във вратата. 2-1 - Победа на Ювентус. https://www.youtube.com/watch?v=YMPMY3jYu7g
Барселона бе домакин на Олимпиакос. Всичко беше по-просто в този мач. Барселона от първия
минути вървяха напред. И започнаха да създават положения. В 18-ата минута Деулофеу центрира
в наказателното поле, по посока на Меси, но топката попадна в защитника на Олимпиакос Николау и рикошира във вратата. 1-0. след отбеляза голБарселона продължи
вървете напред, създавайте положения. На 42 Барселона беше на път да отбележи втори гол, но вместо да се радват, те бяха разстроени: факт е, че според рефера Пике, който докосна топката последен, игра с ръка и вече имаше жълт карта преди.
Съдията отмени този гол и показа на Пике втори жълт, който премина в червен. Пике беше изгонен и голът беше отменен. Барселона остана в малцинство. Естеството на играта обаче не се е променило много. Барселона продължи да държи инициативата и изигра второто полувреме не по-лошо от първото. В 61-ата минута правилата срещу Меси бяха нарушени в близост до наказателното поле на Олимпиакос, а самият Меси го реализира.
2-0. И след 3 минути Меси атакува защитниците на Олимпиакос в наказателното поле и направи
премине към центъра му. Никой от защитниците на Олимпиакос не стигна до топката. Топката удари
на Люк Дине и той направи резултата 3-0. Барселона можеше да отбележи повече, но в крайна сметка допусна; в 89-ата минута след центриране от корнер Николау се разписа
Браво на неговия отбор за автогола през първото полувреме. 3-1 - победа за Барселона https://www.youtube.com/watch?v=kG1n8rdjtKw
Така в група D след 3 кръга ситуацията е следната: Барселона - 9, Ювентус - 6, Спортинг - 3, Олимпиакос - 0. На 31 октомври Спортинг гостува на Ювентус, Олимпиакос приема Барселона.

Първите мачове от сезон 2017/18 в Шампионска лига ще се изиграят на 27 и 28 юни. Прочетете повече за квалификациите за най-престижния и печеливш клубен турнир в Европа в нашия материал.

1-ви квалификационен кръг

Участници

„Алашкерт” (Армения) – „Санта Колома” (Андора)

"Викингур" ( Фарьорски острови) – „Трепча’89” (Косово)

Хибърниънс (Малта) – Талин (Естония)

Ню Сейнтс (Уелс) – Европа (Гибралтар)

"Линфийлд" ( Северна Ирландия) – „La Fiorita“ (Сан Марино)

Този етап едва ли ще заинтересува никого, тъй като неговите частни участници с 99,9% вероятност дори няма да стигнат до 3-то квалификационен кръг, да не говорим за груповата фаза. Така че, ако не сте любител клубен футболСан Марино или Гибралтар, тогава няма смисъл да следим предстоящите мачове. Може само да се отбележи, че най-успешният клуб в Европа сред участниците е уелският Ню Сейнтс. През сезон 2010/11 успява да стигне до 3-ия квалификационен кръг, където очаквано губи без шансове от Андерлехт (1:3, 0:3). Заслужава да се каже, че „Викингур“, „Трепча’89“, „Талин“ и „Европа“ ще играят в Шампионската лига за първи път в историята си.

2-ри квалификационен кръг

Участници

Тук ще влязат в действие много по-известни на широката публика клубове, много от които вероятно ще видим през есента, а може би и през пролетта. Същият АПОЕЛ игра три пъти в груповата фаза на Шампионската лига, а през сезон 2011/12 сензационно стигна до четвъртфиналите, губейки от Реал Мадрид (0:3, 2:5). Шампионът на Кипър си спомня много добре онази европейска кампания със Зенит, който падна в груповата фаза (1:2, 0:0). АПОЕЛ е способен да се класира за основната европейска купа за четвърти път, въпреки че никой не очаква повторение на подвига.

Спомняте си сегашния треньор на БАТЕ на ЦСКА Виктор Гончаренко, който два пъти завърши наравно с Ювентус (2:2, 0:0) в груповата фаза на сезон 2008/09, а четири години по-късно победи самия Байерн в Минск (3:1). Или Селтик, който спечели европейската купа през 1966 г. и редовно участва в есенните етапи през последните години. „Залцбург“, „Легия“, „Копенхаген“ - всички сме свикнали да ги виждаме в груповата фаза на основната европейска купа, дори и да не постигнаха сериозен успех там.

Въпреки солидния състав на участниците, този кръг едва ли ще предизвика повишен интерес сред руските фенове. Нито един от горните няма да го хване ЦСКА следващ етап, така че в по-голямата си част тези съвпадения могат да бъдат игнорирани. Въпреки това, ако армейците се класират, един от участниците във 2-ия кръг все пак може да попадне в тяхната група.

3-ти квалификационен кръг

Известни членове

Пътят на шампионите:" " (Гърция), "Славия" (Чехия), "Вииторул" (Румъния)

Път на представител на лигата:"Динамо К" (Украйна), "Аякс" (Холандия), "Виктория Пилзен" (Чехия), ЦСКА (РУСИЯ), "Клуб Брюж" (Белгия), "Стяуа" (Румъния), "Йънг Бойс" (Швейцария), " " (Франция), " " (Турция), АЕК (Гърция)

От този момент нататък в квалификациите се появява клон, където завършват онези, които не са станали шампиони на своите страни, което означава, че нивото на участниците се повишава значително. Вече няма да има представители от Албания или Босна и Херцеговина - отбори, представляващи първенства над високо ниво. Все още няма грандове, но конкуренцията е доста голяма.

Разбира се, най-голям интерес ни интересува ЦСКА, чиито възможни съперници са добре известни на всички. Доста висок рейтинг (39,606 точки в рейтинга на УЕФА) позволи на армейския отбор да бъде сред „посадените“, което дава известно предимство. Отборът на Гончаренко има пет опции - Стяуа, Йънг Бойс, Ница, Истанбул Башакшехир и АЕК. Изборът на най-добрия от тях изглежда доста лесен.

В мачовете с румънците и гърците ЦСКА има право да разчита на статут на безспорен фаворит, като че ли швейцарците са малко по-висока класа, но не бих искал да се срещам с бронзовия медалист от френската Лига 1 или сребърен медалист от турската Суперлига. Не е обичайно да се изразява публично желанието за съперник да има по-слаб отбор, но в този случай никой не би винил армейците за това. Факт е, че според предварителното оформление на графика за следващия сезон, ЦСКА ще отиде в Хабаровск точно между два мача от 3-ия квалификационен кръг като част от 3-ия кръг на RFPL. Може само да се гадае как такъв график изобщо е придобил право на живот, защото значително ще намали шансовете на столичния клуб да продължи напред.

Заслужава да се спомене и пътят на шампионите, в който Олимпиакос, с най-висок рейтинг от 64,580, се очертава като категоричен фаворит. По този показател гърците са почти два пъти по-високи от същия армейски отбор и сред всички участници те затварят топ 5. Те ще мерят сили с отбори, които имат най-голям шанс да преминат през 2-ри кръг, но като цяло и тук няма да видим нищо интересно, освен че качеството на футбола ще се подобри малко.

Плейофен кръг

Път на представител на лигата:" " (Испания), " " (Италия), " " (Англия), " " (Португалия), (Германия)

Полет от около 20 хиляди километра за седмица ще бъде само мезе - основното ястие очаква ЦСКА в решителния кръг. Тук на сцената излизат представители на четиримата водещи европейски лиги, както и третият отбор на португалското първенство. Нивото на конкуренцията се увеличава толкова много, че армейският отбор вече се превръща в аутсайдери, с голяма вероятност да бъде сред „непосадените“. Например Динамо Киев и Аякс, които имат по-висок рейтинг, могат да ги лишат от посявка.

СЪС сребърен медалистна украинското първенство вероятно ще се играе ЦСКА, така че изборът на съперници не е толкова голям. „Аякс“ или „Виктория Пилзен“, както и „Ливърпул“, „Севиля“ и „Наполи“ - няма да има други опции. Мисля, че няма нужда да обяснявам защо чехите изглеждат най-добрите от тях, още повече, че московчани вероятно ще искат да си реваншират за паметното поражение през декември 2013 г. (1:2). За британците, испанците и италианците няма нужда да говорим – сегашните армейци нямат много шансове при тях.

Но ако два от трите клуба пред ЦСКА в рейтинга не стигнат до плейофите, нашият отбор ще стане „поставен“ и ще му се противопоставят клубове от малко по-различно ниво. Тук ще е по-лесно, защото само Хофенхайм и Спортинг изглеждат твърде опасни - армейците могат да играят наравно с всички останали. И все пак вероятността от по-малко приятен изход е много по-голяма, въпреки че възможността да доведете Ливърпул или Наполи на VEB Arena си струва много. Освен това билет за групова фазаЛига Европа в този кръг вече е гарантирана.

По пътя на шампионите ситуацията остава същата, тъй като участниците са същите. Но е напълно възможно да има добри плакати, като "Олимпиакос" - "Селтик", дори ако тези конфронтации все още не достигат нивото на представителите на лигата. Но отново е необходимо да започнем да разглеждаме по-отблизо възможните противници в груповите фази на Европейските купи, тъй като и победителите, и губещите определено ще играят през есента.