Vývoj aplikačných guličiek veľkých a malých. Zhrnutie integrovanej lekcie o rozvoji reči a aplikáciách pre druhú juniorskú skupinu „Loptičky pre mačky“

Abstraktné

priamo vzdelávacie aktivity

Autor: aplikácie s deťmi juniorská skupina.

Vzdelávacia oblasť: umelecká tvorivosť

Predmet: "Guľky sa kotúľajú po ceste."

Cieľ: oboznámiť deti s pravidlami lepenia.

Úlohy:

Naučte sa rozložiť hotové figúrky na pozadie a prilepiť ich, pričom na papier nanášajte lepidlo nie z farebnej strany, ale z rubovej strany, pričom časť pevne pritlačte k papieru;

Rozvíjať praktické zručnosti a schopnosti, jemné motorické zručnosti ruka, oko; duševné procesy;

Kultivovať presnosť v práci; túžba pomôcť priateľovi.

Integrácia vzdelávacích oblastí: socializácia, komunikácia, bezpečnosť, poznávanie, telesná výchova.

Prípravné práce:hrať sa s loptou pri chôdzi; čítaním básne „Moja veselá zvoniaca lopta"; kreslenie „Veľkých a malých loptičiek“ (vo voľnom čase z GCD).

Materiál:

demo -vzorka, zobrazovacie zariadenie, obraz trpaslíka;

výdaj - list s pozadím; príprava loptičiek na prácu; zariadenie na aplikáciu; loptičky podľa počtu detí.

Pokrok:

Úvod do hernej situácie.

Líšky s pozadím ležia na stoloch pred deťmi farebnou stranou nadol.

Chlapci, radi sa hráte? (áno)

Chcete teraz hrať? (áno)

- Než začneme hru, dohodneme sa akobudeme hrať: všetci sa musia zúčastniť hry, hráme sa spolu, dávame si navzájom povedať.

Chlapci, máte radi rozprávky? (áno)

Potom si vypočujte môj príbeh.

V jednej rozprávkovej krajine bol malý čarovný les. V tomto rozprávkovom lese rástli rôzne stromy a kvety, žili malé zajačiky, medvede, veveričky, vtáčiky a iní obyvatelia rozprávkového lesa. Ale najdôležitejšími obyvateľmi tohto čarovného lesa boli malí škriatkovia, ktorí nikdy nikoho neurazili, ktorí s radosťou pracovali, hrali a zabávali sa. Ale v tomto lese bol jeden trpaslík - volal sa Vasya, ktorý sa od ostatných líšil tým, že jeho práca nebola taká dobrá ako jeho priatelia. Z tohto dôvodu bol škriatok Vasya rozrušený a chorý. A vtedy sa mu priatelia rozhodli pomôcť. Keď sa dozvedeli, že naša skupina sa volá „škriatkovia“ a že sem chodia veľmi priateľskí, ochotní a veselí chlapci, rozhodli sa poslať škriatka Vasyu, aby s nami študoval. Trpaslík Vasya s radosťou súhlasil a teraz je naším hosťom.

Pozdravte škriatka Vasyu.(Postavte obrázok škriatka. Pozrite sa s deťmi trochu na škriatka).

Ste pripravení pomôcť nášmu novému priateľovi?

Potom si sadnite za stoly, zatvorte oči a ako v rozprávke ku každému z vás príde škriatok Vasya.(Odstráňte obrázok gnome)

Prevráťte plachtu, ktorá leží pred vami, vidíte tam nášho nového priateľa, škriatka Vasyu? (áno)

Gymnastika pre ruky „Magické okuliare“:

Aby ste čo najlepšie videli nášho nového priateľa škriatka Vasyu, navrhujem, aby ste si z prstov vyrobili takéto magické okuliare a pozreli sa cez ne na škriatka.(Deti si z prstov vyrobia prstene, priložia si ich k očiam a pozerajú sa na obraz cez „kúzelné okuliare“).

Trpaslík Vasya sa rád zabáva, chodí a kotúľa rôzne loptičky po ceste.

Chlapci, zdá sa mi, že náš nový priateľ je trochu smutný. prečo si myslíš? (Ten trpaslík nemá gule, nemá sa s čím hrať)

čo robiť? Ako ho môžeme rozveseliť? (Daj mu gule)

Motivačná hra s vytvorením problémovej situácie:

- Na podnosoch máte gule. Akú veľkosť majú?

- Vezmite ich a položte ich na cestu: najprv najväčšiu, potom menšiu a najmenšiu.

No zrazu zafúkal vietor a guľôčky sa skotúľali z cesty. Čo robiť, pretože pre škriatka nie je vhodné hrať sa v tráve.

Hľadanie východiska z problémovej situácie:

- Budeme musieť prestať hrať.

- Čo robiť, aby sa loptičky nekotúľali z cesty na trávu? (Musíte prilepiť loptičky na dráhu)

Postupná práca detí spolu s učiteľom:

Pomôžme so mnou škriatkovi Vasyovi a nalepme loptičky na dráhu.

Vezmite najväčšiu guľu a položte jej bielu stranu na handričku. Vezmite štetec, ponorte ho do téglika s lepidlom, odstráňte prebytočné lepidlo na okraji téglika a bielu stranu gule natrite lepidlom takto - od stredu k okrajom. Potom položte kefu na stojan. Vezmite loptu oboma rukami a prilepte ju na dráhu, prebytočné lepidlo odstráňte obrúskom. Takto sme prilepili najväčšiu guľu na dráhu.

Počas práce nekývajte štetcom, inak môžete zraniť svojho priateľa; Ak sa vám lepidlo dostane na prsty, nedávajte si ich do úst, ale utrite obrúskom. Po práci si môžete umyť ruky mydlom.

Teraz prilepte zvyšné guľôčky na dráhu sami.

Samostatná práca detí.

Prebieha samostatná práca Učiteľ dbá na to, aby deti používali aplikačné vybavenie správne; V prípade potreby pomáha tým deťom, ktoré majú ťažkosti v práci.

Minúta telesnej výchovy:

beriem

Lopta je veľká

Vyzdvihnem ťa

Nad hlavou

Prehnem chrbát

hodím loptu.

Aby som to zhrnul:

Koho si dnes stretol? (S trpaslíkom Vasyom)

Čo rád hrá škriatok Vasya? (V loptičkách)

Aké gule ste dali škriatkovi? (Veľký a malý)

Páčila sa vám hra? čo sa vám najviac páčilo?

Urobili ste, čo ste mohli, škriatok Vasya vám poďakuje a veľmi rád vás znova stretne.


Súhrn priamych vzdelávacích aktivít na prihláškach v 2. juniorskej skupine.

Predmet: "Veľké a malé lopty."

Integrácia vzdelávacích oblastí:

"Sociálny a komunikačný rozvoj"

"kognitívny vývoj"

« Fyzický vývoj»

"Umelecký a estetický rozvoj"

Úlohy:

Rozvíjať detskú predstavivosť a kreativitu;

- upevniť vedomosti o farbách, veľkosti a tvare daného predmetu;

- posilniť schopnosť správne držať kefu v ruke;

Usporiadajte diely v danom poradí;

Rozvíjajte vnímanie farieb.

Metódy a techniky

Praktické: pozorovanie, aplikácia, telesné cvičenia;

Vizuálne: predvádzanie techník;

Verbálne: príbeh učiteľa, otázky.

Materiály a vybavenie: ½ albumový list, vystrihnite kruhy rôzne veľkosti- veľký, stredný a malý, štetec, tekuté lepidlo, handrička.

Formy a metódy organizácie spoločné aktivity

Motor

Fyzické cvičenie.

Kognitívne a výskumné

Pozorovania.

Komunikatívne

Otázky.

Umelecké a estetické

Aplikácia.

Logika vzdelávacích aktivít.

IN:- Ahojte chalani! Dnes na našej lekcia budeme s vami, urobte aplikáciu. A téma nášho triedy sú tzv: "Veľké a malé lopty"! Pamätajme si, aký tvar má lopta? : - Správne, chlapci! Akú veľkosť majú lopty? IN: - Presne tak chlapci, akí skvelí chlapci všetci poznáte! Chlapci, pozrite sa, na tanieri máte kruhy rôznych farieb a rôznych veľkostí. Našou dnešnou úlohou je usporiadať ich na list papiera v zostupnom poradí. Tak, ako som to urobil! Učiteľ ukazuje deťom hotovú vzorku nalepených kruhov na hárku papiera v zostupnom poradí .

Deti počúvajú učiteľa, odpovedajú na otázky, pozerajú sa na ukážku.

Záujem, príprava na prácu.

Fyzický moment. "Medvieďatá"!

Mláďatá v žil častejšie,

Otočili hlavy,

Takto, takto, takto

Mláďatá hľadali med.

Spoločne rozkolísali strom:

Takto, takto, takto.

A potom tancovali

Zdvihli labky vyššie,

Takto, takto, takto, takto!

Deti vykonávajú rôzne pohyby.

Vykonajte všetky pohyby správne.

IN:- Teraz, chlapci, je čas, aby sme si obliekli zástery a pustili sa do práce!

IN:- Spolu so mnou vezmite do jednej ruky veľký červený kruh a z druhej strany ho natrite štetcom namočeným v lepidle. Prilepíme to najskôr na jednu stranu listu a teraz opäť spolu so mnou vezmeme žltý kruh, ktorý je menší ako veľký kruh, a prilepíme ho vedľa. Vidíte, zdá sa, že naše gule sú čoraz menšie. No, chlapci, zoberme si so sebou posledný zelený kruh, je najmenší zo všetkých kruhov, teraz kruh potrieme lepidlom na zadnej strane a prilepíme ho vedľa žltého kruhu. Pozrite sa, chlapci, aké zaujímavé a krásne sú naše gule! Viete ako vyzerajú? Na semafore! Chlapci! Len v drobnom poradí!

Deti počúvajú učiteľa a opakujú poradie aplikácie.

Deti správne dodržiavajú postupnosť práce.

IN:- Teším sa! A teraz, priatelia, je čas, aby sme sa vrátili do našej záhrady a porozprávali ostatným o našich loptičkách, ktoré sme spolu vyrobili v našej dielni!

Deti dokončia prácu a dajú si do poriadku pracovné miesta.

Deti boli so svojou prácou spokojné a pomohli si dať do poriadku pracovné miesta.

Mestská rozpočtová predškolská vzdelávacia inštitúcia

"Centrum rozvoja detí - MATERSKÁ ŠKOLAč. 27 Yurga"

Lekcia v 1. juniorskej skupine č. 5 „Trpaslíci“.

Umelecká tvorivosť. Aplikácia.

"lopta"

Pripravil: Solovyanenko L.Yu.

G. Yurga

Aplikácia "Lopta"

Cieľ. Posilnite schopnosť lepiť z farebného papiera viacfarebné gule rôznych veľkostí a farieb. Vzbudzujte pozitívne emócie z práce.

Úlohy:

Vzdelávacie: upevniť myšlienku geometrického útvaru - kruhu; konsolidovať techniky lepenia.

Vývojové: rozvíjať reč, pamäť, pozornosť, myslenie.

Výchovné: naďalej vštepovať deťom vnímavosť, sympatie k rozprávkovým postavičkám a vytvárať túžbu pomáhať im.

Materiál a výbava:

veľké a malé lopty;

veľký a malý kôš;

list bielej lepenky s kresbou polotovaru kolobok (pre každé dieťa);

vystrihnite kruhy z obojstranného farebného papiera (pre každé dieťa);

lepidlo, kefy, obrúsky (pre každé dieťa);

mydlové bubliny;

zvukový záznam.

Prípravné práce:

1. Čítanie rozprávky „Kolobok“.

2.Pozrite si obrázky a ilustrácie na túto tému.

3. Didaktické hry upevniť vedomosti „Veľký - malý“, „Akej farby?“

4.Upevniť vedomosti o geometrickom útvare „Kruh“.

5. Predstavte Pal/i „Ball“

Priebeh lekcie.

Do skupiny vstupujú deti. Vo veľkom a malom košíku sú loptičky rôznych farieb a veľkostí. (Malé lopty sú v malom košíku, veľké lopty sú vo veľkom košíku).

Vychovávateľ: Chlapci, čo je toto? (Loptičky ). Je ich veľmi veľa. A aké sú všetky rozdielne, také krásne a farebné! Veľký a malý!

(Deti zdvihnú loptu)

    Samostatná práca:

Otázky: Akú farbu má lopta? Čo je to, veľké alebo malé?

(Dieťaťu, ktoré pochybuje o odpovedi, poviem, aká je farba a veľkosť lopty a požiadam ho, aby to zopakovalo.)

Chcete sa s nimi hrať?(Áno).

    P/i „Môj zábavný zvoniaci ples“ sa koná

Moja veselá zvoniaca lopta,

Kam ste začali cválať?

Červená, žltá, modrá,

Nestíham s tebou držať krok.

Deti hádžu loptu a potom ju chytia. Odporúčam zbierať lopty. Vložte ich do košíka vhodnej veľkosti. Skontrolujte s deťmi, že všetky loptičky majú v košíku.

Ozve sa klopanie na dvere.

Vychovávateľ: Zdá sa, že k nám niekto prišiel.

(Otvorí dvierka a objaví sa hračka „Kolobok“).

Kolobok.(smutne)

Ahojte chalani! (Deti pozdravujú kolobok).

Vychovávateľ: Kolobok, prečo si taký smutný? Chalani „Kolobok“ mi povedali do ucha, že by chcel hrať, ale nemal žiadne lopty. Pomôžeme mu zabaviť sa? Na vašom stole sú viacfarebné kruhy - gule a všetko, čo potrebujete na nalepenie. To sa musí urobiť krásne - aby guľôčky obopínali našu buchtu. Potom sa stane veselým.

    Vystrelí/a vykoná sa „lopta“.

Aká skákajúca lopta!

Zatnite ruky v päsť

Je pripravený vzlietnuť v cvale!

To si proste žiada hrať! To si proste žiada hrať!

Otočte päste jedným smerom, potom druhým.

Bude ťažké vydržať!

Uvoľnite päste

Lopta skákala a skákala,

Opäť je to v našich rukách!

Prsty oboch rúk striedavo spájame a vo vnútri dlane tvoríme guľu.

Vychovávateľ: Pozrite sa chlapci, naša drdola je veselá a usmievavá! Teraz ho bude baviť hra s loptičkami. Hovorí, že ďakujem za krásne, farebné gule. A má pre vás aj prekvapenie.

Hrá sa hra s mydlovými bublinami a zábavnou hudbou „Alvin a Chipmunkovia“.

Kolobok sa lúči s deťmi.

Výsledok: Kto nás dnes prišiel navštíviť?(perník) Čo sme pre neho urobili?(lopty). Aký tvar pripomína lopta?(kruh).

Referencie:

    E.A. Januško. Aplikácia s deťmi ranom veku(1-3 roky). Metodická príručka pre vychovávateľov a rodičov. – M.: Mosaic-Sintez, 2006-64с

    E.N. Lukina. Vychovávame 2-3 ročné dieťa. M., 2008

    M. D. Machaneva. Herné aktivity s deťmi od 1 do 3 rokov. M., 2008

    Internetové zdroje.

Elizaveta Angrykh
Zhrnutie GCD pre aplikáciu v druhej juniorskej skupine „Veľké a malé lopty“

Cieľ: vie si vybrať veľký a malý okrúhle predmety; prilepte obrázok na list na šírku.

Prioritné vzdelávanie regiónu: umelecký a estetický rozvoj v integrácii výchovného regiónoch: "kognitívny vývoj", « vývin reči» , "fyzický vývoj"

Technológie, metódy, techniky my: orientovaný na osobnosť technológií: komunikatívna komunikácia; technológie na zabezpečenie emocionálnej pohody dieťaťa.

Materiál: albumové listy, farebný papier, pasta, štetce, obrúsky, tablety.

Prípravné práce: loptové hry, čítanie básne "Moja zábavná zvoniaca lopta"

Úlohy:

Formovanie schopnosti voľby veľký a malý okrúhle predmety.

Formovanie u detí schopnosti nanášať lepidlo štetcom na formu a rozmazávať ju po celom povrchu, nanášať lepidlo na papier nie z farebnej strany, ale zo zadnej strany, opatrne prilepiť obrázok na krajinársky list a pritlačiť ho pomocou obrúsok.

Upevnenie myšlienky okrúhlych predmetov, ich rozdiely vo veľkosti.

Pestovanie rešpektu k materiálom.

Krátky priebeh OOD

Problémová situácia:

Prišiel nás navštíviť škriatok Vasya. Ste pripravení pomôcť a stať sa priateľmi s naším novým priateľom? Potom si sadnite za stoly, zatvorte oči a ako v rozprávke ku každému z vás príde škriatok Vasya. Prevráťte list, ktorý leží pred vami. Vidíš tam nášho nového priateľa Vasyu? Gnóm Vasya miluje zábavu a jazdu na rôznych cestách loptičky. Ale zdá sa mi, že náš nový priateľ je trochu smutný. prečo si myslíš? (Gnóm nemá loptičky, nemá sa s čím hrať)

čo by sme mali robiť? Ako ho rozveseliť? (daj mu loptičky) .

Máte ich na podnosoch loptičky. Akú veľkosť majú? Vezmite si ich a oblečte si ich trať: na začiatku veľký, potom menšie a najviac malý. Zrazu zafúkal vietor a loptičky zvalil sa z cesty do trávy. Čo robiť, keďže pre trpaslíka je nepohodlné hrať sa v tráve? Čo môžete urobiť loptičky nezkotúľali ste sa z cesty do trávy? (Treba loptičky nalep to na dráhu)

2.- Pomôžme gnómovi Vasyovi a prilepíme ho na cestu loptičky. Vezmite si čo najviac veľká lopta Položte ho bielou stranou na dosku. Vezmite štetec, ponorte hrot do lepidla a naneste ho na bielu stranu loptu lepidlo takto - od stredu k okrajom. Potom položte kefu na stojan. Vezmite si to prstami loptu a prilepte ho na dráhu. Prebytočné lepidlo odsajte obrúskom. Počas práce nekývajte kefou do strán, inak by to mohlo spôsobiť ublížiť svojmu priateľovi. Ak sa vám pri práci dostane lepidlo na prsty, nedávajte si ich do úst, ale utrite obrúskom. Po práci si treba ruky umyť mydlom. Teraz prilepte zvyšné sami loptičky na dráhu.

Počas samostatnej práce detí učiteľ dohliada na to, aby deti používali pomôcky správne. nášivky; V prípade potreby pomáha tým deťom, ktoré majú ťažkosti v práci.

3. Odraz.

Koho si dnes stretol? Čo rád hrá Vasya? Ktoré dal si gule gnómovi? čo sa ti páčilo najviac?

Publikácie k téme:

„Malí“ dospelí a „veľké“ deti Vždy sa mi zdalo, že vedenie denníkov nie je moja vec, nepáči sa mi to a nie je to pre mňa. V tom veku, keď všetky dospievajúce dievčatá píšu tajné listy.

Zakaždým, keď sa začínajú prípravy na festival detskej tvorivosti, ktorý sa v našom meste nazýva „Tverskaya Zvezdochka“, premýšľam o čom.

Súhrn hernej situácie v druhej juniorskej skupine „Big and Little Stars“ Súhrn hernej situácie v druhej juniorskej skupine „Veľké a malé hviezdy“. Integrácia vzdelávacích oblastí: „Kognícia“ (formácia.

Zhrnutie integrovanej vzdelávacej aktivity o kognitívnom vývoji pre deti v ranom veku „Veľký a Malý“ Video Súhrn integrovanej vzdelávacej aktivity o kognitívnom rozvoji pre deti v ranom veku na tému „Veľký a malý“ Dátum:

„Veľké a malé jablká pre Kaťušu“ Účel: Naučiť deti prilepiť okrúhle predmety do stredu kruhu. Ciele: 1. Vzdelávacie –.

Zhrnutie lekcie kreslenia „Snehové gule, veľké a malé“ Obsah programu: - posilniť schopnosť kresliť okrúhle predmety. - ukážte techniky maľovania farbou (bez toho, aby ste prekročili obrys.

Organizačné informácie Poznámka 1. Celé meno učiteľa Baygildina Filyuza Ildarovna 2. Dominant vzdelávacej oblasti Kognitívne.

Larisa Nikolaevna Meshcheryakova
Zhrnutie lekcie aplikácie v druhej juniorskej skupine „Veľké a malé lopty“

Cieľ triedy:Rozvíjajte detskú fantáziu a kreativitu. Upevniť vedomosti o farbách, veľkosti a tvare daného predmetu. Úlohy:1) Posilnite schopnosť správneho držania štetca v ruke. 2) Usporiadajte diely v danom poradí. 3) Rozvíjajte vnímanie farieb.

Podkladový materiál. List na šírku formátu A4. Vystrihnite kruhy rôznych veľkostí - veľký, stredné a malé. Štetec, tekuté lepidlo, handrička.

Priebeh lekcie.

IN:- Ahojte chalani dnes na našom lekcia budeme s vami, štúdium nášivka. A téma nášho triedy sú tzv:"Veľké a malé lopty„!Zapamätajme si, aký tvar má lopta? deti:okrúhle! IN:- Presne tak chlapci! Akú veľkosť majú? loptičky? deti:-veľký a malý!IN: -Správne, chlapci, ste skvelí, viete všetko Chlapci, pozrite sa, na tanieri máte kruhy rôznych farieb a rôznych veľkostí. Našou dnešnou úlohou je usporiadať ich na list papiera v zostupnom poradí. Tak ako ja, učiteľka ukazuje deťom hotovú vzorku nalepených kruhov na hárku papiera v zostupnom poradí. Chlapci, predtým, ako pôjdeme do našej dielne a staneme sa tvorcami našej spoločnej veci, natiahnite si trochu prsty!

Fyzický moment. "Medvieďatá"!

Mláďatá žili v húštine,

Otočili hlavy,

Takto, takto, takto

Mláďatá hľadali med.

Spoločne rozkolísali strom:

Takto, takto, takto.

A potom tancovali

Zdvihli labky vyššie,

Takto, takto, takto, takto!

IN:- Teraz, chlapci, je čas, aby sme si obliekli zástery a pustili sa do práce!

IN:- Vezmime si to spolu so mnou do jednej ruky veľký kruh je červený a z druhej strany ho natrieme štetcom namočeným v lepidle. Najprv to prilepíme na jednu stranu listu a teraz opäť spolu so mnou vezmeme žltý kruh, ktorý je menší veľký hrnček a prilepte ho vedľa. Vidíte chlapci, naši loptičky zdá sa, že klesá. No, chlapci, zoberme si so sebou posledný zelený kruh, je najmenší zo všetkých kruhov, teraz kruh potrieme lepidlom na zadnej strane a prilepíme ho vedľa žltého kruhu. Pozrite sa, chlapci, ako zaujímavé a krásne sme sa ukázali! loptičky! Viete ako vyzerajú? Na semafore! Len v drobnom poradí!

IN:- Chlapi, páčilo sa vám to? trieda?

deti:-Áno!

IN:- Teším sa! A teraz, priatelia, je čas, aby sme sa vrátili do našej záhrady a porozprávali ostatným o našich loptičkách, ktoré sme spolu vyrobili v našej dielni!

Publikácie k téme:

Súhrn GCD „Veľké a malé hviezdy“ v druhej juniorskej skupine Približný obrys GCD. Téma: „Veľké a malé hviezdy“ Prioritná oblasť: kognitívny rozvoj Integrácia vzdelávacích.

Abstrakt GCD pre aplikáciu „Veľké a malé jablká na tanieri“ pre druhú juniorskú skupinu Cieľ: Naučiť deti lepiť okrúhle predmety. Posilniť predstavy o rozdieloch vo veľkosti predmetov. Ciele: 1. Edukačné.

Cieľ: Upevniť vedomosti detí o rozdieloch vo veľkosti predmetov. Upevnite správne techniky lepenie (na kefu naneste trochu lepidla.

Zhrnutie lekcie aplikácie v prvej juniorskej skupine „Eminentné vreckovky“ Cieľ: zoznámenie sa s ľudovou hračkou - matrioškou. Ciele: 1. Naučiť deti spoznávať a pomenovať obľúbenú ruskú ľudovú hračku – matriošku.

Zhrnutie lekcie o aplikácii v druhej juniorskej skupine: „Kvet - sedemkvetý“ Účel: Upevniť schopnosť obdivovať krásu jarnej prírody.

Cieľ: Rozšíriť u detí chápanie vesmíru a rakiet. Ciele: - Naučiť deti skladať obrázok z detailov. - Učte sa správne.

Prípravné práce na vytvorení aplikácie: Skúmanie vŕbových konárov, pozorovanie procesu otvárania vŕbových púčikov, čítanie rozprávky.