Русия победи Швейцария. Евролига Плажен футбол

Руският отбор по плажен футбол е на крачка от спечелването на домакинската фаза на Евролигата. И завършекът на мача с Полша беше изключителен.

Руският отбор по плажен футбол започна домакинската фаза на Евролигата с уверена победа над Азербайджан с резултат 8:3. В друг мач от нашата група Полша измъкна победата от Швейцария с резултат 6:5. Поляците с нетърпение обещаха да дадат битка на Русия и отбелязаха, че се готвят за победа. Отборът на Михаил Лихачов подходи към тази среща като фаворит, но този статус трябваше да бъде потвърден, за да защити титлата на най-силния отбор в Европа.

Майсторски клас от Романов и Крашенинников

Сценарият на играта беше основно предвиден преди да започне. Русия държеше повече топката, а поляците избраха дефанзивна тактика. Защо не, защото на Световното първенство голям футболТочно тази тактика работеше в повечето случаи. Във втората минута Артур Ферн имаше шанс да открие резултата в този мач, но противниковият вратар игра страхотно. Трябва също така да се отбележи, че треньорски съставРуският национален отбор остана само със седем полеви играчи до края на Евролигата. Факт е, че Борис Никоноров получи контузия в коляното и беше аут за неопределено време.

По трибуните имаше много зрители, стадион "Янтар" в Строгино беше почти пълен. Какво да кажа, обичаме плажния футбол. А избраното място за провеждане на турнира е отлично, в близост има добре поддържан плаж с езерце, място за разходка и активен отдих. Междувременно подопечните на Лихачов продължиха да търсят пътища към гола на поляците. Дмитрий Шишин и Алексей Макаров бяха близо до попадението, но четири минути и половина преди края на първия период таблото показваше нули.

Някои оказваха натиск, но други имаха най-голям шанс да се отличи. Нападателят на полския национален отбор пое отскочилата топка край вратата на Максим Чужков и я прати с глава в опразнената врата. Гредата спаси Русия. И все пак в края на периода късметът се усмихна на подопечните на Лихачов. Кирил Романов при падане засече с глава паса на партньорите си и вдигна феновете на крака. Не измина и минута, преди руснаците да удвоят преднината си. Юрий Крашенинников завърши готината комбинация с прецизен удар. Беше трудно начало за руския отбор, но колко прекрасни бяха игрите в края на първия период. Беше истински майсторски клас.

Затишие пред буря?

Руският отбор се разигра след страхотен завършек на първата част и започна вторите 12 минути с опасни атаки. Ферн и Шишин можеха да създадат още по-удобно начало за домакините, но не се получи. Играта се успокои напълно за известно време. И двата отбора сякаш тренираха удари отгоре, но почти никой не уцели целта. Очевидно Лихачов помоли своите момчета да играят малко по-внимателно и внимателно, за да не позволят на противника да поеме инициативата. Руснаците не се срамуваха да играят през вратаря, а Чужков докосваше топката по-често от някои играчи от полския национален отбор.

Явно руският треньорски щаб е сметнал, че Чужков вече е играл достатъчно и го е заменил с Иван Островски, който игра страхотно срещу Азербайджан. В края на втория период дебютантът в руския национален отбор Остап Федоров имаше няколко отлични положения за гол, но действаше неуверено в заключителния етап. В резултат на това се случи рядко събитие за плажния футбол - периодът завърши при резултат 0:0.

Изпълнение в края

Изненадващо началото на третата част бе много спокойно. И това въпреки факта, че полският отбор трябваше да върне два гола. До опасни моменти пред вратата на Островски обаче не се стигна. Но отборът на Лихачов създаде две страхотни положения чрез усилията на Макаров и на теория можеше да довърши мача, но полският вратар беше наред. Междувременно до края на мача оставаха само шест минути. И все пак Макаров вкара своя гол! Първо той изпълни опасен свободен удар, а след това отправи страхотен удар от долния ляв ъгъл. Всичко може да се случи в плажния футбол, но е почти невъзможно да се преодолеят три гола на руския национален отбор за пет минути. Освен това Шишин скоро направи резултата 4:0 в полза на руснаците.

Полша в крайна сметка спечели един гол назад от дузпа за нарушение на Крашенинников, който също получи жълт картон за нарушението си. А няколко минути по-късно нападателят на полския национален отбор Павел Фришкемут намали изоставането на отбора си до две попадения с бисквитен удар - 2:4. Очевидно отборите отвориха портал към зрелищен и резултатен футбол. Артур Фернип прати топката точно в горния ъгъл на вратата на Мачей Марчиняк. Веднага вратарят на полския национален отбор отправи красив удар и направи резултата 3:5. Гостите можеха да отбележат и да влошат ситуацията в мача до краен предел, но точно там Дмитрий Шишин отбеляза дубъл и сложи точка на мача - 6:3 в полза на руския отбор. Утре от 18:30 часа московско време тимът на Лихачов ще играе с Швейцария.

Тринадесето издание на Евролигата по плажен футбол. Турнирът включва четири предварителни етапа и финален етап (супер финал и промо финал). Проведе се в две дивизии А и Б. Всеки отбор в дивизия А взе участие в две... ... Wikipedia

Този термин има и други значения, вижте Евролига. Европейска лигаплажен футбол Футболна лига EBSL съкр. Euroleague Beach Soccer) е ежегодно състезание между европейските национални отбори по плажен футбол... Wikipedia

Този термин има и други значения, вижте Евролига. Европейската лига по плажен футбол (EBSL) е състезание между европейски отбори по плажен футбол. Съдържание 1 Раздел A 2 Раздел B ... Wikipedia

Псевдоними Red Sand Machine ... Wikipedia

Псевдоними Les Bleus (Blue) Les Tricolores (Tricolor) UEFA Confederation Federation ... Wikipedia

Псевдоними Zhovto blakytni ... Wikipedia

Квалификационен турнирза Световното първенство по плажен футбол в зона КОНМЕБОЛ (на испански: Clasificación de Concacaf para la Copa Mundial de Fútbol Playa, на английски: FIFA Beach Soccer World Cup qualification (CONCACAF), на френски: Championnat de football... ... Wikipedia

Квалификационен турнир за Световното първенство по плажен футбол в зона КОНМЕБОЛ (на испански: Clasificación de Conmebol para la Copa Mundial de Fútbol Playa, порт: Qualificação Copa do Mundo FIFA de Futebol de Areia (CONMEBOL)) международен турнирот... Уикипедия

В Wikipedia има статии за други хора с това фамилно име, вижте Филимонов. Александър Филимонов ... Уикипедия

Евролига плажен футбол 2010- тринадесетото издание на Евролигата по плажен футбол. Турнирът включва четири предварителни етапа и финален етап (супер финал и промо финал). Проведе се в две дивизии А и Б. Всеки отбор в дивизия А взе участие в две... ... Wikipedia

Евролига плажен футбол 2011- 14-ото издание на Евролигата по плажен футбол се проведе от 27 май до 31 юли 2011 г. Турнирът се състои от четири предварителни етапа и финален етап(супер финал и промоционален финал) и е разделен на две дивизии А и Б. Съдържание 1 Етап 1. Берн, ... ... Wikipedia

Евролига плажен футбол 2009- Този термин има и други значения, вижте Евролига. Европейската лига по плажен футбол (EBSL) е състезание между европейски национални отбори по плажен футбол. Съдържание 1 Раздел A 2 Раздел B ... Wikipedia

Национален отбор на Франция по плажен футбол- Прякори Les Bleus (Blues) Les Tricolores (Tricolors) UEFA Confederation Federation ... Wikipedia

Руски национален отбор по плажен футбол- Псевдоними Red Sand Machine ... Wikipedia

Национален отбор на Испания по плажен футбол- Конфедерация ... Уикипедия

Европейска купа по плажен футбол- (English Euro Beach Soccer Cup) Европейско състезание по плажен футбол. Провежда се ежегодно от 1998 г. По-рано наричан Euro Pro Beach Soccer Cup. В турнира участват осем европейски отбора, които по време на жребия... ... Wikipedia

Украински национален отбор по плажен футбол- Прякори Zhovto blakytni... Wikipedia

Национален отбор на Швейцария по плажен футбол- Федерация на Конфедерацията на УЕФА SHAPF Ch. треньор Анджело Ширинци Капитан Мориц Дже ... Уикипедия

Световно първенство по плажен футбол (квалификационен турнир, КОНКАКАФ)- Квалификационен турнир за Световното първенство по плажен футбол в зона КОНМЕБОЛ (на испански: Clasificación de Concacaf para la Copa Mundial de Fútbol Playa, на английски: FIFA Beach Soccer World Cup qualification (CONCACAF), на френски: Championnat de football... ... Уикипедия

Евро лига по плажен футбол 2017

Евролига плажен футбол 2017

Традиционно Евролигата по плажен футбол през 2017 г. ще се състои от пет етапа, след което ще се играе Суперфинал, в който ще участват 7-те най-добри отбора по плажен футбол според резултатите от всичките пет етапа, плюс страната домакин на Суперфинала, който е националният отбор на Италия през 2017 г., съобщава newsli.ru.

Супер финал

Участници: страната домакин + 7 най-добри отбора въз основа на резултатите от пет етапа.

Фондация Уикимедия. 2010 г.

• ФИБА Евролига 1999-2000

ushakov.academic.ru

Евролигата по плажен футбол е... Какво е Евролигата по плажен футбол?

Евролига по плажен футбол Този термин има и други значения, вижте Евролига.

Европейската лига по плажен футбол (EBSL, съкратено като Euro Beach Soccer League) е ежегодно състезание между европейските отбори по плажен футбол. По-рано наричан European Pro Beach Soccer League. Лигата има две дивизии - А и Б.

• ТРЦ "Европа" (метростанция)

Вижте какво е „Euro Beach Soccer League“ в други речници:

biograf.academic.ru

Евролигата по плажен футбол 2014 - WiKi

Euro Beach Soccer League 2014 (EBSL) е ежегодна европейски турнирплажен футбол. Състезанието включва отбори по плажен футбол, които играят през летните месеци. Всеки сезон завършва със Супер финал, който определя победителя в турнира.

Евролига плажен футбол 2014 Подробности за турнираДата Екипи Места НаградиШампион Второ място Трето място Четвърто място Турнирна статистикаИзиграни мачове отбелязани голове Голмайстор(и)

Ноел От (21 гола)

През този сезон участие ще вземат дванадесет отбора в две дивизии, които на всеки етап ще мерят сили помежду си по кръгова система. Дивизия А се състои от първите 12 отбора в европейската класация на BSWW. Дивизия B се състои от 12 отбора в дъното на класирането и нови отбори. Всяка дивизия има свои собствени правила и формат на състезание.

Всеки отбор от Дивизия А ще играе по два предварителни етапи, за да спечелите точки, и дивизия Б една. Първите осем отбора от дивизия А (включително победителите в етапа и страната домакин Испания) ще играят на суперфинала в Торедембара, Испания от 14 до 17 август. Първите седем отбора от дивизия Б (включително победителите в етапа) и последна командаДивизия А ще играе в Промоционалния финал, за да се опита да си осигури място в Дивизия А следващата година.

Този турнир е квалификация за Европейските игри 2015. Първите шест отбора са дивизия А и един най-добър отборДивизия Б ще участва в Европейските игри през 2015 г. Азербайджан се класира като страна домакин.

Отборите от Дивизия А ще се състезават за титлата на Евролигата по плажен футбол, докато отборите от Дивизия Б ще се борят за състезание в Дивизия А следващата година.

Заради отказа на националния отбор на Румъния да участва в турнира, те бяха заменени от най-добрия отбор в Дивизия Б - Гърция. Мястото на Гърция беше заето от отбора на Казахстан.

График и резултати

Началните часове за всички мачове са базирани на местното време на Катания (UTC+02:00).

Индивидуални награди

MVP: Ноел От Голмайстор: Ноел От (11 гола) Най-добър вратар: Саша Пенке

Общ брой голове на етап

Отбелязани са 87 гола, средно по 7.25 гола на мач.

ru-wiki.org

Евролигата по плажен футбол - Gpedia, вашата енциклопедия

Текущата версия на страницата все още не е проверена от опитни участници и може да се различава значително от версията, проверена на 22 юни 2013 г.; проверките изискват 27 редакции. Текущата версия на страницата все още не е проверена от опитни участници и може да се различава значително от версията, проверена на 22 юни 2013 г.; проверките изискват 27 редакции. Преминете към навигацията Преминете към търсене Този термин има други значения, вижте Евролига.

Отделения Михаил Лихачовуверено се справи с отборите на Азербайджан и Полша, отбелязвайки 14 гола в два мача. Победата над швейцарския отбор във финалния мач позволи на руснаците да спечелят домакинската фаза на Евролигата. В определени ситуации дори поражението оставяше на Русия шанс да спечели етапа, но отборът определено нямаше да мисли за това. Да и за общо класиранеЗа Евролигата беше важно да съберем максимум точки в Москва. Освен това феновете отново изпълниха почти до краен предел трибуните на стадион "Янтар" в Строгино.

Плажна красота. Русия започва успешно защитата на титлата в Евролигата

Времето минава, но руският национален отбор все още играе добре плажен футбол. Нашите започнаха Евролигата уверена победанад Азербайджан.

Трудно начало

Отборите се познават добре. Обикновено мачовете между руския и швейцарския национален отбор са изключително продуктивни. Този път съперниците започнаха много спокойно мача. Изглеждаше, че никой не бърза да атакува, но привидното спокойствие беше нарушено от швейцарците. Ноел Отго изненада с отличен удар в долния ъгъл Максим Чужкова. За първи път на този етап от Евролигата руският отбор трябваше да отвърне. Зрителите разбраха, че обвиненията на Лихачов се нуждаят от подкрепа и започнаха активно да скандират „Русия-Русия“. Футболистите чуха феновете и изпълниха страхотна комбинация, която завърши Кирил Романов, но топката срещна гредата.

Руският вратар Чужков опита да хвърли топката в горния ъгъл на вратата на контрагента си, но беше готов за това. Швейцарецът се вкопа в защита и тотално спря да контролира топката. Русия натискаше все по-мощно. Битове ШкаринаИ Крашенинниковаможеше да вкара голове, но в крайна сметка най-добрият реализатор в историята на родния плажен футбол отбеляза Дмитрий Шишин. Напълно заслужен гол от тима на Лихачов. В края на първата част руснаците можеха да поведат, но по някакво чудо топката не попадна във вратата на Швейцария след удар на Чужков.

Бяхме взривени. Русия победи Полша и забавлява публиката

Руско-швейцарски суинг

В началото на втория период Алексей Макаровизлезе на стрелкова позиция, но стреля точно в десния ъгъл на противниковата врата. Едва ли Михаил Лихачов ще бъде доволен от процента голови положения, които играчите му реализираха през първото полувреме на срещата. Резултатът лесно можеше да стане 3:1 или 4:1 до третата минута от вторите дванадесет минути. След няколко минути гостите създадоха своето най-добър моментвъв втория период. Швейцарският голмайстор От като по чудо избегна да блокира с глава центриране на партньора си. Този момент трябваше да насърчи отделенията Анджело Ширинзи, но се оказа точно обратното. Артър Фърнс помощта на малък отскок той изведе руския отбор напред в тази среща.

За съжаление домакините не поведоха дълго. Глен ХодълНяколко минути по-късно той излезе един на един с Чужков и преодоля уверено руския вратар. Трябваше да започна всичко отначало. Швейцария можеше да си върне преднината в резултата, но ударът Михаил МицевЧужков отблъсна с брилянтен скок, обравайки аплодисментите на публиката. До почивката резултатът не се промени, което остави интригата отворена преди последната част от срещата.

Решителен удар на Крашенинников

В края на втория период Лихачов смени вратаря. Заместен на Максим Чужков Иван Островски. Руският треньорски щаб използва същия ход в мача с Полша. Русия явно не искаше да доведе до продължения, така че в началото на третия период те се втурнаха в атака. И тя налетя на атака на швейцарците. Филип Бореростана сам пред вратата на Островски, но вратарят на руския национален отбор направи най-зрелищното спасяване в мача, запазвайки равенството в резултата. Към края на редовното време Островски направи ново чудотворно спасяване, измъквайки топката под напречната греда след удар отгоре на Мицев.

Редовното време завърши наравно 2:2. Руският национален отбор във всеки случай вече стана победител в домашния етап на Евролигата, но за общото класиране на турнира исках да спечеля две точки за победа в продълженията или поне точка за победа в дузпа престрелка. Юрий КрашенинниковТой не отложи нещата и изведе Русия напред във втората секунда на продължението. Отборът на Лихачов успя да удържи победния резултат до края на продълженията и записа трета победа в трети мач от Евролигата. Всичко върви по план.